Dzieci utrzymują rodziców

Czasy, gdy wielodzietna rodzina kojarzyła się z biedą, odeszły. Teraz liczba dzieci świadczy o statusie społecznym i kasie. Największe rodziny w powiecie otrzymują z Programu 500+ pomoc w wys. 3,5 tys. zł miesięcznie, a w sumie z innymi zasiłkami nawet ok. 5 tys. zł. Po co więc pracować?

Wypłat zasiłku wychowawczego nie rozpoczęły jeszcze gminy: Chełm, Ruda-Huta i Rejowiec Fabryczny. Większość samorządów już systematycznie przelewa pieniądze. Wszyscy, którym świadczenie należy się, dostaną je z wyrównaniem od 1 kwietnia.

Dodatkowe środki z Programu 500+, nawet w wysokości kilku tysięcy złotych, nie wpływają na oficjalne dochody rodziny. Jeżeli więc rodzice dzieci brali wcześniej inne zasiłki, nadal się im należą. Nic się nie zmieni w kwestii przyznawania bezpłatnych obiadów, wyprawek szkolnych, stypendiów socjalnych, zasiłków rodzinnych, dodatków mieszkaniowych itp.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, niektórzy pracownicy urzędów już się zakładają, o ile wzrosną utargi sklepów w związku ze sprzedażą napojów alkoholowych. Gminy otrzymują te dane co roku. A przecież nie wszyscy wieloletni podopieczni GOPS-ów myślą w pierwszej kolejności o dzieciach. Wielu z nich nigdy wcześniej takich pieniędzy nie miało.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Dzieci utrzymują rodziców"

  1. robaczek | 13 maja 2016 at 19:46 |

    Miasto Włodawa kiedy wypłacana pieniądze bo z mopsu nie ma decyzji ani pieniędzy

  2. Wczoraj odebralem decyzje, pieniadze maja byc wyslane 25 maja za kwiecien i maj.

  3. Włodawa jak zwykle się nie wyrabia

  4. ale się niecierpliwicie nieroby, żeby brać nie swoje pieniądze!

  5. A czyje ty będziesz brał jak moje dzieci będą pracowały na twoją emeryturę.

  6. na swoją emeryturę pracuję sam i sam odkładam. gdyby nie zus i wasze 500+ odłożyłbym więcej. ale nieroby najgłośniej krzyczą, że się wypłata spóźnia.

  7. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora

  8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki