Ilu włodawian na listach do sejmu?

Niestety, powiat włodawski ponownie nie będzie miał swojego posła czy senatora. Na liście rządzącego Prawa i Sprawiedliwości nie ma żadnego mieszkańca powiatu włodawskiego. Inne partie umieściły włodawian na swoich listach, jednak rozsądna kalkulacja nie pozwala liczyć na wyborczy sukces i reprezentanta w parlamencie.

Znamy już wszystkie zarejestrowane listy do sejmu i senatu. W okręgu nr 7 obejmującym byłe województwa chełmskie, bialskie i zamojskie na ponad stu kandydatów z różnych partii znalazło się tylko kilku mieszkańców powiatu włodawskiego.

Najbardziej zaskakuje, że na liście Prawa i Sprawiedliwości, które ma szansę na 7-8 posłów w tym 12-mandatowym okręgu, wśród 24 kandydatów nie ma ani jednego z powiatu włodawskiego. A wcześniej dobre wyniki uzyskiwali zarówno Mariusz Zańko, jak i Wiesław Holaczuk. Co gorsze, pierwsze dwa miejsca na liście zajęli tzw. „spadochroniarze” – ludzie w ogóle niezwiązani z Lubelszczyzną.

Na liście KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI na 22. pozycji startuje nauczyciel psycholog z Włodawy – Anna Paciorkowska. Na zostanie parlamentarzystką szanse ma niewielkie. Przed pięcioma laty w wyborach do rady powiatu włodawskiego otrzymała 112 głosów, czyli ponad połowę oddanych na całą listę.

KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI na 4. miejscu listy umieściła członkinię partii Szymona Hołowni – Honoratę Słomiany. Do tej pory do sejmu nie startowała, jedynie do rady powiatu włodawskiego przed pięcioma laty, otrzymując 82 głosy. Inną kobietą rekomendowaną przez PSL jest Beata Kuczyńska-Jurek – nauczycielka z Uhruska. W ostatnich wyborach na wójta gminy Wola Uhruska była o włos od zwycięstwa.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Ilu włodawian na listach do sejmu?"

 1. Tylko nie głosujcie na Monikę Pawłowską, 4 lata temu kandydowała z Lewicy i szła do Sejmu z zupełnie innymi postulatami.Wybrali ją i szybciutko zmieniła Lewicę na PiS bo bliższe jej było koryto i kasa rządzących. J=Teraz startuje z PiS wśród tego samego elektoratu. To wstyd Pani Moniko. Myśli Pani że ludzie są tacy głupi. Nie każdy da się kupić

 2. A drugi to spadochroniarz Madziar podstawiony za tego od wyborów kopertowych. Na niego też nie zamierzam głosować.

 3. PiS-owi mówię NIE!

 4. Cała Włodawa obwieszona pisowskimi “twarzami” patrzeć się nie da.Czy nikt inny nie startuje? Gdzie plakaty PO,Lewicy /Panie Burmistrzu?/ 3 Drogi,Konfederacji???

  • Ta twoja zasrana opozycja już wie, że przegrała. Nawet banery odpuścili. Bo lemingi nie będą wiedzieć na kogo głosować. buhahaa aktywiszcze z 2050

  • Grabczuk straszy swoją twarzą koło sklepu ignis od sylwestra, teraz ze Żmijanem koło lidla też. Mało ci? P. Stefaniuk na liście PiS, to spoko kandydat.

  • Na 6 plakatów PIS przypada jeden opozycji. Od razu widać, kto prowadzi kampanię za własne pieniądze, a kto dorwał się do państwowych. PIS wont!

   • czyli zawaliście kampanię banerową a chcecie rządzić Polską, a dostaje za przekroczenie progu to na co poszły

    • Porównujesz możliwości finansowania za kasę z przekroczenia progu wyborczego z możliwościami finansowania z budżetu państwa bezczelnie okradanego przez PIS? To jakbyś porównywał możliwości fizycznej konfrontacji przestępcy z bronią i napadniętego sklepikarza.

 5. Sądzicie, że kogoś interesuje na kogo wy zagłosujecie? Nie zaśmiecajcie forum takimi wynurzeniami

 6. A co teraz jest ważniejsze od wyniku wyborów pantofelku?

  • Wszystko jest ważniejsze od tego cyrku.

  • Wynik referendum jest równie ważny. 4xNIE, tak powinno się głosować.

