Czy będzie baza wojskowa w Dubecznie?

Na piątkowej (5 września) sesji Rady Gminy Hańsk dowiedzieliśmy się o możliwości sprzedaży byłej szkoły w Dubecznie na cele wojskowe, przyspieszanym remoncie kościoła oraz zakupie sprzętu w ramach obrony cywilnej. Czy zainteresowanie MON-u terenem w pobliżu byłej huty jest potwierdzeniem, że wojsko rezygnuje z zakupu od powiatu budynku przy ul. Sztabowej we Włodawie?

W piątek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku odbyła się IX sesja Rady Gminy Hańsk. Po otwarciu obrad i przyjęciu protokołu z poprzednich spotkań radni wysłuchali sprawozdania wójta Alana Struskiego z realizacji uchwał oraz bieżącej działalności gminy. Wójt mówił m.in. o spotkaniu z firmą przygotowującą plan ogólny gminy. Podkreślił, że liczba złożonych wniosków wydłuża okres wydawania decyzji o warunkach zabudowy i poprosił o przemyślane podejmowanie decyzji w tej kwestii. Podziękował także wszystkim za organizację Dnia Pszczelarza i wspomniał o wyjeździe do Niemiec w ramach współpracy szkółki piłkarskiej z gminą partnerską.

W swoim wystąpieniu Struski poinformował o postępach remontu kościoła w Hańsku, podkreślając konieczność przyspieszenia prac. Poinformował również o spotkaniu z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego, którzy obejrzeli byłą szkołę w Dubecznie i być może będą zainteresowani jej zakupem. Czy to oznacza, że wojsko wycofa się z planów kupna za kilkanaście milionów złotych wyremontowanego budynku przy ulicy Sztabowej we Włodawie? Tego nie wiadomo, ale pewne jest, że szkoła w Dubecznie może zostać sprzedana za o wiele mniejsze pieniądze.

Wójt przedstawił także inwestycje w zakresie bezpieczeństwa i obrony cywilnej. W ramach tych działań zakupiono jeden duży agregat i sześć mniejszych, kamizelki, latarki, rękawice taktyczne, odzież specjalną, maski przeciwgazowe oraz cysternę na wodę pitną. Dodał, że w najbliższych dniach ruszy program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Struski wspomniał również o inwestycjach drogowych i przygotowaniu dokumentacji technicznej na budowę parkingu przy szkole w Hańsku, który przewiduje także ładowarkę dla aut elektrycznych. Na koniec opowiedział o planach budowy sieci wież przekaźnikowych wzdłuż granicy kraju w ramach programu Tarcza Wschód, które mają szansę poprawić zasięg telefonii komórkowej na terenie gminy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Czy będzie baza wojskowa w Dubecznie?"

  1. A co z Hutą, jakie kroki poczynił wójt by dalej funkcjonowała?

  2. I bardzo dobrze że zrezygnowali z zakupu we Włodawie budynku przy ul.Sztabowej

    • Kolejny sukces Mariusza

      • Baza wojskowa to budżetówka a więc istnieje pewność finansowania, huta to firma prywatna za zatem w każdej chwili może być otwarta lub zamknięta przez właściciela w zależności od osiąganych zysków.

  3. Moim zdaniem zdecyduje polityka a nie ekonomia. W Polsce rządzi koalicja PO, PSL itd zaś PIS jest w opozycji. Mało prawdopodobne aby rządzący zainwestowali tam gdzie rządzi opozycja (budynkiem przy ul. Sztabowej zarządza PIS).

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przejdź do treści