Dbamy, by nie wwożono nielegalnych towarów

Pomimo pandemii i w związku z tym utrudnionych warunków służby, chronimy zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Funkcjonariusze NOSG w Chełmie i lubelskiej KAS udaremnili przemyt papierosów ukrytych pod wagonami pociągu towarowego.

19 kwietnia br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola oraz Służby Celno-Skarbowej w trakcie czynności kontrolnych znaleźli papierosy w składzie towarowym wjeżdżającym z Białorusi do Polski. Nielegalny towar ukryty był w nietypowym miejscu – mianowicie w osiach od wewnętrznej strony podwozia. Dla niepoznaki papierosy owinięte były czarną folią.

W sumie funkcjonariusze wydobyli spod wagonów ponad 800 paczek papierosów różnych marek o szacunkowej wartości rynkowej ponad 11 tys. złotych.  Trwa ustalanie sprawców przemytu. Przesłuchani w sprawie maszyniści pociągu nie przyznali się do nielegalnego towaru.

Papierosy trafiły do magazynu celno-skarbowego. Jak wszystkie tego typu wyroby tytoniowe – niejednokrotnie niewiadomej produkcji i składu – zostaną zniszczone.

NOSG.pl

Skip to content