Gmina Włodawa. Letnia Biesiada zamiast zwykłej obwodnicy

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw ulicom w Okunince nad Jeziorem Białym. Frekwencja może nie była największa, ale cel został osiągnięty. – To dobrze, że główne ulice w naszej miejscowości przestały być anonimowe – uważają mieszkańcy.

Bociania, Gajowa, Gościnna, Wodna, Wymarzona czy Jachtowa – to tylko kilka nazw ulic, spośród których mogli wybierać mieszkańcy Okuninki w gminie Włodawa. Na liście było w sumie aż 47 propozycji. Wśród nich m.in. także Szczęśliwa, Relaksowa czy Wakacyjna.

Konsultacje trwały dwa tygodnie, od 11 do 25 lipca. Zostały ogłoszone przez Urząd Gminy Włodawa. “Zmiana numeracji nazw ulic ma na celu uporządkowanie przestrzeni w Okunince oraz ułatwienie działania wszelkim służbom” – czytamy w oficjalnej informacji. Chodziło też o uregulowania prawne, wynikające z rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii (z dnia 21 lipca 2021 r.) w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów. “(…) nadawanie numerów porządkowych ze znakami specjalnymi oraz cyframi rzymskimi nie jest dłużej możliwe ze względu na obowiązujące przepisy”– wyjaśniają gminni urzędnicy. W Okunince, do tej pory, dominowały właśnie numery.

– Niektóre drogi, a właściwie uliczki, miały swoje nazwy, ale większość pozostawała po prostu ulicami. Dobrze, że to się zmieni. Uważam, że to ważne, tym bardziej że Okuninka to miejscowość, którą co roku odwiedzają tłumy wczasowiczów – usłyszeliśmy od pana Tomasza, naszego Czytelnika. – Łatwiej będzie wyjaśnić letnikom, jak mają trafić do zarezerwowanej kwatery. Teraz często błądzą, dlatego zwykle umawiamy się z nimi przy głównej trasie i “prowadzimy” na miejsce – dodaje pani Barbara, która wynajmuje noclegi w Okunince.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Gmina Włodawa. Letnia Biesiada zamiast zwykłej obwodnicy"

  1. wrrrrrrrrrr | 16 sierpnia 2022 at 23:56 |

    A Krokodylkowa będzie?

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content