Nowy Tydzień: Hala otwarta, dyrektor na wylocie

Na początku października, kosztem 18 mln zł, powstała na terenie włodawskiego Zakładu Karnego duża hala produkcyjna, gdzie ok. 250 skazanych będzie wytwarzać meble tapicerowane. Nie to jednak było szeroko komentowane, a fakt, że po oficjalnym otwarciu poleciały głowy, w tym obecnego dyrektora ZK we Włodawie.

Hala produkcyjna przy włodawskim więzieniu powstała dzięki dotacji rządowej. Ma w niej pracować ok. 250 więźniów, którzy będą produkować meble. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: płk Włodzimierz Paszkowski – dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk Krzysztof Stefanowski – dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie, ppłk Marek Abramowicz – dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz zastępca dyrektora Pomorskiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Marek Rutkowski.

Oprócz nich w hali pojawili się przedstawiciele lokalnych władz i inni goście. – To jest naprawdę dobra i potrzebna rzecz. Trzymam kciuki za sukces, bo to wielka szansa dla Włodawy i całego powiatu – mówił o hali starosta Andrzej Romańczuk, bo w zakładzie mają być też zatrudnieni pracownicy spoza Zakładu Karnego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Nowy Tydzień: Hala otwarta, dyrektor na wylocie"

  1. I to jest właśnie małomiasteczkowość.! Nie ważny jest cel i jego efekt, tylko bicie pany i spijanie śmietany…

  2. A teraz rybeńki wytłumaczę wam o co w tym wszystkim chodzi. Jest sobie pan przedsiębiorca, któremu strasznie się nie podoba, że ludzie nie chcą za|83043ać za miszkę ryżu i żądają godnych płac. Pan przedsiębiorca dobrze żyje z lokalną i krajową polityczną bandyterką i sobie otworzył zakład pracy w Zakładzie Karnym. Złodzieje z długimi wyrokami ochoczo pracują za niską pensję, ochronę zakładu zapewnia państwo (sic!), rotacja pracownicza prawie nie istnieje, raz przeszkolony złodziej będzie dymał przez kilka jeżeli nie kilkanaście lat. Mebelki od tego wszystkiego na bank nie stanieją ale cała oszczędność ląduję u pana przedsiębiorcy.

  3. Rozwaliłeś system normalne. Że też nie wymysliłeś tego pierwszy? Teraz pewnie więźniów nie starczy aby obsłużyli twój interes…

  4. A kto bedzie wynajmowal hale ??? I czyj to znajomy ??? I podobno nie tylko tą halè wynają ?

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki