Czysta Rzeka we Włodawie

Kilkudziesięciu wolontariuszu sprzątało brzegi Bugu i Włodawki w ramach akcji Czysta Rzeka 2019. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, do tego stare opony, lodówkę, telewizor. Włodawski sztab ogólnopolskiej akcji zorganizowała Inicjatywa LWL.

Operacja Czysta Rzeka 2019 to ogólnopolska akcja, której celem było uprzątnięcie brzegów Bugu i jego dopływów. Podzielono ją na dwa etapy. Pierwszy odbył się w sobotę (27 kwietnia), a wielki finał w czwartek (2 maja). Włodawski sztab Czystej Rzeki zorganizowali członkowie grupy Inicjatywa LWL. W sobotę w sprzątaniu brało udział ponad 50 osób, co czyniło z włodawskiej grupy jedną z największych tego typu inicjatyw w Polsce. Zebrano też ogromne ilości śmieci.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 komentarz "Czysta Rzeka we Włodawie"

  1. W obliczu suszy, która pewnie nawiedzi znów tereny, Suchawy(ej), Suszna i tych piaszczystych terenów mam propozycję. Proponuję zbudowanie progu spiętrzajacego wodę na Włodawce.*
    Proponuje wysokość progu 1 m. Próg, albo kaskadę. Czy to realne? Nie wiem, ale upierał bym się. Widział bym w tym jakąś atrakcję turystyczną. Takie Szumy, Rebizanty? Dlaczego nie?

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki