Dozory za pobicie

Włodawscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 21 do 27 lat za pobicie, do którego doszło na jednej z ulic miasta. Mężczyźni mieli uderzać rękoma i kopać po całym ciele 2 innych mieszkańców Włodawy. Śledczy przedstawił zatrzymanym zarzuty pobicia, zaś prokurator zadecydował o objęciu ich dozorem. Grozi im teraz do 3 lat więzienia.

W miniony czwartek włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego treści wynikało, że grupa mężczyzn w okolicach kina kogoś bije, a następnie sprawcy wsiadają do auta i odjeżdżają. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że 2 mieszkańców Włodawy zostało pobitych przez trzech innych mężczyzn. Sprawcy mieli uderzać pokrzywdzonych rękoma i kopać po całym ciele. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zatrzymali 21-latka i dwóch 27- latków z Włodawy.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawił im zarzuty pobicia. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy. Teraz podejrzani mają obowiązek kilka razy w tygodniu stawiać się w komendzie,  nie mogą kontaktować się z pokrzywdzonymi oraz zbliżać się do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Kodeks karny za przestępstwo pobicia przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content