Dramatyczna sytuacja szpitala we Włodawie – czy szpital zostanie zamknięty ?

1 Komentarz do "Dramatyczna sytuacja szpitala we Włodawie – czy szpital zostanie zamknięty ?"

 1. latają baby po szpitalu i zbierać każą podpisy jaka to dyrekcja cudowna i jaki starosta pomaga. Zastraszają jak nie podpiszesz to…. Dziwie się Romańczukowi , że bierze w tym udział>. Walczycie z ludem . Lud was skończy .Chamstwu tej pani stop.

 2. Wypowiedź Pani Szpilewicz jest najlepszym dowodem że nie nadaje się na to stanowisko. Dzwoni dziennikarka a Pani Dyrektor na nią krzyczy? Nie mogę uwierzyć w to co powiedziała o Włodawie i mieszkańcach. (Jak Ci babo źle to co tu jeszcze robisz? Nie zapominaj że to ty jesteś dla nas -PACJENTOW-nie odwrotnie) Spóźnienie się na nagranie to brak szacunku Pani Szpilewicz dla zgromadzonych mieszkańców, radnych, burmistrza, telewizji i co najważniejsze Pana Starosty Romanczuka, który nie potrafi Jej zwolnić. Zastanawiam się dlaczego? Cytując klasyka z Kariery Nikosia Dyzmy “nie ustąpię, będę trwać na stanowisku do końca”.

  • Raczej słabość społeczeństwa,Taczka dawno powinna być wypełniona i opróżniona poza miastem.

 3. starosta to na pasku szpilewiczowej biega. Pajac. trzyma ją bo …rodzina . wiadomo.

 4. Trzeba było zadać pani dyrektor pytanie czy jej prywatna przychodnia w Widznicach też jest zadłużona czy tam jakoś daje radę. O słyszałam w TV że ma takową, a i już kiedyś ką wywalili z NFZ-tu bo prywatę odstawiałam w swoim domu/ przychodnia z gigantycznymi kontraktami/

 5. Radzę powstrzymać emocje żeby się nie wstydzić, a co do pokrewieństwa Pana Statosty i Pani Szpilewicz to było pewnie tak Starosty Dziadek Pani Szpilewicz Babce nosił kiedyś śliwki w czapce

 6. Tak dla przyzwoitości napiszę, że mieszkaliśmy 60km od szpitala i urodziłam 2 dzieci.Zastanawiam się czy ta “troska”o mieszkańców nie jest po to żeby odwrócić uwagę od cen ciepła we Włodawie /najwyższych w regionie/a już się boję podatku od nieruchomości może trzeba się cieszyć,że równamy do Warszawy

 7. czy psl zamknie szpital i zlikwiduje?

 8. Jestem rozczarowany wystąpieniem p. Kloca. Nie widać było troski o chorych, a raczej obronę dyrekcji i myślę że starosty. Gdzieś ten patriotyzm lokalny zniknął, odleciał. Natomiast błysnął Pan Zańko i Burmistrz, widać u nich troskę o mieszkańców.

  • Troska jest ale partyjna .Na niskim jak widać i wysokim szczeblu( rezygnacja europosła i tym samym wyciągnięcie z aresztu byłego ministra PO) Oni się troszczę ale o swoich.Pacjent to tylko problem i koszty.

 9. kloc i rysz stary komuch dyrdymały pierdoli….żałosne to

  • Skąd u staruchów, nierozumiejących rzeczywistości żywa chęć do wspinaczki na świecznik. Czy to zadufanie w swoje marne doświadczenie życiowe, czy płonna nadzieja w sprawność ułomnego rozumu, a może po prostu brak możliwości realnej samooceny i dystansu do samego siebie. Panowie… różaniec w rękę i błagać o odpuszczenie popełnionych w życiu grzechów, to może ten tam na górze, jeżeli jest, pozwoli wam na spokojny sen.

