Jaki kolor listew przypodłogowych do białych drzwi?

Białe drzwi wewnętrzne to niezwykle mody i uniwersalny element stylizacji wnętrza. Wyjątkowa baza zasługuje na idealnie dopasowaną oprawę w postaci listew przypodłogowych. Czy dobrym wyborem będzie kupno listew pod kolor drzwi? Jakie inne opcje warto wykorzystać, by stworzyć harmonijną aranżację? Zainspiruj się naszymi poradami i stwórz idealny duet, w którym białe drzwi będą idealnie współgrać z listwami tworząc spójną kompozycję.

Białe drzwi jakie listwy? – stwórz harmonijne wnętrze

Białe drzwi ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość okazują się niezwykle celnym wyborem w urządzaniu wnętrz. Sprawdzają się w wielu aranżacjach, pasują do większości kolorów ścian i podłóg i dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Tworząc idealną kompozycję warto wybrać do nich pasujące listwy przypodłogowe, z którymi stworzą zgrany duet. W kwestii wyboru listew obowiązują dwie szkoły, z których jedna zakłada dobór tego elementu pod kolor podłogi, a druga sugeruje kierować się kolorem drzwi. W obu przypadkach odpowiednio dobrane barwą komponenty oczarują wszystkich.

Białe listwy – modna aranżacja na długie lata

Wybór listew w tym samym kolorze oraz stylu co drzwi z ościeżnicą to aranżacyjny pewniak, który doskonale sprawdzi się w przypadku białych skrzydeł drzwiowych. Proste listwy podłogowe oraz listwy przysufitowe w tym samym odcieniu stworzą niezwykle ciekawe wizualne połączenie, które odnajdzie się w aranżacjach w duchu skandynawskim, minimalistycznym, hampton, nowoczesnym, a także o klasycznym wykończeniu. Białe listwy nie muszą być nudne, coraz częściej spotkamy ciekawie frezowane, profilowane elementy, które pasować będą nawet do znacznie bardziej wyszukanych wnętrz stylizowanych na pałacowe czy antyczne wnętrza. Białe drzwi nie zawsze oznaczają to samo. Możemy spotkać skrzydła o jednolitym wykończeniu w tym kolorze, a także te z drewnopodobną okleiną w odcieniu bielonego drewna. W obu przypadkach znajdziemy listwy doskonale korespondujące z wybarwieniem drzwi.

Białe listwy będą również stanowić idealne tło dla nieco bardziej wyszukanych aranżacji, w których królują zdobne i ciężkie meble, bogate dekoracje na ścianach w postaci rozet oraz zachwycających tekstyliów. Sprawdzą się także w odwrotnej sytuacji, kiedy chcemy, by każdy element w pomieszczeniu składał się na ascetyczne i harmonijne, minimalistyczne tło.

A może listwy w kolorze podłogi?

Wybór listew w kolorze podłogi to również dobry wybór pod warunkiem, że podłoga została dobrana odpowiednio do białego koloru drzwi. Jasna, drewnopodobna podłoga będzie idealna i w tym przypadku bez trudu stworzymy naturalną i spójną aranżację, która będzie jednocześnie niezwykle bezpieczna. Takie zestawienie pozwoli nam dodatkowo powiększyć optycznie mały pokój sprawiając, że wyda się przestronny. Połączenie białych drzwi i jasnej podłogi z listwami w tym samym odcieniu to doskonała baza do kobiecych i delikatnych stylizacji w romantycznym i sielskim tonie.

Wybierając listwy przypodłogowe do białych drzwi pamiętajmy, by kontrast pomiędzy poszczególnymi elementami nie był zbyt duży. Decydujmy się na rozwiązania, które pomogą nam stworzyć harmonijną i przemyślaną bazę.

Skip to content