Dozór dla 38-latka za uszkodzenie ciała

Włodawscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 28 do 38-lat, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 33-latka z Włodawy. Mężczyzna zmarł w szpitalu, do którego trafił z obrażeniami ciała. Prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych, 38-latkowi, zarzut uszkodzenia ciała oraz zastosował wobec niego dozór Policji.

W czwartek wieczorem włodawscy policjanci zostali poinformowani przez lekarza, że w szpitalu znajduje się pacjent z poważnymi obrażeniami, a następnie że zmarł. Policjanci ustalili, że zmarły to 33-latek z Włodawy. Z uwagi na okoliczności śmierci policjanci przeprowadzili czynności procesowe w tej sprawie i  zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 28 do 38-lat – mieszkańców Włodawy, którzy mieli wspólnie z 33-latkiem spożywać wcześniej alkohol. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. 2 zatrzymanych po wykonanych czynnościach zostało zwolnionych.

Z kolei 38-latka policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej we Włodawie, gdzie został przedstawiony mu zarzut uszkodzenia ciała. Prokuratur zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, mężczyzna jest między innymi zobowiązany do zgłaszania się na komendzie Policji kilka razy w tygodniu. Przestępstwo uszkodzenia ciała jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast inny z zatrzymanych, 35-letni włodawianin, mimo że nie usłyszał zarzutów w tej sprawie to okazał się być osobą poszukiwaną dwoma nakazami i miał do odbycia karę pozbawienia wolności  w wymiarze ponad pól roku. Z policyjnego aresztu trafi więc do Zakładu Karnego zgodnie z zasądzoną karą.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content