   • Wręcz przeciwnie, cztery razy TAK! Prywatna własność jest zawsze ekonomicznie bardziej wydajna, niż własność prywatna, więc spółki skarbu państwa powinny być doszczętnie wszystkie sprywatyzowane. Od upadku muru berlińskiego nigdy żaden mur nie powinien dzielić, więc mur na granicy z Białorusią należy rozebrać. Przyjęcie kilku tysięcy emigrantów na zasadzie unijnej relokacji, jest zawsze lepsze niż przyjęcie 250 000 za żądanie łapówki przez pisowskie słupy i popychadła. Wiek emerytalny powinien być ustawowo podniesiony, jeżeli nikt nie ma odwago zreformować piramidy finansowej, jaką jest ZUS. Nikt nikomu nie będzie wszak bronił, kiedy ktoś zechce przejść na emeryturę wcześniej, jeżeli nazbierał sam na swoją emeryturę tyle, ile uważa za wystarczające. Cztery razy TAK!

    • Wkradła się pomyłka, powinno być: “Prywatna własność jest zawsze ekonomicznie bardziej wydajna, niż własność państwowa, więc…”.

    • komuch stał się demokratą

     • Powiedz mi złociutki, bo myśl ma niezbyt lotna i nie nadąża, za niezwykłą inteligencją twoją: – A jaki związek ma cztery odpowiedzi na tak, w w tym komicznym referendum, z faktem bycia komuchem albo demokratą? Tylko oni biorą udział w referendach?

 7. Ostatnio na targu słyszałam, że wybory powinne być 2 lub nawet 3 razy w roku. Nikt i nigdy nam więcej nie obieca, jak przed wyborami. Banery ze spadochroniarzami są wspaniałe, tylko zbyt mała ich ilość, powinni wieszać i zasłaniać nimi wszystkie znaki drogowe. Hahahaha!

 8. Miliony za bilbordy wylądują na śmietnisku. Kto bogatemu zabroni?

 9. A na jedynce ten alkoholik, kryminalista … Głosujcie…

 10. Który to alkoholik i kryminalista?

  • ten nr 1 z jedynej słusznej partii, ułaskawiony przez Adriana

   • Domyślam się kogo chcesz spostponować, ale ułaskawieni przez Kwasniewskiego i Wałęsę cię nie wzburzają? Dziwne. Ale mniejsza.ten facet jest kompetentny w obecnie groźnych czasach. I co ty na to?

    • Nie mam nic do prawa prezydenta do ułaskawienia. Ale ułaskawić przed prawomocnym wyrokiem? Przecież to tak jakby wziąć rozwód przed ślubem.

 11. Nigdy więcej PISIORÓW wynocha

 12. Tak jest! Zgłoś się, zagłosujemy na ciebie

 13. Włodawa wygląda jakby miał tu przyjechać wielki pisowski CYRK. Nie dajmy się

 14. Łapy wyciągacie po kasę tarcze, 500+,na książki, dopłaty do światła, mieszkania,trzynastki, czternastki , zwolnienia z podatków dla studentów, płacą minimalna w górę podnoszona, rewaloryzacje emerytur, rent i inne przywileje. Trzeba przekazać na swoją partię na bilbordy. I jeszcze źle.

 15. Za po też ludzie ciężko pracowali i co za miskę ryżu, trzeba wyjeżdzam starców w Niemczech niańczyć lub Irlandia.

 16. a Romańczuk to gdzie?

 17. Nadal będzie starostą!

 18. Dlaczego nie ma na listach wyborczych włodawskich pisowców, tylko sami spadochroniarze?

  • Jak mnie rozśmieszyły jej wywody w gazecie doktorowa i Solidarność buhahahah

   • Honorata Słomiany/ doktorowa | 19 września 2023 at 22:49 |

    Dziękuję za darmową reklamę, aby tak dalej panie Wojciechu Sadowski! Ten język jest rozpoznawalny z daleka, nawet pod anonimem.

 19. Kamiński kompetentny, umarłem że śmiechu.Strach żyć w takich ciężkich czasach z tak niekompetentnym rzàdem który chce nas wyprowadzić z Unii

 20. proponuję art w gazecie fakty po mitach.
  Art totyczączy wójt Hanny i układów z miejscowym proboszczem.
  oraz sytuacji w gminie Hanna ze szkołami oraz wyników nauczania.