 10. chłopaki robią sobie kampanię wyborczą

 11. Pisowska telewizja robi polityczna robotę na rzecz pisowskich działaczy. Bezczelnie korzystają z tragicznej sytuacji szpitali w Polsce spowodowanej nieudolną polityka PIS.

  • idiota

  • to ci teraz rudy pokaże buhaaaaaaa

  • No, to powska tv sprzed 15 roku i ew. ta w 24 pokaże szczyty obiektywizmu praworządności i tuskoizmu. Szkoda, że stracimy 4 lata na tuskoski eksperyment z wiwisekcją na organizmie Polaków, bo plolacy będą sobie świetnie radzić i w razie czego po przysłowiową szczepionkę bez kolejki się wcisną, jak Scerba do kibelka.

  • Rzeczywiście temat zastępczy do drastycznego wzrostu cen za ciepło ( ponad 40 %) w MPGK, z 58 zł/GJ -2022 na 82/GJ zł -netto – 2023 plus oczywiście inne składniki, tyle że za to płacą mieszkańcy, łatwo się zarządza z pozycji monopolu , dziękujemy

 12. Dyrektorka ma podobno kontrakt do końca roku i już jest spakowana. Natomiast starosta najpóźniej za pięć miesięcy żegna się ze stołkiem.

 13. Mężów stanu od polityków separują wymagające czasy. Tak samo jest z menadżerami. Kiedy na wszystko wystarczy i można marnotrawić pieniądze, zarządzać może i Myszka Miki. Dobrym menadżerem jednak nie jest Myszka Miki, tylko ten, kto w okresie potopu potrafi przeprowadzić zarządzany podmiot suchą stopą na stabilny ląd. Inaczej, żeby p. Szpilewicz zrozumiała: – Każdy majtek potrafi w czasie dobrej pogody wypłynąć i wpłynąć do portu swoją krypą, jednak tylko dobry kapitan doprowadzi swój statek mimo sztormu do portu przeznaczenia. Panie Kloc, jeżeli na 211 szpitali powiatowych 191 zanotowało stratę, nie oznacza to, że jest to błąd systemowy, gdyż błąd systemowy dotknąłby 211 szpitali. Oznacza to tylko i wyłącznie to, że skala nepotyzmu przy zatrudnianiu menadżerów w służbie zdrowia, jest tak porażająca, że na 211 szpitali powiatowych w 191 przypadkach zatrudniono nie kapitanów, ale majtków, nie z powodu kompetencji a z powodu politycznych uwarunkowań. Panie Romańczuk, trzymając się tej morskiej analogii, jeżeli na pokładzie panuje zła atmosfera, kiedy majtkowie zamiast stanowić załogę, zakładają frakcje popierające i buntujące się przeciwko kapitanowi, nie pozwalając na stawienie czoła sztormowi, to nie szuka się winnych tej sytuacja, bo w tym czasie statek zatonie, tylko dotychczasowego kapitana przewleka się pod kilem tak jak i przywódców obu frakcji, a ich miejsca powierza się tym, którzy nie zgadzają się na Pana model funkcjonowania szpitala zapewniający panu polityczne przetrwanie, a skrytykuje go – jako do tej pory się niesprawdzający, skoro doprowadziła do kryzysowej sytuacji – i zaproponuje inny – który będzie nawet zagrażał pana politycznemu bytowi ujawniając dotychczasową pana i popleczników oraz zarządzajacych niekompetencję – który, jak w przypadku tych pozostałych 20 szpitali okaże się nie tylko możliwy, ale i wydajny, dzięki odwadze powołujących zarząd i kompetencjom ten zarząd sprawującym.

