Festiwal Kresowe Smaki we Włodawie

(7 września) Po raz trzeci we Włodawie miał miejsce Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej „Krasowe smaki i talenty”. Na rynku przy czworoboku zgromadziły się tłumy – tak gospodyń wiejskich, jak i publiczności oraz wystawców.

Na rynku przy Czworoboku można było przy pięknej pogodzie nie tylko dobrze zjeść, ale i posłuchać wesołej muzyki. Gośćmi wyjątkowymi byli m.in.: Marcin Romanowski – wiceminister sprawiedliwości i Józef Zając – senator RP.

  • To wspaniale, że po raz trzeci koła gospodyń zawitały do Włodawy – mówił starosta włodawski, Andrzej Romańczuk. – Tak cenną inicjatywę, jak widać, nawet pogoda wspiera, bo zawsze jest pięknie, ciepło i słonecznie. Na pewno ta ważna impreza wpisała się już w kalendarza najważniejszych wydarzeń miasta i powiatu włodawskiego. Świadczy o tym chociażby wielkie zainteresowanie.

Mnóstwo smakołyków przygotowały gospodynie z niemal całego województwa do konkursu Kresowe Smaki. Jurorzy mieli duży kłopot z wyłonieniem laureatów w czterech kategoriach. Ostatecznie w kat. sałatki zwyciężyło KGW w Stefankowicach za sałatkę ze świeżym szpinakiem i bagietką, w kat. ciasta wygrał „Kresowy Marcinek” przygotowany przez KGW Suchowianki z Suchawy, w kat. dania mięsne pierwsze miejsce wywalczyło KGW Siedliszcze, gm. Dubienka za kurę po staropolsku, zaś w kat. dania jarskie najsmaczniejsze przygotowało KGW w Susznie za roladki ziemniaczano-pieczarkowe, w kat. nalewki zwyciężyły Wesołe Sąsiadki z Kołacz za nalewkę „runo leśne”. Jury oceniało także stoiska i uznali, że najpiękniej przyozdobiły swoje gospodynie ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych gminy Dubienka.

Podczas Festiwalu przyznano także tytuły Super Gospodyń. Tytuł „Mistrzyni w kulinariach” przypadł Dorocie Szczepuch z Barchaczewa. Tytuł „Najwspanialsza artystka” wywalczyła Katarzyna Warmińska-Mazurek z KGW w Łaszczówce. Najlepszą organizatorka i działaczką została Agata Piwko z KGW w Szopinku. Nagrodę specjalną otrzymała Iwona Seńko, sołtys wsi Rachań (pow. tomaszowski).

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Festiwal Kresowe Smaki we Włodawie"

  1. Proszę o wytłumaczenie mi co robi na listach do Sejmu kombinatorek Sasin ze startuje w naszym okręgu

  2. Żeby dostać za darmochę 500+ ludzie zagłosują na każdego, byle był z odpowiedniej, jedynie słusznej partii

  3. Mariusz Zańko będzie posłem

    • Oglądałem jego spot wyborczy wygląda i zachowuje się jak pastuch. ja na pewno głosu nie oddam

  4. Ktoś kiedyś ładnie policzył i wniosek był następujący. Żaden, ale podkreślam, żaden z kandydatów z Włodawy nie ma najmniejszych szans na to by zostać posłem z dalekiego miejsca na liście. Nawet gdyby cała Włodawa z przyległościami na niego zagłosowała. Tyle w temacie posła z Włodawy.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki