Jedna kontrola – dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali 2 cyklistów, którzy „na podwójnym gazie” razem wybrali się na przejażdżkę. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila, a jego 31-letni kompan o pół promila mniej. Obydwaj zostali ukarani mandatami w wysokości 2 500 złotych. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przypominamy o zmianach w przepisach.

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki tuż przed godziną 13:00 w miejscowości Różanka zatrzymali do kontroli 2 cyklistów. Jak wykazało badanie alkomatem: 46-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila, a jego 31-letni kompan o pół promila mniej. Obydwaj mieszkańcy gminy Włodawa zgodnie z przepisami obowiązującymi od stycznia zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2 500 złotych.

Z kolei mandat w wysokości 1 500 złotych został nałożony na mieszkańca Lublina za spowodowanie kolizji w Urszulinie. Mężczyzna kierując samochodem marki Renault podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu oplem. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Przypominamy, że od stycznia obowiązują  nowe przepisy dotyczące kierowców. Są to głównie zmiany w wysokości nakładanych grzywien w drodze mandatu karnego za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym oraz orzekanych przez sąd. Istotna zmiana to podwyższenie górnej granicy grzywny, która może być nałożona w drodze mandatu karnego za wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami.

Apelujemy również o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W taki sposób każdy może wpływać na bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy o reagowanie i informowanie służb dzwoniąc pod numer alarmowy 112 w przypadku kiedy widzimy kierującego, który w rażący sposób narusza przepisy i swoim lekceważącym zachowaniem zagraża innym uczestnikom ruchu.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content