Handlowcy cierpią na przebudowie

– Nie dość, że pandemia, to ulica rozkopana i pogrodzona, klientów nie ma, towar dojechać nie może. Płakać się chce – rozpacza właścicielka jednego ze sklepów, przy rewitalizowanym tzw. włodawskim czworoboku. – Nie da się tego uniknąć przy okazji takiej inwestycji. Skończy się remont, skończą się kłopoty, ale niektórym nigdy się nie dogodzi – odpowiada burmistrz Wiesław Muszyński.

Rewitalizacja placu wokół zabytkowego czworoboku we Włodawie trwa już kilka miesięcy. – Przez ten remont mamy praktycznie zupełnie zamknięty sklep, a z czegoś trzeba żyć – mówi pani Teresa właścicielka sklepu przy Rynku. – Zatrudniam dwie pracownice, do tego męża, a towaru sprzedawać nie mogę. Mało tego, że nikt do mojego sklepu nie może normalnie dojść, to jeszcze dostawcy nie chcą przywozić towaru, bo wszystko wokół jest rozkopane i dojechać nie można.

Byłam w tej sprawie u burmistrza, ale nic to nie dało. Obiecał wtedy co prawda, że do grudnia ubiegłego roku będzie zrobiony pierwszy etap, a potem miało nam być lepiej. Mamy kwiecień, a jest coraz gorzej. Co prawda dostaliśmy od państwa jakąś pomoc finansową z tarczy covidowej, ale przecież nie o to chodzi, by żyć na jałmużnie. Chcemy uczciwie pracować i zarabiać na życie, a nie wegetować – mówi rozgoryczona włodawianka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Handlowcy cierpią na przebudowie"

 1. Arogancja Muszyńskiego ostatnimi czasy osiąga szczyty. Ludzie stają przed widmem bankructwa, a ten bredzi coś o postawie roszczeniowej bo komuś średnio się uśmiecha betonowy wygon, który ratusz funduje Włodawie. Pycha kroczy przed upadkiem Wiesławie.

  • a co mówią lekarze?

  • włodawianka | 27 kwietnia 2021 at 16:25 |

   najlepiej krytykować najpierw marudzili że za długo trwa rewitalizacja, ile czekać a teraz jak roboty idą to tez źle, przecież były do wglądu plany mozna było się zainteresować , ale teraz najłatwiej obrażać i to anonimowo, ujawnij sie

 2. Grunt to ciepła posada i pensja co miesiąc. Ludzi pracującyc na swoim ma głęboko w d…..

 3. Przedsiębiorcom nie przeszkadza remont rynku tyko bzdurne zakazy. Sklepy i tak mają dobrze bo tam chociaż klient może wejść legalnie oczywiście czekając na zewnątrz w kolejce. Ale fryzjerzy? Umawiać się trzeba było w konspiracji. Popatrzcie na restauracje, które chcą PRACOWAĆ! Powtarza PRACOWAĆ!!! Wpada sanepid i policja i spisują klientów, nakładają kary i zabraniają obsługi gości, narażają na straty utratę reputacji. A pomyślcie jak teraz ciężko znaleźć nocleg. Gdybym nie znał kilku sprawdzonych adresów to musiałbym jeżdżąc po kraju spać w zimie w samochodzie! A to że robią rynek spoko. Szkoda że to trafiło teraz jak są te bzdurne restrykcje. Ale myślę że się zwróci. Żeby tylko całkiem gospodarki nie załamali tym kowidem!

 4. mieszkaniec | 27 kwietnia 2021 at 16:21 |

  przeciez wiadomo że wszystkie remonty pociągaja za sobą utrudnienia, jak się remontuje dom to też najpierw sa utrudnienia a potem juz tylko mieszkać, tak ze wszystkim ale najlepiej narzekać, też odczuwam utrudnienia ale cos za coś , zładroga i krzywe chodniki źle , jak sie cos robi tez źle najlepiej czarodziejska różdżką machnąć i gotowe

 5. Mam wrażenie, że kazdy chciałby żeby Włodawa była ładna, zadbana. Ciągle sa remonty a po remoncie , wyglad jest ładny. Jest remont, ŹLE, gdyby nie było remontu też było by źle . Jak ktoś szuka pretekstu do użalania się to zawsze znajdzie pretekst. O remoncie było dawno wiadomo, można było na ten czas przenieść sklep. A moment jest lepszy w czasie zamykania restauracji i sklepów. I tak mało sie dzieje.

 6. Mieszkaniec Włodawy. | 29 kwietnia 2021 at 06:00 |

  Bardzo dobrze, że Włodawa jest remontowana. Rewitalizacja Czworoboku też jest potrzebna. Tylko odnoszę wrażenie, że część tych prac jest nie do końca przemyślana. Chodzi mi o zapewnienie drożności ciągów komunikacyjnych i pieszych. Jak dla mnie wisienką na torcie jest poprowadzenie kanalizacji burzowej z Rynku przez ul Widokową do ul. Spokojnej. Najpierw trzeba by było poprawić drożność niewydolnej kanalizacji na ul. Spokojnej, a nie powodować eskalację problemu. Pozdrawiam Pana Burmistrza. Mam cichą nadzieję, że to przeczyta i pochyli się nad tym problem.

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.