Dzień Patrona w I LO

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie obchodzili swoje święto – Dzień Patrona Szkoły.

Uroczystość połączona była ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Szkoła od lat 70. XX wieku nosi imię Tadeusza Kościuszki. Uroczystości rozpoczęły się okolicznościową mszą św. w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie.

Następnie delegacje – szkoły i powiatu – złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem T. Kościuszki na placu przed Włodawskim Domem Kultury. Wiązankę kwiatów złożono również na grobie pierwszego – przedwojennego jeszcze dyrektora gimnazjum i liceum – Franciszka Cicheckiego oraz innych nauczycieli. Część oficjalna połączona z artystyczną miała miejsce w sali konferencyjnej włodawskiego starostwa. Tam też najlepsi uczniowie otrzymali z rąk wicestarosty i dyrektora nagrody i wyróżnienia.

Goście, w tym wicestarosta Adam Panasiuk, składając życzenia na ręce dyrektor I LO Arleny Krawczuk, mówili przede wszystkim o tradycji i znaczeniu edukacji w wychowaniu młodzieży.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

Zmiana wielkości czcionki