 21. Fakty są takie – PO i jej przystawki mają daleko w tyle ten region Polski, co dobitnie wyraził minister z PO pochodzący z Lubelszczyzny mówiąc szczerze ” a ch.. z tą Polską Wschodnią”. To podejście było i nadal będzie obowiązywać. W razie zwycięstwa PO pieniądze pójdą na duże miasta a Lubelszczyzna dostanie ochłapy. Przystawki PO nie będą miały nic do powiedzenia. Każdy rozsądnie myślący człowiek wie, że głosuje się na tych, którzy mogą przyczynić się do rozwoju Lubelszczyzny, którzy dadzą pieniądze na inwestycje tutaj a nie w Warszawie. Oczywiście są tacy, którzy uważają, że nieważne czy u nas będą dobre drogi, chodniki, wyremontowane szkoły, świetlice ważne by PO i Tusk wygrali. A po tym to reszta już nieważna.

 22. A do tego dodam na poparcie moich słów o podejściu PO do naszego regionu fakt taki, że w razie ataku ze wschodu bez mrugnięcia okiem zostawili ten obszar bez jakiejkolwiek obrony. I wy chcecie na nich stawiać? Toż to tak jakby podpisać się pod swoim wyrokiem śmierci.

  • Tyle że ten z wielu planów obrony kraju, we współdziałaniu z nato przygotował rząd niejakiego jarosława balbiny, a zaakceptował jego brat. Tego się z tvp nie dowiesz a warto doczytać.

 23. Anonim z 20 września to jakiś pisowski działacz który wypisuje nam tu pisowskie przekazy dnia. Co za bzdury, wyrwane z kontekstu zdania. Doktryna obrony Nato. Lepiej zamilczcie i nie ujawniajście szczątkowych danych objętych tajemnicą państwową.Nikt nas nie będzie traktował poważnie jak chlapiecie jęzorem na prawo i lewo o poufnych sprawach wojskowych gdy za miedzą wojna. Kto nas obroni jak Putinowi zachce się iść dalej. Chcecie nas wyprowadzić z Uni i co ? Ile by Ukraina dała za to by należeć do Uni i Nato.

  • Tak a Pani to wojsku czy tak pisze aby pisać. O tym że za rządów PO-PSL wojsko polskie miało bronić Berlina a nie terenów polskich było już wiadomo jakieś 5 lat temu. W necie pojawiały się takie informacje. Tylko jak ktoś uważa TVN za jedyne źródło informacji. Po drugie ten dokument nie jest tajny. Zaraz zjawią się sympatycy opozycji i zaleją te forum wpisami o rakiecie. Ukraina przed wojną jak i obecnie posiada lepszą ochronę, jednak rakiety spadają na jej terytorium. A o ataku dronami na Kreml to Pani czytała, a może o spadku drony na terytorium Rumunii. Czy Pani wie, żeby objąć ochroną Warszawy potrzeba 5 zestawów MIM-104 Patriot. Mam ubaw jak o wojsku wypowiadają się laicy.

   • A nie masz ubawu, mój ty znawco strategii i militariów, jak Błaszczak mówi o bezpiecznym niebie nad Polską w kontekście tych kilku baterii Patriot znajdujących się w Polsce i rakiet rosyjskich i ukraińskich spadających na tę bezpieczną polską ziemię?

    • tylko świnie siedzą w kinie a tych czerwonych pachołków we Włodawie nie brakuje

     • Tylko kompletny idiota, kiedy nie znajduje argumentów, zaczyna obrażać. Nie wie, że to w istocie krzyk rozpaczy i przyznanie się do kompletnej porażki. No powiedz coś, co potwierdzi pisowski bełkot o bezpiecznym niebie nad Polską i zaprzeczy tezie, że jesteś kompletnym idiotą.

  • To co robi ukraiński rząd w sprawie zboża to jest porażka. Nie łudźmy się Polska pomogła Ukrainie i to bardzo, gdyby nie my to dawno byłoby po kijowskiej Rusi. Jednak w drugą stroną już nie to nie działa. Za działania bojowe w Iraku Polska została wyrolowana, z przykrością stwierdzam, że podobnie dzieje się to na Ukrainie.

 24. Jak widać celnie uderzone i obrona jak z przekazów platformerskich, że to Kaczyński. Tylko tam nie ma podpisu Kaczyńskiego, ale podpis ministra MON Klicha. Rozumiem, że minister z PO Klich wykonywał polecenia Kaczyńskich. Śmiechu warte. To taka prawda jak informacja, że Kopaczowa wymyśliła 500+, Tusk ściągnął amerykańskich żołnierzy do Polski. Dalej stosujecie zasadę Palikota – kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać. Tylko Polacy już nie tacy głupi i nie dadzą się już oszukiwać

 25. Zaproponuje mały test wiedzy, dla zabawy 🙂
  Kto powiedział, że:
  “Chcemy przypomnieć o tym, jak wielkim zagrożeniem jest powrót rządów Prawa i Sprawiedliwości do władzy”.

