Jak wybrać idealny skórzany portfel damski?

Portfel jest niezbędnym akcesorium każdej przedstawicielki płci pięknej. To właśnie w nim przechowuje się przecież najistotniejsze dokumenty, takie jak dowód osobisty czy prawo jazdy. W portfelu jest także miejsce na gotówkę, karty kredytowe i płatnicze czy zdjęcia bliskich. Aby dodatek był funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie, przy jego wyborze należy zwrócić swoją uwagę na różnego rodzaju kryteria.

Zwróć uwagę na kształt i rozmiar portfela damskiego

Wybierając portfel damski trzeba bezwzględnie zwrócić swoją uwagę na jego kształt. Najistotniejsze jest to, aby akcesorium było użyteczne. Warto zatem brać pod uwagę przede wszystkim swoje indywidualne preferencje. Niektórym kobietom odpowiedniejsze mogą wydawać się niewielkich rozmiarów portfele. Inne mogą jednak przepadać za pokaźnymi akcesoriami. Na pewno te pierwsze łatwiej zmieścić w drobnym plecaku czy małej torebce. Jeżeli jednak nosi się na co dzień dużą torbę, to, jaki rozmiar będzie miał damski portfel nie będzie miało większego znaczenia. Nie bez znaczenia jest także kolor akcesorium. W tej kwestii również najlepiej brać pod uwagę swoje indywidualne upodobania. Najpopularniejszy wydaje się być portfel o kształcie prostokąta. Jeśli jednak preferuje się bardziej oryginalne i nietypowe akcesoria, śmiało można postawić na okrągły bądź kwadratowy portfel. 

Kolor portfela również jest istotny

Bardzo ważne jest również to, aby skórzany portfel damski posiadał właściwy kolor. Niektóre kobiety decydują się na akcesoria w klasycznych i stonowanych kolorach, takich jak czarny, granatowy czy beżowy. Są one bowiem wyjątkowo funkcjonalne i pasują do wszystkich torebek i plecaków. Tego samego nie można niestety powiedzieć o wzorzystych portfelach i o tych w intensywnych barwach. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że czerwony lub śliwkowy skórzany portfel damski mocno rzuca się w oczy, co odpowiada niektórym kobietom. Ponadto, taki dodatek zdecydowanie łatwiej odnaleźć, jeśli zagubi się w przepastnej torebce bądź szafie. Przesądne panie mogą także uważać, iż czerwone portfele przyciągają pieniądze i zapewniają powodzenie w finansach na długi czas. 

O czym jeszcze pamiętać przy zakupie damskiego portfela?

Nie sposób zaprzeczyć temu, że szczególnie dużą popularnością cieszy się skórzany portfel damski. Jest to bowiem przykład dodatku, który jest szczególnie elegancki i atrakcyjny pod względem wizualnym. Naturalna skóra jest również wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak zaznaczyć, że damski portfel wykonany z tego materiału nie może być noszony przez osoby, które sięgają wyłącznie po wegańskie akcesoria. Na szczęście, w wielu sklepach można również nabyć skóropodobny portfel damski. Jest on wykonany z tak zwanej skóry ekologicznej. Materiał wykonania jest bardzo istotny, ale wiele osób interesuje także korzystny stosunek ceny do jakości. Wydaje się zatem, że przed dokonaniem zakupu, najrozsądniej będzie przejrzeć ofertę różnych portfeli. Wówczas istnieje ogromne prawdopodobieństwo tego, że uda się zakupić akcesorium, z którego będzie się w stu procentach zadowolonym. Dobrze byłoby też przyjrzeć się temu, czy portfel posiada wszystkie interesujące przegródki. Niektórym paniom zależy na wielu kieszonkach na karty czy dokumenty, natomiast innym wystarczą jedynie dwie czy trzy. Ponadto, sporo pań może być zainteresowanych portfelem wyposażonym w zasuwaną na zamek kieszeń na bilon. Mimo, że coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę, monety czasami się przydają, na przykład na zakup biletu na autobus czy tramwaj. 

Skip to content