Festiwal Trzech Kultur 2023 – Program

32 komentarzy "Festiwal Trzech Kultur 2023 – Program"

 1. Z roku na rok coraz słabszy program.

 2. Niestety, zgadzam się. Nic ambitnego, żadnych wystaw, prelekcji. Może tyle zostało z wielokulturowości tych terenów?…

 3. Gdzie się podział ten dawny Festiwal? Koncerty w świątyniach, wykonawcy pierwsza liga i super wystawy nawiązujące do każdej edycji festiwalu. W tych ostatnich programach wszystkiego dużo, ale byle jak zrobione i z “różnej beczki”.

 4. Niedługo tak zacna impreza, promowana dawniej przez ogólnopolskie telewizje, będzie jedną z wielu odbywających się we Włodawie, taki sam bazar, zabawy dla dzieci, występy lokalnych zespołów i chórów.

 5. Szkoda, że festiwal upodabnia się do innych lokalnych imprez, ten sam bazar, atrakcje dla dzieci, występy lokalnych zespołów i chóru. Coraz bardziej przypomina Dni Włodawy

 6. Macie rację. Też tak myślę.

 7. Może przydaliby się fachowcy w naszym Muzeum? I bliska współpraca z gminami żydowskimi czy parafiami prawosławnymi. Prelekcje, wystawy, koncerty. Może wspomnienia mieszkańców o akcji burzenia cerkwi w 1938, czy okupacji niemieckiej? Historycy, etnografowie, obudźcie się i do roboty!

  • Anonim ciekawski | 30 sierpnia 2023 at 22:57 |

   Mogłoby być przedstawienie historii jak ruscy oprawcy podczas zaborów burzyli kościoły, mordowali Polaków itd. 123 lata zaboru ruskiego i męczenia Polaków. Co cerkiew na to? Itd.

 8. Peezel wszystko zwija powoli w naszym powiecie. Ci ludzie nie nadają się do rządzenia. Najważniejsze że co miesiąc zgadza się im na koncie. Smutne to jakich sobie włodarzy wybieramy.

 9. Ten zastępca miasta to raczej z wyboru nie jest :)))

 10. Może przydałby się jakieś porady pana Marka Bema? Może wrócić do poprzednich koncepcji Festiwalu?

 11. Powyższe komentarze z cyklu “Nic się nie dzieje we Włodawie!”
  A ja narzekaczom wszelkiej maści powiem tak.
  Kibic i eunuch jedną chodzą drogą,
  wiedzą jak, chcieliby, ale nie mogą.

  • Hahaha najlepiej zamiast przyznać się do nieporadności pisać chamskie komentarze w odpowiedzi na konstruktywną krytykę. Peezel już wie że jego panowanie dobiega końca.

 12. To nie narzekanie, to ocena Festiwalu. I nie wiem co PSL ma do tego. Nie wsadzaj tutaj polityki. Starosta cię skrzywdził to dajcie sobie po razie niekoniecznie pod wszystkimi możliwymi postami

 13. włodawiak | 30 sierpnia 2023 at 10:48 |

  Tylko nie powrót Pana Bema.Pamiętamy jego przekręty i pełen WDK żydów drewnianych. Zarty się Was trzymają.

 14. Kompleksy wychodzą. We Włodawie nie lubi się mądrzejszych a zwłaszcza przyjezdnych. Bylejakość w cenie wciąż w cenie.

 15. Marek Bem najlepszy!!!!

 16. To już wiemy, a teraz wasze propozycje: co chcielibyście wiedzieć, słyszeć,czego dowiedzieć się podczas Festiwalu?

 17. Np. tańczącego Jarosława bardzo chciałbym zobaczyć …

 18. włodawiak | 1 września 2023 at 14:01 |

  Do Katarzyna. W czy Bem najlepszy ? w organizowaniu fikcyjnych szkoleń agroturystycznych czy w podpinaniu się pod prace naukowych swoich pracowników ?

  • A Ty co sldowski działacz, że tak wszystko dokładnie wiesz o tych „przekrętach”? To może napisz towarzyszy czemu zaczęliście tą „aferę”. Albo już nic nie pisz, bo dzięki takim ludziom okrzykujacymi siebie „włodawiak” mamy w mieście tą szarość i marazm. Gdybyś był rodowitym włodawianinem, to byś znał historię miasta, zaradność mieszkających tu ludzi i współpracę w rozwoju swojego miasta.

 19. to powiedz coś na temat tych przekrętów znawco tematu. Ponadto sięgnij do historii i zobacz kto zapoczątkował festiwal Trzech Kultur we Włodawie, jaki był cel i przesłanie tego wydarzenia. Niestety włodawskie „elyty” polityczne przez swoje obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi niszczą wszystko, tak jak zniszczyli ten festiwal, a wcześniej „Dni Krokodyla” w Okunince.

 20. Oj tam, od razu zniszczyli. Nie ma konsekwencji w rozwijaniu poprzedniej koncepcji. Teraz o 3 kulturach niewiele, postawiono na ” występy” i nazwiska wykonawców. I przestańcie czepiać się wszystkich po kolei: starosty, dyrektora szpitala i poprzedniego dyrektora naszego Muzeum. Może raczej napiszmy co chcielibyśmy obejrzeć, posłuchać i czego dowiedzieć się o tych trzech kulturach.

 21. Nad trzema kulturami się zastanawiacie, a ja pytam kiedy Polska dostanie 770 mld z Unii Europejskiej obiecane przez Pana Mateusza Morawieckiego Premiera naszego rządu. Te pieniądze to jak dawny plan marszala, wtedy komuna nie dała wziąć, a dzisiaj co stoi na przeszkodzie???? Wolne sądy czy kto???

 22. Te, zwolennik, na temat prosimy

 23. No błysnął! Aż dziwne, że nie wspomniał o staroście i pani dyrektor.
  A może napił się i nie bardzo wiedział kto, gdzie i dlaczego?

 24. włodawiak | 4 września 2023 at 12:46 |

  Mentalność Kalego aż bije po oczach. Nasz przekręciarz to dobry przekręciarz i będziemy go bronić jak niepodległości. Nie widzę też marazmu i szarości w mieście. Trzeba być odsuniętym od koryta frustratem żeby tak pisać.

 25. miłośnik kultury | 7 września 2023 at 23:44 |

  Faktycznie ten “Festiwal trzech kultur” z powszedniał, albo przez lata się zdewaluował. Mówię to dlatego, że wiele miasteczek i nawet wiosek już tą tematykę kupiły i mają swoje festiwale dokładnie pod tą samą nazwą. Inaczej, jeżeli nie będzie nowych pomysłów to jeszcze parę lat i będzie klops…

 26. No dobrze, a my co chcielibyśmy zobaczyć, usłyszeć? Przecież to my, mieszkańcy Włodawy jesteśmy najważniejszymi odbiorcami, spadkobiercami i twórcami kultury ( już tylko jednej?) tych terenów

 27. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content