Inauguracja roku szkolnego 2019/20

W poniedziałek, 2 września uczniowie wrócili do szkół. Tego dnia miały miejsce uroczyste inauguracje roku szkolnego. W większości uczniowie wrócili do ławek z uśmiechem.

Władze samorządowe powiatu uczestniczyły w tych uroczystościach. W popularnym „Modrzewiaku” w inauguracji roku uczestniczył wicestarosta Tomasz Korzeniewski, w I LO „Kościuszce” – starosta Andrzej Romańczuk, natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – kierownik Leszek Popik.

Uroczystościom towarzyszyła odświętna oprawa. Były krótkie wystąpienia dyrektorów i zaproszonych gości.

Najwięcej uczniów – ponad 600 – rozpoczęło naukę w największej włodawskiej szkole – ZSZ nr 1 i II LO – popularnym „Modrzewiaku”. W niej właśnie uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji o wielu projektach realizowanych przez szkołę, w tym praktykach zagranicznych i wymianie międzynarodowej. Szkoła, dzięki projektom realizowanym przez powiat, doczekała się m.in. wyposażenia sal komputerowych, gastronomicznych, hotelarskich oraz remontu pracowni warsztatów samochodowych.

Z kolei w „Kościuszce” starosta wręczył pani dyrektor Arlenie Krawczuk akt powierzenia stanowisko dyrektora I LO na okres pięciu lat – do 2024 r.

Przedstawiciele władze samorządowych życzyli – tak nauczycielom, rodzicom, jak i uczniom – powodzenia, sukcesów w pracy oraz osiągania jak najlepszych wyników nauczania.

Tegoroczne klasy pierwsze w szkołach średnich są niejako podwójne, gdyż uczniowie pochodzą z ostatnich klas trzecich wygasłych gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Inauguracja roku szkolnego 2019/20"

  1. Klecha w tym pozornie świeckim państwie na każdej uroczystości musi być

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content