Jednak 120 a nie 40 złotych

W czwartkowe popołudnie wojewoda lubelski zorganizował telekonferencję z udziałem prawie 500 samorządowców z województwa. Zapowiedział nowe, zdecydowanie korzystniejsze stawki dla właścicieli hoteli i pensjonatów, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy. Już ma być nie po 40 zł za osobę, lecz w hotelach nawet po 120 zł.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka miał dobre wieści dla właścicieli hoteli i pensjonatów. Przed tygodniem pisaliśmy, że decyzją rządu od 26 marca stawka za pobyt jednego uchodźcy zmniejszona zostanie ze 120 na 40 zł. Wojewoda potwierdził nawet sygnały, że w niektórych hotelach właściciele zapowiedzieli uchodźcom, że mogą przebywać tylko do 25 marca. Teraz jednak L. Sprawka poinformował, iż najprawdopodobniej stawki za pobyt uchodźcy po 25 marca będą podzielone na trzy kategorie.

Te o najwyższym standardzie utrzymania – czyli np. hotel, gdzie w pokoju przebywa osoba lub rodzina i warunki są najlepsze, otrzymają po 120 zł za osobodobę pobytu z wyżywieniem. Natomiast w najskromniejszych warunkach – np. w hali sportowej, gdzie jednocześnie jest sto osób – stawka wyniesie po 40 zł za dzień. Po 70 zł będzie w lokalach pośrednich.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Jednak 120 a nie 40 złotych"

  1. W związku z powyższym zarówno Pan Krzysztof jak i pozostali, którzy przyjęli uchodżców pod swój dach powinni również dostać po 120 zł. od osoby.

  2. Emeryt po opłaceniu rachunków i zakupie recepty ma 15zł na dobę .I co wy powiecie.

    • Emeryt prawdziwy Polak | 1 kwietnia 2022 at 18:47 |

      Nie kłam komuchu, pewnie Ci emeryturę obniżyli to narzekasz! Uczciwi emeryci dostają od naszych cudownie rządzących, wspaniałego Mateusza Morawieckiego i świetego Jarosława Kaczyńskiego 13tki, 14tki, darmowe leki i wakacje w sanatoriach

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.