Fatalna decyzja rządu

Wojewoda lubelski podczas telekonferencji z samorządowcami poinformował, że rząd radykalnie zmniejszy od 26 marca stawki za kwaterowanie uchodźców w hotelu lub innym komercyjnym, zorganizowanym miejscu noclegowym. Stawka spadnie ze 120 zł na 40 zł. – Oznacza to, że za dwa tygodnie tysiące uchodźców znajdą się na przysłowiowym bruku – mówi właściciel pensjonatu w Okunince.

Branżę hotelarską niepokoi decyzja rządu, że radykalnie zmniejszone będą stawki za pobyt uchodźców w hotelach, pensjonatach, agroturystyce itp. Do tej pory rząd obiecywał właścicielom takich obiektów po 120 zł za dobę utrzymania uchodźcy z Ukrainy (nocleg i wyżywienie). W powiecie włodawskim, przede wszystkim w Okunince, takie miejsca znalazło około 500 uchodźców.

– Te 120 złotych to nie jest dla nas żadna kasa, która nas wzbogaci. To jest tzw. stawka kolonijna, najniższa z możliwych, dzięki której możemy prowadzić działalność – mówi jeden z właścicieli hotelu nad Jeziorem Białym. Podobnego zdania są inni właściciele, którzy zgodzili się przyjąć uchodźców bynajmniej nie dla zysku, lecz z powodów empatycznych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Fatalna decyzja rządu"

 1. Nikt nie mówił o 120 zł. Cały czas się mówi o 40 zł dziennie a więc 1200 zł miesięcznie.Nikt nie powinien liczyć na to,że na uchodżcach wojennych się wzbogaci.Wiele jest takich osób, które muszą przeżyć miesiąc za 1200 zł.

  • Pan Krzysztof jest przykładem tego,że nie powinno się liczyć na zysk pomagając uchodżcom wojennym.Jeżeli ktoś nie chce pomagać to nie musi ale niech się nie użala z tego powodu.

 2. Te 120 zł to dostawali za wynajęcie dla wojska, pewnie stąd później takie oczekiwania

 3. na wojennych nieszczęściach zarabiali szwabi,kacapy itp.

 4. a co z chirurgią ? a co z opieką nocną ?

 5. Art.15zzu ustawy z dnia 2 marca 2020r.[Ustawa anty covid-owa ]W czasie pandemii nie można eksmitować.
  Do wiadomości dla biznesmenów.

 6. Jeżeli ktoś nie ma abstrakcyjnego myślenia lub liczy na darmową mannę. Przyjąć x osób pod dach można ale, jak długo da się utrzymywać bez rządowej stawki za zakwaterowanie? Państwo wspomoże świadczeniem 40 zł dziennie maksymalnie przez 60 dni. A co potem, jak w w stanie epidemii nie można eksmitować i jeszcze pracy brak.

 7. A Trochymiak nadal na wojnie z kamieniami. Pepson weź się prdolnij w ten pusty sagan.

 8. Te pieniądze 1.200 zł miesięcznie to na prąd, wodę i częściowe wyżywienie oraz środki czystości, ponieważ mogą oni jeszcze skorzystać z darów. Natomiast sami sobie ugotują, upiorą i posprzątają. Wielu naszych rodaków musi utrzyma się za 1200 zł miesięcznie. Nasz Rząd bardzo dużo robi w każdej dziedzinie życia, aż ciężko pomyśleć co by dziś było (covid, wojna) gdyby nie było w rządzie tych wspaniałych pomysłowych ludzi.

 9. … łubu, dubu..

 10. W telewizji słyszę że Ukraińcy mogą legalnie pracować w Polsce. Ktoś wie czy wśród uchodźców są lekarze? Może wtedy uda się panu staroście Romanczukowi i pani dyrektor Szpilewicz ponownie uruchomić chirurgię. Miala być zamknięta a tylko przez miesiąc a już połowa marca. Podobno kolejny nabór/przetarg nie zakończył się sukcesem . Czasy niepewne a tu nasza służba zdrowia…..ech szkoda gadać. Najważniejsze że Facebook w starostwie zablokowany.

  • Taki wybrany rząd (nierząd) począwszy od starosty i dyrektorki szpitala a skończywszy na wojewodzie, gdzie nikt nie interesuje się włodawskim szpitalem.

