Dni Włodawy 2023. Włodawski Dom Kultury zaprosił gwiazdy i lokalnych artystów

Z okazji 70-lecia Włodawskiego Domu Kultury, 100-lecia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości oraz Dni Włodawy, które rozpoczną się 30 czerwca, do miasta przyjadą osoby, które w przeszłości współtworzyły i nadal tworzą tę placówkę. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić WDK, a także wziąć udział w Musicalu pn. Teatr z Końca Polski. Podczas wydarzenia zaśpiewa m.in. Zenon Martyniuk i Danzel. Wystąpią też lokalni artyści.

W piątek, 30 czerwca, na godzinę 12. zaplanowano część oficjalną, która rozpocznie to kilkudniowe wydarzenie. Następnie goście odwiedzą mury Włodawskiego Domu Kultury. Pierwszy dzień letniej imprezy zakończy musical PKS Włodawa Teatr z Końca Polski. W sobotę Dni Włodawy rozpoczną się na popularnym Czworoboku przy ulicy Rynek. Od godziny 15. nastąpi koncert wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie.

– Nie zawsze placówka dzierżyła miano Włodawskiego Domu Kultury, bo instytucja pełniła też funkcję powiatowego domu kultury. Nasz budynek i jego dorobek materialny funkcjonuje od 70 lat i ciągle myślimy nad nowymi wydarzenia kulturalnymi. Podczas Dni Włodawy swoje 100-lecie będzie obchodził Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości Włodawskich. We współorganizację włączyła się firma Slawex, która w tym roku obchodzi swoje 40-lecie działalności. Z tej okazji stała się głównym sponsorem naszej imprezy. Pan Janusz Sawiński właściciel firmy, mocno odciąża nasz budżet podczas tego wydarzenia – mówi Łukasz Zdolski, dyrektor Włodawskiego Domu Kultury. 

Od godziny 17. swój czas na scenie będzie miał lokalny chór Vlodaviensis oraz wychowankowie Marcina Obuchowskiego z WDK. Wieczorem odbędą się koncerty wspomnianego Murkvoid, Dr Gree, a gwiazdą 1 lipca będzie Zenon Martyniuk (koncert artysty rozpocznie się o 20.30)

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Dni Włodawy 2023. Włodawski Dom Kultury zaprosił gwiazdy i lokalnych artystów"

 1. Martyniuk to nie jest gwiazda.

  • Zaproponuj inną proszę

   • Ex-Manam

   • Trelemorele | 24 czerwca 2023 at 12:56 |

    Gwiazdą stałby się ten radny, który zaproponowałby racjonalizację ilości punktów sprzedaży alkoholu. Słyszałem o niezłym systemie w Finlandii. Czy to dobry pomysł?

    • Marzy ci się ręczne sterowanie kto i czym może handlować?

     • Trelemorele | 24 czerwca 2023 at 19:32 |

      W tym przypadku tak. To dlaczego nie można handlować narkotykami? Przecież wolny rynek, nieee? Uważam, że powinien być regulowany system koncesjami na handel alko. Czy np bardziej restrykcyjny system jak np w Finlandii jest przeciw regułom wolnego rynku?

 2. Martyniuk gwiazda hahaha. Ma nieprzyjemna barwe glosu.

  • Trelemorele | 24 czerwca 2023 at 12:54 |

   Zgadzam się z tą opinią i dodam, że wszyscy discopolowcy mają podobna barwę głosu. Taka maniera wynikajaca z tonacji kompozycji? Nie da się słuchać.

 3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content