Czy we Włodawie będzie mur?

Szybko wprowadzona specustawa i szum w mediach o budowie muru spowodowały, że mieszkańcy zastanawiają się, czy nad Bug jeszcze będzie się można wybrać?

Mieszkańcy nadbużańskich terenów dostali niezłą zagadkę do rozwiązania, kiedy rząd ogłosił plany budowy muru na granicy z Białorusią. Cały odcinek graniczny to 418 km, z czego lubelski znajduje się na rzece Bug. Zapytaliśmy NOSG, czy w najbliższym czasie planowane są u nas jakieś działania związane z budową muru?

–  Proces budowania bariery na granicy z Białorusią znajduje się na obecnym etapie na szczeblu legislacyjnym i nie przystąpiono jeszcze do realizacji jego budowy na odcinku Nadbużańskiego Oddziału SG. Trudno więc, aby w tym czasie, na poziomie oddziału, udzielać odpowiedzi w tym zakresie – dowiadujemy się od por. Dariusza Sienickiego.

Dopóki nie poznamy konkretów budowy muru na granicy, niepokój będzie zapewne towarzyszył mieszkańcom. Jednak biorąc pod uwagę obecny kryzys i dotychczasowe działania, raczej możemy być spokojni, bo główna oś kryzysu to nie nasze województwo. Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu i bliską zabudowę przy rzece, mamy w powiecie włodawskim swój “naturalny” mur. 

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content