  • P. Piotr Rybak miał taką niepasującą do modelu zarządu powiatu wizję działania włodawskiego szpitala. Na nieszczęście dla włodawskiej społeczności i włodawskiego szpitala, nie przekonał do swojej kandydatury żądaniem wszczęcia postępowania rmającego na celu rozliczenie z niegospodarności swoich poprzedników, które to automatycznie objęłoby jako bezpośredniego przełożonego również zarząd powiatu. Natomiast rezygnacja z takiego postępowania, byłaby automatycznie związana z zaakceptowaniem przez p. P. Rybaka jako właściwych decyzji poprzedników oraz zgody na dotychczasowy model działania szpitala i gwarancją jego kontynuowania, oraz ewentualnemu narażeniu się w okresie 10 lat, z uwagi na okres przedawnienia, na odpowiedzialność karną.

   • P. P. Rybak z powodzeniem zarządzał łęczyńskim szpitalem, który przynosi jako jeden z dwudziestu szpitali – budzących wielkie zdziwienia Kloca – zyski, a teraz powoli, ale redukuje zadłużenie szpitala w Puławach.

 14. bo nie był tutejszy np. z pogorzelca. Coś się wydaje , ze przedłużą umowę tej pani. Cyrk towarzyszy

 15. ocena ludzi kto pochodzi z jakiej wioski nie ma sensu,jeżeli na tym kończy się Państwa wiedza cytuję Kmicica “Kończ waść wstydu oszczędź”. Pozdrawiam przybyłych do Włodawy po to żeby dla tego Miasta pracować, uczyć i wychowywać dzieci rodowitych” Włodawiaków”,leczyć i opiekować się ich dziećmi i chorymi bo bez nich “Włodawiacy”nie poradzą.

 16. chłopy bronią się . od paru lat ten kraj nie jest chłopski , a chłopy nadal twierdzą , ze chłopski. Chłopy bronią sie – zakłamana nacja . Pazerna ciemnota.

 17. Fałszywe i zakłamane towarzystwo w zarządzie PSL SLD

 18. jak widać pisowcy (celowo z małej litery) są wiernymi uczniami tvp . Taka sama nienawiść jad i żółć, która aż się ulewa z bezsilności.

 19. Halo Włodawa. Poskakaliście sobie jak malpy na kiju przed kamerą. Zrobiliście piękny protest. I co dalej? Nawet Pani Poseł jak już dotarło do Niej że będzie w opozycji przestała się angażować. W Nowym Tygodniu Walduś napisał kolejny artek w obronie swojego pryncypała. Bezradni z rady powiatu o bezgranicznych możliwościach jakoś do tej pory nie przedstawili jakichkolwiek konkretów/propozycji. Najważniejsze że była okazja zaistnieć a wybory tusz tusz. Efekt jest taki że wszyscy drą koty ze wszystkimi. A w szpitalu oddziały dalej zawieszone. Jak nam się zwolnią terminy przygotujemy szczegółowa prezentację całego protestu.

  • Walduś do wiosny tak będzie jeszcze pisał. Potem przyjdzie nowa miotła i koniec wypocin.

 20. Co wy tutaj wypisujecie głupoty o włodawskim szpitalu i naszym staroście. Przecież jest tak cudownie w tej instytucji, świetna dyrekcja, która jest bardzo gospodarna i życzliwa swoim pracownikom ( taka dobra matka). To nic, że zadłużenie sięga 50 mln zl ( w ciągu dyrektorowania dług wzrósł znacznie więcej niż od początku istnienia placówki). To nic, że zamyka się kolejne oddziały. To nic, że lekarze i pielęgniarki uciekają ze szpitala a ci, którzy pozostają przypłacają to ciężkimi chorobami. To nic, że pracownicy skarżą dyrekcje w sądach i uzyskują ogromne zadośćuczynienie, które powiększa ogromne zadłużenie. To nic, że nawet lekarze zza Buga po bardzo krótkim pobycie wyjeżdżają z Włodawy ( nie poznali się na matczynym sercu). To nic, że nie ma karetek, pralnia pod WArszawą. Przecież to są przejawy wspaniałego zarządzania szpitalem. Czego Wy chcecie od tak dobrego menagera. Jedynie starosta poznaje się na tym geniuszu polskiego szpitalnictwa. A warto wspomnieć też o panu Klocu, który jako przewodniczący Rady Szpitala przedstawia zadłużenie szpitala sprzed roku jako aktualne.Co również podchwyciła gwiazda polskiego dziennikarstwa pan Zakrzewski oczywiście jak zwykle przedstawiając sytuację szpitala w sposób profesjonalny i obiektywny, wcale nie manipulując i wschłuchując się w głosy mieszkańów.

