Dojenie mieszkańców

To jest zwykłe dojenie mieszkańców przez MPGK – grzmiał radny Mariusz Czuj. – To spotkanie wygląda jak konferencja Glapińskiego – dodawał Andrzej Sadlak. – Jak żyć przy cenie wody 200 zł na metr – wtórowali inni podczas spotkania w SP nr 3 zorganizowanego przez burmistrza Włodawy w sprawie drastycznej podwyżki ceny ciepła.

Włodawa od kilku tygodni wrze, a to za sprawą gigantycznych podwyżek czynszów i cen wody, szczególnie ciepłej, dostarczanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Najpierw, tydzień wcześniej, włodawianie spotkali się sami w sali Sezam w WDK-u. Ponad setka mieszkańców nie mogła pomieścić się w sali, ale spotkanie to nie spełniło oczekiwań wielu.

– To spotkanie to była farsa. (…) Na konsultacjach nie pojawiły się osoby odpowiedzialne za zaistniałą sytuację. Nikt z Zarządu MPGK, radnych miejskich ani burmistrza nie pofatygował się, żeby z nami porozmawiać, a to przecież ich decyzje oraz zaniedbania doprowadziły do podwyżek ciepła we Włodawie. Na spotkaniu padały jedynie ogólnikowe, niezobowiązujące stwierdzenia oraz pozorne działania, które nie wnosiły praktycznie żadnej merytorycznej wartości prowadzącej w efekcie do realnego obniżenia cen.

Po wszystkim nie można było oprzeć się wrażeniu, że nie była to „oddolna” inicjatywa (jak była reklamowana na facebooku), a dość nieudolnie zaplanowana próba ocieplenia wizerunku miejskiej administracji oraz łagodzenia złych nastrojów wśród mieszkańców Włodawy, niestety poprzez wykorzystanie tego że większość z nas nie porusza się płynnie w przepisach – komentował to pan Edward, jeden z uczestników spotkania.

Dlatego teraz dwugodzinne spotkanie zorganizował burmistrz. Do sali „Trójki” przyszło ok. 200 osób, w większości seniorzy – emeryci i renciści. Wiesław Muszyński, rozpoczynając spotkanie, za wzrost cen ciepła obwinił przede wszystkim wojnę na Ukrainie, inflację oraz wzrost cen węgla o kilkaset procent.

Dalszy ciąg wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Dojenie mieszkańców"

 1. Pobudzili się wielcy ekonomiści i finansiści ,wszyscy odpowiedzialni tylko nie oni.Wybory się zbliżają i trzeba zaistnieć.Od dawna w zarządzie,w UM.A ludzi jak są dojeni tak będą.Wnioski co z tym można na dziś zrobić ,a nie zwalać winę na innych.Krzyczeć każdy umie.

 2. A proszę bardzo:
  1. Zmniejszyć radę nadzorczą o minimum połowę.
  2. Przyjrzeć się ilości osób zatrudnionych w SM. Jak dla mnie jest ich za dużo + jeszcze wynagrodzenia z funduszu bezosobowego.
  3. Zmniejszyć moc zamówieniową z MPGK.

  To na początek.

 3. Zwolnić połowę rodzinki w Mpgk w biurze,wyrzucić im czajniki.to na nich idą te pieniądze. I na zachcianki prezesa

 4. pierwsza czynnosc urzednika nalac wode do czajnika

 5. I z tym pytaniem pozostawiam zainteresowanych | 28 lutego 2023 at 18:37 |

  Zależność jest prosta, bo im droższa woda, tym mniej jej spływa do oczyszczalni i tym mniej się opłaca oczyszczalni pracować.
  Po drugie. Podobno śmiecie, to żyła złota. Zrozumiałem, że opłaca się podnosić opłaty i firma sprzątająca zarabia. Ale gdzie idą zyski z przerobu śmieci i z odzysku tzw surowców wtórnych? Czy miasto ma coś z tego? Czy tak pro bono tę część zysków oddaje innym podmiotom? Jakim? Np takim jak ci w Warszawie? Niebywałe. Czy rzeczywiście sortownia śmieci nie przynosi żadnych dochodów? Bo co?

 6. Najważniejsze, by kompetentni ludzie zasiadali w urzędzie i spółce podległej:
  „ Burza po kontroli włodawskiego MPGK. Spółka pod lupą NIK”
  „ Włodawa: Prokurator w MPGK Włodawa po raporcie Najwyższej Izby Kontroli /wideo/”
  „ Prezes włodawskiego MPGK z maksymalną pensją”
  By żyło się nam lepiej.

 7. "Willa" | 7 marca 2023 at 09:33 |

  Czekamy na zwrot zagrabionej kasy za ciepło przez MPGK w okresie IX.2022 do chwili obecnej.
  Podwyżka nie może być wyższa niż o 40% przyjmując jako bazę ceny wrześniowe 2022.
  Polityka kadrowa w MPGK nosi znamiona nepotyzmu, znajomości, politycznej gry i bezczynności (a może inspiracji) Burmistrza Miasta. Jaką rolę spełnia tam Rada (rozbuchana) Nadzorcza ?! Mam wrażenie, że urzędujcy tam znaczący notable włodawskiego Starostwa traktują “pracę” tam jako dodatkowe żródełko dochodu (nie jedno) do “marnych” poborów u pana Starosty…

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content