  Pls piszcie 🙂

 26. Dajcie spokój z tym wyprowadzaniem z Unii. Te argumenty padały już wcześniej przy każdych wyborach. I jak na razie Polska nadal jest w UE. Szybciej ta unia sama się rozleci niż Polska wyjdzie z UE. i widać jak na dłoni kto tu straszy.

 27. i wysiudali Romańczuka i dobrze

 28. Tak , tak Panie Morawiecki pis jest największym zagrożeniem dla Polski.

  • idiota w dodatku czerwony burak

  • idź do kina na Ibrahima

  • Ale co? Jesteście zwolennicy PIS-u tacy tępi, że nie widzicie i nie pojmujecie analogii? Kaczyński i Morawiecki żyją w rozdwojeniu jaźni, dlatego dochodzi do takich pomyłek. Nikomu, kto ma ojca i matkę nigdy nie wypsnie się, że “nie miał ojca i matki”. Natomiast komuś z domu dziecka, nawet kiedy się nie przyznaje, czasami w ferworze dyskusji wymknie się argument, “bo nie miałem rodziców” Co innego myślą a co innego mówią. Kaczyński, kiedy się pomylił i powiedział, że nikt mu nie wmówi, “że białe jest białe, a czarne czarne” przypadkowo powiedział, co naprawdę myśli. Potwierdza to, to co potem uczynił. Z prawdy uczynił fałsz, z fałszu prawdę. Podobnie Morawieckiemu, wypsnęło się, że Polacy powinni zapierdalać za miskę ryżu, kiedy obowiązującym przekazem PIS-u było, że powinni powstać z kolan. I teraz, kiedy prawdziwą myśl pomylił z przekazem dnia, powiedział prawdę, że rządy PIS-u są największym zagrożeniem dla Polski.

   • zapytaj ojca jakiego tumana spłodził

    • Anonim 23 września 8:17 coś z gkową się dzieje złego do lekarza koniecznie .

     • Kolejni idioci, którzy kiedy nie znajdują przeważających czy choćby równoważących argumentów, zaczynają obrażać. Dość wyraźnie określa to grupę popleczników pisu. To troglodyci o mentalności trzylatka niepotrafiącego znieść porażki, ograniczonym do kilku przekleństw słownictwie i zdolności do obrony swojego stanowiska, jedynie poprzez obrażanie inaczej myślach oraz stosowania przemocy wobec słabszych i spieprzających na widok silniejszych. A teraz czekam no kolejne dowody 🙂

 29. I co wynika z tych wszystkich wypowiedzi? Tylu mądrych w tym kraju a było i jest źle. Robicie darmową reklamę swoim (?) partiom i … spuszczacie parę. Nikogo z was nie ma na listach i nie będzie.

  • Nie masz pojęcia, jaką siłę ma słowo, nawet takie pisane na takim forum. Nie masz więc pojęcia, że nawet u oponentów, którzy się z nim nie zgadzają, po pewnym czasie w wyniku przeczytania takiego, wzejdzie myśl, refleksja taka, czy oby naprawdę mam rację, czy może rację ma mój przeciwnik. A taka refleksja zmusza do poszukiwania prawdy, która odnaleziona potrafi zmienić postępowanie diametralnie w realnym życiu. A takich ludzi jest tysiące, jeżeli nie miliony. Ot, co wynika z tych wypowiedzi. Nawet anonimowych, nawet brutalnych, czy wręcz ordynarnych.

 30. Widać, że TVN i TVP są skuteczne, ludzie skaczą sobie do gardeł. Trzeba wyłączyć im telewizory i zaczną myśleć samodzielnie.

 31. Temu kłamczuchowi Morawieckiemu raz udało się powiedzieć prawdę: że PiS jest największym zagrożeniem dla Polski. Raz . A który Premier ma wyrok za kłamstwo w trybie wyborczym??? Tez tylko pan Morawiecki. Bangster, właściciel ziemski, spekulant, ustawiający rodzinę na fikcyjnych etatach. Podpowiadający nam aby zap…..za miskę ryżu

  • Daj sobie spokój z Morawieckim, Tuskiem i całą to zabawą. Chyba, że jesteś opłacanym przez te partie funkcjonariuszem. Jeżeli nie to lepiej zająć się swoją rodziną i swoimi sprawami niż tymi bzdurami nazywanymi “polityką”.

