Defibrylatory na ulicach

We Włodawie pojawią się ogólnodostępne defibrylatory. Urządzenia do ratowania życia mają zostać sfinansowane z pieniędzy, jakie magistrat otrzymał za wygraną w konkursie na “Najbardziej odporną gminę”. Urzędnicy planują też wesprzeć włodawskie placówki zdrowia.

– Przed Świętami Bożego Narodzenia przyjęliśmy z żoną trzecią dawkę szczepionki. W rodzinie wszyscy są zaszczepieni, dorosłe już dzieci, dziadkowie. Jak to mówią: “przezorny zawsze ubezpieczony” – usłyszeliśmy od pana Grzegorza, który we Włodawie mieszka od ponad 30 lat.

Jak się okazuje, podobnego zdania jest ponad połowa mieszkańców nadbużańskiego miasteczka. Z tego tytułu, za największy w regionie odsetek zaszczepionych przeciw koronawirusowi mieszkańców na konto Urzędu Miejskiego we Włodawie wpłynął milion złotych. Na koniec października ubiegłego roku 52,33 proc. mieszkańców było zaszczepionych, dziś to już 55,9 proc.

Samorząd może przeznaczyć pieniądze na cele związane z zapobieganiem Covid-19 i zwalczaniem skutków pandemii. Jednym z pomysłów jest uruchomienie w mieście tężni solankowej (o czym pisaliśmy w wydaniu naszej gazety na początku stycznia).

– Na liście są także defibrylatory. Chcielibyśmy, żeby kilka takich urządzeń pojawiło się w miejscach użyteczności publicznej. Kto wie, może w ten sposób uratujemy czyjeś życie – powiedział nam burmistrz Wiesław Muszyński. – Widziałem takie urządzenia już w kilku miastach i uważam, że powinny być także u nas.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Defibrylatory na ulicach"

 1. a może rakieta na ….zmarnowanie pieniędzy ??????????????????????

 2. JOLKA WRÓBEL | 2 lutego 2022 at 13:29 |

  Panie Burmisrzu wielki szacunek za ten pomysł napewno przyda się ten aparat ,a ci co są przeciwni niech się modlą aby nie musieli korzystać z tego aparatu ,dziś zawał zdarza się i młodym niestety ,inter nie jesteś nieśmiertelny trochę pokory .Panie Burmistrzu niech pan robi swoje nie reaguje na wpisy debily,

  • Tylko obawiam się że je idioci zdewastują, a te urządzenia ratują życie.

 3. Brawo,pomysł 10/10 i Jeszcze raz brawo za pomysł.

 4. Oczywiście defibrylatory będą potrzebne i będzie ich potrzeba dużo, szczególnie dla ciężko pracujących fizycznie, sportowców, ludzi z lekkimi wadliwościami serca dotychczas mogącymi normalnie funkcjonować… ale zaszczepionych szczepionkami w technologii MRNA. Im więcej dawek tym większe ryzyko.

  • Za szerzenie powyższych głupot powinno się takich oszołomów zgłaszać do prokuratury…

   • Wolność słowa, póki co, jest gwarantowana konstytucyjnie. Najbardziej wyszczepione społeczeństwa tj. Izraela i Australii zmagają się z największą falą zachorowań i zgonów od początku pandemii. Podczas gdy w krajach, w których z powodu braku środków nie szczepiono społeczeństwa, pandemia samoistnie wygasła po pierwszej fali. Będą wsadzać, tylko nie tych których byś chciał. A tych którzy dopuścili wbrew konwencji genewskiej do największego w dziejach ludzkości eksperymentu medycznego, który jak już coraz wyraźniej widać, po prostu się nie udał.

 5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content