Jak zwiększyć swoją szanse na pożyczkę?

Chęci nie wystarczą, żeby otrzymać pożyczkę. Chcąc się zadłużyć, czy to w banku, czy w firmie parabankowej, najpierw należy przejść weryfikację. Jak sprawić, żeby jej wynik był taki, jakiego oczekujesz, a więc skończył się przyznaniem pożyczki i uruchomieniem środków? Mamy na to kilka sprawdzonych rad, które podpowiadają, jak poprawić zdolność kredytową i zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki.

Pożycz w tej samej firmie

Jeżeli już kiedyś udało Ci się spłacić pożyczkę albo kredyt w jakieś firmie bądź banku, udaj się do tej placówki po raz kolejny, gdy znowu przyjdzie potrzeba zdobycia dodatkowych pieniędzy. Miej świadomość, że instytucje finansowe premiują lojalność i o ile widzą, że mają do czynienia z sumiennym klientem, który na czas wywiązuje się ze swoich zobowiązań, są skłonne do współpracy. Poza tym instytucja, z której oferty wcześniej korzystałeś, już Cię prześwietliła i ma Twoje dane w bazie, więc czas weryfikacji się skraca. To szczególnie ważne w przypadku osób, którym zależy na szybkim otrzymaniu pożyczki. Jeśli natomiast po raz pierwszy zamierzasz się zadłużyć, wiele różnych ofert znajdziesz na stronie internetowej bezpiecznechwilowki.pl.

Wykup ubezpieczenie

W większości przypadków ubezpieczenie nie jest wymagane, jednak jeśli chcesz poprawić wiarygodność w oczach firmy pożyczkowej albo banku, warto je wykupić. Zapłacenie za dodatkową polisę, która gwarantuje pokrycie pozostałego długu w razie niemożności jego spłaty np. z przyczyn zdrowotnych albo z uwagi na utratę zatrudnienia, poprawia zdolność kredytową, zwiększa szanse na uzyskanie pożyczki i pozwala podnieść jej kwotę.

Wydłuż czas spłaty

Jednym z czynników, od których zależą Twoje szanse na uzyskanie pożyczki, jest termin spłaty. Co oczywiste, prawdopodobieństwo otrzymania środków jest znacznie mniejsze, gdy zamierzasz je oddać w ciągu dwóch niż w czasie dwudziestu miesięcy. Wynika to z faktu, że po rozłożeniu kwoty zobowiązania na dwie transze wysokość raty będzie znacznie większa niż w przypadku dwudziestu rat, więc siłą rzeczy będzie trudniej ją spłacić. Niestety, wydłużanie terminu spłaty ma również pewną wadę, ponieważ skutkuje większymi odsetkami. Nie pozostaje więc nic innego jak kompromisowe wyważenie wysokości pojedynczej raty i terminu spłaty, tak aby rata nie była za wysoka jak na Twoje możliwości finansowe, ale też nie na tyle niska, żeby spłacać ją znacznie dłużej, niż potrzeba.

Zrezygnuj z kart kredytowych i debetów w koncie

Czy wiesz, że aktywne karty kredytowe i debety w koncie obniżają Twoją zdolność kredytową, nawet jeśli ich nie używasz? W takiej sytuacji tym bardziej z nich zrezygnuj, bo najprawdopodobniej nie są za darmo i coś musisz za nie płacić. Również jeśli rzadziej lub częściej używasz kart kredytowych i korzystasz z debetu, na czas składania wniosku o pożyczkę lepiej je zamknij, o ile chcesz maksymalnie zwiększyć swoje szanse na otrzymanie środków.

Spłacaj zobowiązania na czas

Zastanawiasz się, jak wziąć pożyczkę na raty bez dochodów? To możliwe w niektórych firmach pod warunkiem, że Twoja historia kredytowa jest dobra i nie widniejesz w bazach jako nierzetelny dłużnik. To, jak do tej pory spłacałeś swoje zobowiązania, ma bowiem duży wpływ na możliwość uzyskania kolejnej pożyczki. Bo o ile nie każda firma żąda dokumentów potwierdzających osiągane dochody, o tyle wszystkie analizują bazy dłużników w celu weryfikacji historii kredytowej wnioskodawcy. Złe wpisy, w których widniejesz jako osoba niespłacająca na czas swoich kredytów czy pożyczek, mogą zaprzepaścić Twoje szanse na możliwość kolejnego zadłużenia się.

Zmiana wielkości czcionki