Do szpitala przez chwilę słabości

Napisała do koleżanki wiadomość, że nie chce już żyć. Ta natychmiast skontaktowała się z lekarzem psychiatrą, a on z kolei zawiadomił policjantów. Ci ostatni, w asyście strażaków siłą weszli do mieszkania, gdzie znajdować się miała potencjalna samobójczyni.

Wszystko działo się w czwartek (20 października). Jak mówi podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie, z dyżurnym komendy skontaktował się lekarz psychiatra, który opowiedział, że od jednej ze swoich byłych pacjentek otrzymał informację o tym, że znajoma kobiety może chcieć odebrać sobie życie. Do mieszkania 54-latki wysłano patrol. Mundurowi zastali jednak zamknięte drzwi.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Do szpitala przez chwilę słabości"

  1. Na pewno należy informować stosowne służby o takich zdarzeniach ale czy należy informować całe miasto o “chwilach słabości” tej pani. Pani Bożeno gdyby chodziło o Pani najbliższą rodzinę to też byłby taki komunikat, tu wszyscy znają wszystkich i wszystko pamiętają (cecha charakterystyczna naszej mieściny). Zachowajmy trochę anonimowości i przyzwoitości, jeśli nie mamy szacunku do kogoś to miejmy sami do siebie.

  2. I bardzo dobrze, że pani podinspektor poinformowała. To ostrzeżenie dla potencjalnych samobójców po pijaku. Powinna ” niedoszła” dostać solidny mandat.

  3. Dlaczego jest głupi? Przecież decyzja o samobójstwie jest decyzja osoby wolnej o swojej przyszłości. Nie można ograniczać czyjejś wolności.

    • Dlatego, że decyzja o popełnieniu samobójstwa jest zwykle wynikiem długotrwałego procesu chorobowego takiego jak np. depresja. Życie z depresją jest zaś takim koszmarem, że najlepszym z niego wyjściem wydaje się chorej osobie śmierć. Dlatego, pomysł karania takiej osoby mandatem, czy obciążanie jej kosztami interwencji ratującej jej życie, absolutnie nie będzie miało działania prewencyjnego – o którym pomyślał ten głupek – tylko upewni ją w przekonaniu o nieznośności bytu. Nie powstrzyma również innych chorych przed podobną decyzją. Pomijam tutaj zupełnie, kompletny brak empatii tego głupka, gdyż nie jest to cecha, której można wyuczyć, ale szacunek i troska do człowieka, przede wszystkim tego najsłabszego – dziecka, starca, czy chorego – nakazuje okazać mu współczucie, zrozumienie, oraz pomóc i otoczyć opieką. To nas ludzi winno wyróżniać istotnie spośród innych gatunków, chociaż przejawów takiej troski nie brakuje i w świecie zwierząt. Kużwa, że też tak fundamentalne rzeczy trzeba dzisiaj bałwanom tłumaczyć. Co się z Wami ludzie dzieje? Rozumiem, szkoła tego nie uczy, rodzice mają w dupie wychowanie swoich pociech, ale zwykła ciekawość i głód wiedzy powinny was dowieść do jej źródeł, jeżeli chcecie budować niepatologiczne relacje z innymi, zawiązywać przyjaźnie, czy wchodzić w związki. Bez tego pozostaniecie tępymi konsumentami objawionych prawd podsuwanych przez manipulujące wami media.

  4. …”tu wszyscy znają wszystkich i wszystko pamiętają (cecha charakterystyczna naszej mieściny). Zachowajmy trochę anonimowości i przyzwoitości,” – Tu ludzie wiedzą o innych więcej niż oni sami o sobie. Plotki, pomówienia, dopowiadania. Lęczą swoje kompleksy i brak ambicji. Po tym człowiek mierzy się z krzywymi spojrzeniami na ulicy i zaczyna zastanawiać o co chodzi tym ludziom. Trudno jest to ignorować ale nie jest to niemożliwe. Przypadek tej Pani nie jest odosobniony. Nie dajcie się zagonić.

  5. Skoro interweniowały służby to nie jest taka prywatna sprawa pani, która upiła się. I nie jest to sprawa z kategorii plotki tylko poważna interwencja policji i straży. Za nasze pieniądze, dodam.

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content