Andrzej Romańczuk i Dariusz Semeniuk pojechali na Ukrainę rozmawiać o przyszłości regionów przygranicznych. Efektem tych spotkań może być w niedalekiej przyszłości powstanie punktu kontrolnego Adamczuki-Zbereże.
We wsi Szack odbyło się spotkanie mające na celu omówienie otwarcia międzynarodowego punktu kontrolnego Adamczuki-Zbereże. Wzięli w nim udział Serhij Karpuk, sołtys Szacka, Hryhorij Nedopad, przewodniczący sejmiku wołyńskiego, a także polska delegacja, m.in. starosta włodawski Andrzej Romańczuk i wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk.
Podczas spotkania samorządowcy z powiatu włodawskiego wyrazili swoje poparcie dla Ukrainy, w szczególności dla szackiej społeczności. Zaznaczyli, że Polacy pomagają Ukraińcom i będą to robić w przyszłości. Od początku wojny gmina Szack otrzymała dużą pomoc humanitarną z powiatu włodawskiego. Ponadto lokalni samorządowcy opiekują się Ukraińskimi uchodźcami, udzielają im pomocy materialnej, organizują zaplecze edukacyjne dla młodzieży szkolnej.
Serhij Karpuk podziękował polskim urzędnikom za stałą i bardzo ważną pomoc w czasie wojny, za to, że nawet na oficjalne spotkanie przyjechali samochodem, który po brzegi zapełniony był artykułami pierwszej potrzeby.
Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.
Czy Ci samorz
Czy Ci samorządowcy nie mają lepszych pomysłów na rozruszanie gospodarczo regionu. Dlaczego nie protestowali jak PIS rozciągał drut wzdłuż Bugu. Kilka firm żyło z organizowania spływów rzeką graniczną. To była frajda dla mieszkańców regionu oraz turystów, wędkarstwo także zaniknie. A Oni znowu czepili się punktu granicznego Adamczuki- Zbereże. Pytam się po co? Żeby podbudować finansowo sąsiadów z za Buga, którzy zarobią na fajkach i alkoholu przemyconym do RP. To ma być dbałość o finanse RP, które i tak są w czarnej d…e. Jeśli ktoś ma ochotę pojechać na UA turystycznie, proponuję przez funkcjonujące przejścia graniczne i nie ma potrzeby robić cyrku jak to było robione przez kilka lat w Zbereżu. Zaangażowanie tylu służb bez sensu i statystyki przekroczenia granicy oparte o ,, turystów,, krążących w kółko z towarem. To jest poroniony pomysł i zawsze takim był. Tak uważam.
Zgadzam sie. Pan starosta powinien zajac sie wazniejszymi sprawami np szpitalem.
Co ma PiS do drutu? Pogadaj z Łukaszenką! Spływ Bugiem teraz jest możliwy? , ,,Wyzwoliciele” zabrali prawie połowę II RP, a ty masz pretensje do PiS??? Bug byłby Polska rzeką, a ty masz pretensje do PiS o drut?
Pokaz mi przepisalas zakazukacy splywu?
Sorry, ale według normalnego języka na całym świecie nie pisze się Serhij tylko Siergiej, Hryhorij tylko Griegorij. A najlepej Siergiusz i Grzegorz. Powiem krótko języka rosyjskiego nie da się byle jak zdeformować, może się mylę?
Myslisz się kretynie
„Według normalnego języka na całym świecie” ja pierdziele co za wyżyny intelektualne. Jedź do Serhija i wytłumacz mu, że jest Sergiejem językoznawco od siedmiu boleści 🙂 nie zapomnij udostępnić relacji live
W gazetch pisal ze Pan Romanczuk bedzie startowal na burmistrza. Co sadzicie na ten temat? Moim zdaniem to niezly pomysl. Bedzie z Niego dobry gospodarz. To doswiadczony samorzadowiec.
„Gospodarz” buahahaha, który pluje na rząd i skamla do Niemca.
No tak nie klania sie prezesowi I umie zalatwic pomoc z zagranicy to juz zly.
pismaku waldusiu nie pij więcej,
Popatrz jak sobie dobrze radzi starosta. Ma wielu krzykaczy w radzie a mimo to ciezko pracuje dla dobra powiatu.
Powiatu? A dla dobra szpitala, jak dyrekcja już spakowana w razie W.
koleś ty nie musisz kupować wazeliny, dobrze komuś wchodzisz w zad
I Co boli bob? Oj boli
No i we Włodawie garstka Polaków została Romańczuk, Semeniuk,Holaczuk
Podobno starosta wluczy sie po lokalach z przedstawicielami pis I prowadzi tajne rozmowy. Chyba widmo porazki w wyborach zajrzalo w oczy. Skonczyla sie ulica I zagranica totalnej opozycji I teraz kombinuja jak nie poplynac za rok. Dla mnie ten pan stracil calkowicie wiarygodnosc. Zachowuje sie jak choragiewka.