Jednak będzie drut kolczasty

Jak poinformował na sesji rady gminy major Jarosław Budzyński, komendant Placówki Straży Granicznej we Włodawie, trwa budowa zasieków z drutu kolczastego na linii brzegowej Bugu. Czy to oznacza, że naturalna bariera, czyli przygraniczna rzeka, może okazać się mało skuteczna…?

Na piątkowej sesji Rady Gminy Włodawa major Jarosław Budzyński zrelacjonował pracę pograniczników oraz przedstawił obecną sytuację migracyjną.

– Na razie jest stabilnie, choć czasem coś się dzieje. W tej chwili działania po stronie białoruskiej nakierowane są na próby przekroczenia granicy, nie zaś masowe forsowanie. W związku z ochroną granicy, straż graniczne będzie budowała zasieki z drutu kolczastego na całym odcinku rzecznym graniczącym z Białorusią. W tej chwili mamy już postawionych 10 km zabezpieczeń – powiedział Budzyński.

Radny Dariusz Makarewicz z Orchówka spytał, czy budowa przeszkód będzie w jakimś stopniu ograniczała prawa własności na działkach, które graniczą z Bugiem.

– Mamy postawionych pięć punktów obserwacyjnych, ale właścicielem gruntu jest tam skarb państw. Zasieki concertina są stawiane tuż przy linii brzegowej, w zasadzie stykają się z lustrem wody. Może być jedynie problem z dostępem do rzeki, za co przepraszam, ale i proszę w tej kwestii o wyrozumiałość – informował komendant.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Jednak będzie drut kolczasty"

  1. A co z bobrem co wylizie z wody i będzie chciał na brzeg, kto te pokaleczone zwierzyny będzie zbierał, opatrywał, taka budowa to chyba nie zgodna z tym rozporządzeniem / ustawa o budowie muru, i tak samo z zapowiedziami pani rzecznik SG, w tym dokumencie była mowa o budowie muru na granicy zielonej. Samowola budowlana.

  2. Państwo z guana i tektury

  3. A dlaczego ma wyjeżdżać. Jest na twoim utrzymaniu?

  4. No, siedzenie w gów….i tekturze chyba nie jest przyjemne. Ktoś zaproponował dobre wyjscie. Skąd zatem powyższy komentarz?

  5. Jak teraz od wiosny wędkarze będą “kija” moczyć w Bugu? Nie mówiąc o kajakarzach.

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content