Dorota Roqueplo – słynna współczesna kostiumografka, która pracuje w Polsce

Dorota Roqueplo to niezwykła projektantka kostiumów, która ukończyła Szkołę Projektowania i Kostiumu w Paryżu. Jej kreacje można zobaczyć zarówno w spektaklach teatralnych i telewizyjnych oraz filmach i serialach fabularnych. A te zachwycają i doskonale opowiadają historię bohaterów, ich przeszłość, doświadczenia i osobowość.

Filmy

Dorota urodziła się we Francji, w Neuilly. Mimo tego na stałe pracuje w Polsce i jest jedną z najbardziej rozchwytywanych projektantek kostiumów.

Znana jest z produkcji takich jak “Sala Samobójców”, “Miasto 44”, “Boże ciało”, “Lejdis” oraz “U pana Boga za piecem”.

Jest laureatką wielu nagród za kostiumy do filmów. Wyróżnienia otrzymała m.in. w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Zdobyła też Polską Nagrodę Filmową “Orzeł” przyznawaną przez Polską Akademię Filmową.

Spektakle

Kostiumografka tworzy kostiumy do rozmaitych spektakli telewizji. Dodatkowo współpracuje też z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in w Teatrze Polonia, Teatrze Narodowym w Warszawie oraz Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Teatrem, w którym można obecnie zobaczyć wspaniałe kostiumy Doroty Roqueplo jest m.in. Och Teatr. Repertuar oferuje doskonałe sztuki, takie jak “Ożenek” lub “Casa Valentina”.

Skip to content