Gmina Włodawa: Z nowym rokiem nowa segregacja

Kolejny samorząd w powiecie włodawskim wprowadza od nowego roku segregację odpadów na pięć frakcji. W związku z tym niemal na pewno wzrosną stawki opłaty śmieciowej. Dobra wiadomość jest taka, że mieszkańcy nie będą musieli składać nowych deklaracji.

Gminy Wola Uhruska oraz Urszulin wprowadziły selekcję śmieci na pięć frakcji z początkiem bieżącego roku. W lipcu do tego grona dołączyły Wyryki, zaś od stycznia 2019 roku nieczystości na pięć frakcji będą musieli segregować również mieszkańcy gminy Włodawa. Nie będzie już oznakowania worków w postaci naklejek, zastąpią je worki w odpowiednim kolorze. Mieszkańcy mogą też zakupić pojemniki w danym kolorze, co ułatwi im przechowywanie odpadów przez dłuższy okres.

Zgodnie z ustawą mieszkańcy mają obowiązek segregować śmieci na co najmniej cztery frakcje. Pierwsza z nich to papier, który powinien być umieszczany w pojemnikach lub workach w kolorze niebieskim. Do nich wrzucamy opakowania papierowe suche, czyli kartony, tekturę falistą, gazety, notesy, zeszyty, książki itp. Nie można wrzucać do tej frakcji papieru mokrego czy zatłuszczonego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content