Do lubelskich szpitali trafia sprzęt od WOŚP. Orkiestra zagra znowu już 12 stycznia

Już 12 stycznia w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze, które uda się zebrać podczas 27. finału, pójdą na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Do kolejnych szpitali m.in. w województwie lubelskim trafia tymczasem sprzęt z poprzednich zbiórek. W maju tego roku do zakładu radiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie trafił nowoczesny aparat USG.

– To aparat najwyższej klasy z bardzo dużą liczbą głowic, dzięki czemu możliwy jest szeroki zakres badań, m.in. tkanki mózgowej, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, czy miednicy – wylicza dr n. med. Agnieszka Brodzisz, zastępca kierownika Zakładu Radiologii Dziecięcej USD. – Badania możemy też wykonywać w ogromnym przedziale wiekowym, począwszy od wcześniaków, a skończywszy na 18-latkach. W tym momencie mamy trzy aparaty USG i na każdym jest stale pełne obłożenie pacjentów.

Z kolei Oddział Noworodków działający w ramach Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży SPSK1 w Lublinie otrzymał w tym roku od WOŚP sprzęt medyczny pomocny w leczeniu noworodków, przede wszystkim wcześniaków z niską i skrajnie niską wagą urodzeniową: aparat Infant Flow i respirator noworodkowy oraz trzy bilirubinometry przezskórne. Wkrótce także do tego szpitala ma trafić nowoczesny aparat USG.

Po 26. finale odbyły się dwa konkursy ofert. Kupiony w ich ramach sprzęt w województwie lubelskim trafi do szpitali w Lublinie, Chełmie, Hrubieszowie, Łukowie, Białej Podlaskiej, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Puławach, Świdniku, Włodawie i Zamościu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Do lubelskich szpitali trafia sprzęt od WOŚP. Orkiestra zagra znowu już 12 stycznia"

  1. Handel polskimi dziećmi – Paweł Bednarz i Klaudiusz Szkudlarek
    https://youtu.be/zeLUVl-ZSqY

  2. A nie 13 stycznia przypadkiem ? Nawet bieg we Włodawie będzie 13-ego na rzecz WOŚP-u

  3. Czekamy i na pewno wesprzemy.

  4. Uśmiechnięty | 2 grudnia 2018 at 09:06 |

    Lepiej dać na kościół wówczas będzie pewność ,że darowizny trafią do potrzebujących .

  5. Ciekawe do kogo potrzebującego?

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki