Estończycy pożegnali się z Włodawą

W środę 27 kwietnia we Włodawie odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy estońskiej Grupy Zadaniowej Task Force Wisent, którzy przez 5 miesięcy wspierali polskie służby w ochronie granicy z Białorusią. Na uroczystość przybył Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński, który odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Nie zabrakło również delegacji samorządowców z Burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim na czele.

-W imieniu władz samorządowych oraz przede wszystkim w imieniu mieszkańców Włodawy składam Wam serdeczne podziękowania za służbę na polsko-białoruskiej granicy. Mimo wielu obowiązków podejmowaliście również wiele inicjatyw ukierunkowanych na integrację ze społecznością naszego miasta. Doceniając serdeczne i przyjazne partnerstwo Polski i Estonii, chciałbym wyrazić głębokie przekonanie, że współpraca między naszymi krajami oparta na wzajemnym zrozumieniu, wsparciu i wspólnych wysiłkach będzie się dalej rozwijać.
Nie żegnamy się z Wami, a mówimy jedynie do zobaczenia, w bardziej spokojnych czasach – mówił W. Muszyński.

Poza służbą na granicy polsko-białoruskiej żołnierze estońscy chętnie angażowali się w życie miasta. Estończycy włączyli się między innymi w obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pomogli również w renowacji miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 3.

UM Włodawa

3 komentarzy "Estończycy pożegnali się z Włodawą"

  1. Zgonili biednych przedszkolaków na patelnię im. Wiesława Muszyńskiego, żeby robili za sztuczny tłum XD 🙂 Groteska

  2. Elżbieta | 7 maja 2022 at 23:18 |

    Pomogli w renowacji placu przy szkole nr.3 ?? a niby kto jeszcze robił oprócz nich?? Estończycy sami wysprzątali i odmalowali ten plac! Polacy nie mogli tego zrobić? np. więźniowie? albo właściciele placu? Plac był bardzo zaniedbany, a jest przydatny do nauki jazdy rowerami dla dzieci. Zaniedbanie było karygodne.

  3. Nadal jest to “psi wychodek” a nauka jazdy rowerami po spękanej, nierównej nawierzchni? Wolne żarty!

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content