Farba blond a ciemne odrosty – jak sobie radzić?

Farba blond czy jakakolwiek inna farba do włosów jest w stanie pomóc nam diametralnie zmienić swój wizerunek.

Niezależnie czy już naturalnie jesteś blondynką, ale marzy Ci się inny odcień włosów, czy może jesteś brunetką i oczekujesz zupełnej metamorfozy – farba blond jest w stanie Ci to zapewnić. Nie oznacza to jednak, że ta farba ma same plusy. Największym minusem takiej koloryzacji mogą być chociażby odrosty. Czy jest jakiś sposób na to, by skutecznie sobie z nimi poradzić?

Koloryzacja i odrosty

Farba blond to niezwykle ciekawy i wbrew pozorom dosyć uniwersalny środek, który może pomóc nam w koloryzacji. Jednakże musimy liczyć się z tym, że na naszej głowie prędzej czy później pojawią się odrosty. Czy da się w jakiś sposób tego uniknąć? Niestety nie – nasze włosy rosną około jednego centymetra na miesiąc, więc powinnyśmy założyć, że odrosty pojawią się już w przeciągu kilku tygodni od koloryzacji.

O ile z samym faktem pojawiania się odrostów niewiele można zrobić, to w żadnym wypadku nie jesteśmy na nie skazane. Na rynku jest bardzo wiele produktów, które są dedykowane temu problemowi. Które z nich są warte uwagi i mogą nam pomóc zwalczać odrosty przy koloryzacji farbą blond?

Farba blond i odrosty – co z nimi zrobić?

Jeśli chcemy pozbyć się odrostów, konieczne będzie kolejne farbowanie, jednakże sposób, w jaki to zrobimy, może być przeróżny. Farba blond nie musi w końcu pokryć znowu całej naszej głowy, ale jedynie newralgiczne miejsca, takie jak odrosty. Właśnie dlatego możemy znaleźć wiele preparatów przeznaczonych specjalnie do walki z odrostami.

Farba blond w sprayu na odrosty to jedna z możliwości. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na odrosty, ale jak to przeważnie bywa – coś kosztem czegoś. Farba blond w sprayu na odrosty raczej nie utrzyma się na naszej głowie tak długo, jak farba blond trwała, ale jej prostota aplikacji jest wręcz nieoceniona. Wystarczy jedynie spryskać włosy sprayem i odrosty powinny zniknąć.

Farba blond na odrosty – ponowne farbowanie

Jeśli farba blond w formie sprayu do nas nie przemawia, zawsze zostaje klasyczne farbowanie, dokładnie takie jak robiłyśmy wcześniej. To najtrwalszy sposób na odrosty i zarazem najpewniejszy – wystarczy wybrać dokładnie taką samą farbę blond jak poprzednim razem, by mieć pewność, że kolor, który uzyskamy, będzie taki sam. Niestety – to także znacznie mniej prosty sposób na odrosty niż farba blond w sprayu.

Czy musimy farbować całą głowę, kiedy zależy nam na pozbyciu się odrostów? Zasadniczo nie, ale i tak warto to zrobić, jeśli zależy nam na jednolitym kolorze. Pamiętajmy tylko o tym, żeby zacząć od aplikowania farby bezpośrednio na odrosty i to na nich trzymać ją najdłużej. Wynika to z faktu, że jeśli pokryjemy równą ilością farby wszystkie nasze pasma, kolor może wyjść nieco jaśniejszy.

Ostatnią kwestią jest to, jak często farba blond może być nakładana na odrosty. Tak jak było wspominane, włosy rosną w średnim tempie centymetra na miesiąc. Jeśli zależy nam na jednolitym kolorze cały czas, dobrze jest powtarzać farbowanie co kilka tygodni.

Skip to content