 21. Gdyby nie ta Pani Dyrektor to tego Szpitala już by dawno nie było.

 22. Śmiem twierdzić, że jeszcze trochę dyrektorowania przez tą panią to szpitala nie będzie. Pierwszy lepszy z ulicy lepiej by zarządzał.

 23. Panie Andrzeju wierni Panu niedawni pretorianie szpitalni już twierdzą , ze jest Pan pod wpływem leku ” nie pierdol” Kolejne pozbywanie sie kadry specjalistycznej. Bałagan organizacyjny. Ograniczanie, a następnie zamykanie podstawowych oddziałów szpitala powiatowego: OIOM , SOR, Dziecięcy, Położnictwo, a niebawem Ginekologia czy to jest ta droga rozwoju? Skumaj chłopie , że problemem szpitala jest Dyrektor. Załoga ją nienawidzi. W tym szpitalu trza reform personalmych dyrektorowania . Dyrekcja obecna wyczerpała możliwości zarządzania firmą i naraziła na ogromne straty tą firmę SPZOZ i taka jest prawda. Olbrzymie narastające zadłużenie przy Pana akceptacji jako Starosty skuje lub będzie skutkować zapaścią i już niewypłacalnością firmy . I w sentencji leku popularnego kończ Waść i nie …

 24. Nawet pan burmistrz w ostatnim słowie powiedział, że nie może odbyć się bez zmian personalnych.

 25. A Burmistrz wie co mówi i słuchać go trza

 26. zlikwidowac spzoz powiatowy. Długi w powiat wpuścić a następnie skarb państwa. Powiat zlikwidować bo poco ten twór. Utworzyć decyzją administracjną szpital Miejski Włodawa ze sprawnym SOR i 4 oddziałami kilkułożkowymi w budynku A ( chirurgia 10, Interna 10, Dziecięcy 10, Gin-poł 10 ). Oddziały małe ale sprawne i wydolne. W pozostałych spzoz budynkach stworzyć opiekę paliatywną / długoterminową. Istotą projektu jest sprawny SOR a taką bazę mamy. Powiat zlikwidował SOR ( głąby ) a to jest istota tego szpitala. Nowoczesne rozwiązanie problemu.Istotą projektu jest SOR.

 27. a może są to działania dywersyjne w obliczu potencjalnej wojny. ( jak straszy nato )a może walduś redaktor weżmie sie za problem rozkładania szpitala. Pora najwyższa.

 28. Pan Burmistrz to się zna na wszystkim i ma finanse jeszcze kilka podwyżek wody,ścieków,ciepła i jest kasa a co kogo interesuje,że drożej jak dookoła można,można.

 29. ale waldek zna się jak propagandowo roz…. szpital i powiedzieć nic sie nie stało jest OK

 30. Tomaszów Lubelski szpital powiatowy zakupił 2 karetki dostał ogromne dofinansowanie i rozbudowuje szpital może tak na ” korepetycje” pojechać dowiedzieć się jak zarządzać szpital

 31. bo tam jest facet który ma łeb na karku ( z Włodawy pozbyli się go ). Dyrektorka na emeryturze a jednocześnie z umową o pracę na zarządzanie. Model ten powtarzany z tzw. naczelną I jak ma być dobrze? Kasę trzepią , zero kompetencji . A starosta to przyklepuje.

 32. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content