Dzień Niepodległości połączony z Rokiem Kościuszki

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości będą we Włodawie wyjątkowe. A to za sprawą połączenia ich z obchodami Roku Kościuszki, którego centralnym elementem będzie odsłonięcie, właśnie 11 listopada, odnowionego pomnika naszego bohatera.

Uroczystości rozpoczną się już w przeddzień, 10 listopada o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej sesją popularno-naukową – Naczelnik w sukmanie – rycerz wolności, równości i braterstwa – jego związki z Lubelszczyzną i Ziemią Włodawską. Następnego dnia obchody zaczną się mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 10.30. Stamtąd po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik T. Kościuszki, gdzie nastąpi jego uroczyste odsłonięcie. Po przemówieniu przewodniczącego rady powiatu i złożeniu wiązanek pod pomnikiem rozpocznie się w sali kina akademia patriotyczna przygotowana przez uczniów I LO.

W niedzielę, 12 listopada obchody Roku Kościuszki zakończy we włodawskim WDK Przegląd Piosenki Żołnierskiej – Za mundurem panny sznurem.

Uroczystości organizują wspólnie – starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński.


Program uroczystości:
10 listopada 2017 r.
17.00 Sesja popularnonaukowa  „Tadeusz Kościuszko Naczelnik w sukmanie – rycerz wolności, równości i braterstwa” – Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
11 listopada 2017 r.
10:30 Msza św. w intencji Ojczyzny –  kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie
12:00 Uroczyste odsłonięcie Pomnika Tadeusza Kościuszki i złożenie wieńców godz.
13:00 Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości – sala widowiskowa Włodawskiego Domu Kultury
12 listopada 2017 r.
10:00 Przegląd Piosenki Żołnierskiej „Za mundurem panny sznurem” – sala widowiskowa Włodawskiego Domu Kultury

Starostwo Powiatowe we Włodawie

Zmiana wielkości czcionki