   • Wydawałoby się, że masz rację. Dla chwilowego spokoju ducha – tak. Ale dla perspektywy życia w państwie, które uczyniło z obywatela jedynie konsumenta i wyrobnika, marionetkę nie mającą znaczenia i wykonującą to co wskazane oraz karane, za to co niewykonane, lub co wykonane wbrew wskazaniu – nie. Politykom zależy na zmęczeniu obywateli polityką. Zależy im na braku zainteresowania tym co robią, bo oznacza to brak jakiejkolwiek kontroli nad ich poczynaniami. Nie łudź się, że opozycja weźmie twoją stronę, kiedy staniesz wobec aparatu państwa. Prawdziwy podział nie przebiega pomiędzy opozycją a rządem, pomiędzy tą czy inną partią. Prawdziwy podział przebiega pomiędzy kastą polityków, mieniących się pasterzami i obywatelami, których uważają za owce mające dać im mleko, skóry i mięso. Dlatego każdy polityk, który dochodzi do władzy nagle zaczyna tracić z pola widzenia dobro społeczeństwa, a zaczyna koncentrować się na własnym dobru – utrzymaniu osiągniętej pozycji. Dlatego nigdy, nie powinniśmy przestać się interesować polityką, jeżeli nie chcemy, aby polityka nas kompletnie ubezwłasnowolniła.

    • co za bełkot

     • Jeżeli nie rozumiesz zdania złożonego, to nie oznacza że jego treść to bełkot, tylko że masz zbyt mikroskopijny mózg, braki w wykształceniu, niski zasób słów i brak zdolności do logicznego myślenia. Widać to po twoich komentarzach. Wypisz, wymaluj… wyborca PIS! Zgadłem?

    • Wg mnie prawdziwa polityka to jest tworzenie partii politycznych, ordynacja wyborcza, układanie list wyborczych, wpływy w mediach. Udział w głosowaniu to zgoda na akceptowanie tego stanu rzeczy. Niech politycy i ich rodziny wybierają samych siebie.
     Nie darzę szacunkiem polityków, jednak cenie ich za niesamowity spryt i za talenty aktorskie.

     • Masz rację co do istoty polityki. Ale jeżeli nie będziesz głosował, to nie zaakceptujesz tego stanu rzeczy? Zaakceptujesz, bo będziesz skazany na wybory innych. Demokracja jest tak samo niedoskonałym systemem jak wszystkie minione. Nie uwzględnia wpływu przez manipulację, nie uwzględnia, że przeważająca większość społeczeństwa nie jest mądra, nie uwzględnia wpływu pieniędzy, powiązań, nepotyzmu itd…. Jednak ta narzucone reguły gry są jedynymi obowiązującymi. Możesz mieć na nią jakiś wpływ, możesz też obrazić się na te niesprawiedliwe reguły i nic nie robić. To jednak jak rezygnacja z obrony swojego stanowiska i pogodzenie się z tym, że skazujący Cię na życie w takim kraju i natakach warunkach nie uwzględnili twojego głosu.

 32. Tak, zgoda, brak zainteresowania polityką to nie rozwiązanie tylko zgoda na bezkarność i swobodę działania polityków

 33. Nie ma znaczenia ilu Włodawian jest na listach do sejmu ponieważ powiat włodawski nigdy nie przegłosuje powiatu chełmskiego z uwagi na zbyt małą liczbę ludności. Taka jest rzeczywistość i ci którzy układają listy wyborcze dobrze o tym wiedzą.

  • To akurat prawda. Jedyna szansa na posła z Włodawy to nr 1 biorącej listy. Innej opcji nie ma.

   • I ta niby logika “wyborcza” ma mnie przekonać do tego, abym zagłosował na alkoholika i jednego z twórców reżimu Kaczyńskiego, bo jedynie alkoholik może reprezentować moje miasto w sejmie. Nie chcę reżimu i nie chcę takiego reprezentanta. Taka logika nie ma nic wspólnego z logiką dobra. Logika jest dobra, nie służy złu. A w tym przypadku taka niby logika, służy złu czyli reżimowi, nie jest więc logiką we właściwym znaczeniu tego słowa.

 34. A czy jedyna kobieta na liście jak PiS przegra wróci do Lewicy?, bo ona tylko z rządzącymi, w opozycji żle się czuje. A zmienić poglądy o 180 stopni to dla niej bułka z masłem

 35. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content