Droga wojewódzka nr 812 na odcinku Korolówka – Włodawa zostanie przebudowana

Z przyjemnością informujemy, że Komisja Europejska zatwierdziła Duże Projekty Infrastrukturalne, do dofinansowania w ramach Programu Polska Białoruś Ukraina 2014 – 2020.
Otwiera to drogę do podpisania umów grantowych i realizacji bardzo ważnych dla gminy Włodawa i rejonu Szackiego projektów.

Pierwszym projektem jest wyczekiwana przez mieszkańców Gminy Włodawa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 812 na odcinku Korolówka – Włodawa. Drugi projekt pt. „Poprawa stanu środowiska w granicach Szackiego Parku Narodowego poprzez budowę kanalizacji na obszarach wiejskich nad jeziorem Świtaź”, stanowi kluczową inwestycję dla rejonu Szackiego w zakresie ochrony jezior Szackich, w projekcie gmina Włodawa jest partnerem Rejonu Szackiego.

Gmina Włodawa

1 Komentarz do "Droga wojewódzka nr 812 na odcinku Korolówka – Włodawa zostanie przebudowana"

 1. Mieszkaniec | 23 lipca 2018 at 12:39 |

  A to ciekawe, ponieważ od około 10 lat obiecują i wmawiają ze w końcu koszmar kierowców zniknie. Ta droga jest owiana legendą “remontu”, który jeszcze szybko nie nadejdzie.

 2. No ale kiedy zostanie przebudowana? Konkrety proszę. Miało to być w tamtym roku, teraz mówią, że w tym. Pieniądze na ten odcinek podobno już są zarezerwowane więc co to za nius?!

 3. kierowca | 23 lipca 2018 at 22:17 |

  Osobiście słyszałem jak p. Grabczuk podawał oficjalnie około pół roku temu tego niusa. Mówił nawet, że są pieniądze na ten odcinek drogi, że są już podpisane niezbędne dokumenty i przebudowa ruszy niebawem. Okazało się, że jest to prawdopodobnie kpina z lokalnych władz, a przede wszystkim mieszkańców naszego powiatu. Władze powiatu parczewskiego i lubartowskiego poradziły sobie z podobnym problemem dot. gruntownej przebudowy drogi W815.

 4. W tym roku miały ruszyć prace na tym odcinku ale firma z Warszawy nie wyrobiła się z dokumentacją hehe Więc jak jest naprawdę ,komu wierzyć?

 5. Włodawiak | 25 lipca 2018 at 23:34 |

  Ewidentnie Grabczuk (z PO) i Marszałek Województwa (z PSL) ściemę walą. Droga podlega pod Marszałka, a ten wolał inne drogi robić. Czyżby Romańczuk mu przeszkadzał lub konkurował?

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content