 11. Wójt a Hanny wraz z ks.Uzdowskim wszystkich przygarnie.
  a służby zdrowia w Hannie nie ma i szkoły nie ma.

 12. to co dzieje się w szpitalu to putinowska dywersja

 13. Na zachodzie Europy pokolenia pracowały na zgromadzenie kapitału. U nas jeden sezon i to zimowy notabene jałowy nie przynoszący nigdy zysków, ma dać poważny zastrzyk kapitału właścicielowi. Jestem podmiotem wynajmującym nieruchomości w dużym mieście na ścianie wschodniej ale doba za pokój w bloku wynosi od 25 do 30 zł. Moim kolegom biznesmenom w Okunince, Włodawie Państwo płaci 40 i jest im mało. Zacznijcie pracować i przestańcie narzekać, za jeden zimowy sezon nie da się od razu kupić kilka Mercedesów.

  • wrrrrrrrrrr | 21 marca 2022 at 11:52 |

   Otóż to, dopłaty, jak sama nazwa wskazuje to dodatek, a nie refundacja. Rolnik np, otrzyma dopłatę po to, żeby częściowo zrekompensować wzrosty cen, a nie całkowicie zapłacić za produkcję. Itd

 14. Stawka 120 dotyczy zakwaterowania służb mundurowych. Więc nie wprowadzajcie kur…a shit newsa. Od początku było 40 zł za osobę/doba, a nie 120. Trzeba czytać i się czymś interesować…

 15. juz im nie wystarcza ze tucza sie na wojsku i policji…
  normalnie co roku to wszystko stoi puste i jest ok.W tym roku zarabiaja i tez placz ze malo.

  • A co cwansze sztuki plują sobie w brodę. Chcieli przyzydzic na wyżywieniu i po tygodniu policja się wyniosła

  • Ale was jara czyjeś niepowodzenie, czyjeś pieniądze, czyjeś życie… Zamiast wziąść się do roboty, bogacić się, żyć coraz lepiej, spełniać marzenia, to jak kundle ujadacie i chwytacie za nogawkę, aby tylko ktoś nie wzrósł ponad wasz poziom w każdym znaczeniu – intelektualnym, finasowym… Jesteście jak ten chłop pańszczyźniany, modlący się aby sąsiadowi zdechły krowy, bo ma ich więcej. Macie tak prze… ne życie, tak nudne, szare, tak niespełnione i tak puste, że jedyne kolory, które widzicie, jedyna treść to ta, dotycząca innych. Skundlony, podły, złorzeczący innym, paskudny z gęby, ubioru, charakteru, manier szlam bogoojczyźniany szlam.

   • A jak wytłumaczysz nieudolność starosty i dyrekcji w zarządzaniu szpitalem? Chirurgii jak nie było tak nie ma. Miala być zamknięta na miesiąc a tu już któryś następny przetarg unieważniony. Dobrze że wybory zaraz będą. Trzeba będzie rozliczyć co niektórych

    • Ja ci nic nie będę tłumaczył, bo mądremu człowiekowi nie ma potrzeby tłumaczyć. Człowiek rozumny pojmuje tę sytuację i nie stawia tak idiotycznych pytań. Natomiast komuś, kto stawia takie pytania, nie ma po co tłumaczyć, bo i tak tego tłumaczenia nie zrozumie. Ponadto sprawia się niepożądane w stosunku do swojej osoby wrażenie, że dyskutuje dwóch idiotów.

   • Anonim z 8:03 – uderzyłeś w samo sedno. Rzadko na Elbi można przeczytać taki rzeczowy komentarz. Rzygać się chce od tego ujadania i wytykania komuś, że potrzebuje zarobić. Potrzebuje bo ma dzieci, ZUSy, podatki i 100 innych rzeczy do załatwienia. A jak chce mieć samochód to już w ogóle świnia. Za dwa miesiące te same psy będą ujadać, że nie mogą nic wynająć na Białym, bo Ukraińcy siedzą tam za pół darmo, czyli za 40 zł.

 16. dywersja

  • Tak dywersja, i co postawisz dywersanta pod ścianę, czy do obozu wyślesz. Wszak wg bogu-ojczyźnianego szlamu jest się albo patriotą, albo defetystą. Patrioci giną na froncie, a defetystów się rozstrzeliwuje. Nic pomiedzy?

 17. to co wyczyniają ze szpitalem to zagrożenie zdrowia i życia. A na to są paragrafy. A we włodawie jest prokurator?

  • To zapieprzaj do prokuratury i zgłaszaj podejrzenie przestępstwa a nie pierdolisz na forum oczywiste oczywistości:

 18. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content