Czerwona strefa o krok

Sytuacja epidemiczna w szkołach i urzędach nieco się poprawiła, ale to nie oznacza, że zmalała liczba mieszkańców naszego powiatu chorych na COVID-19. Wręcz przeciwnie, zakażonych jest coraz więcej. Nasi samorządowcy spodziewali się, że powiat włodawski ponownie zostanie objęty czerwoną strefą.

Przed tygodniem informowaliśmy o ognisku koronawirusa w wydziale komunikacji, transportu i dróg Starostwa Powiatowego we Włodawie. W ubiegłym tygodniu pracę wydziału częściowo przywrócono. Działa punkt dotyczący rejestracji pojazdów.

Nieco poprawiła się także sytuacja w szkołach. Z danych Kuratorium Oświaty w Lublinie opublikowanych w środę, 24 lutego wynika, że Szkoła Podstawowa w Orchówku po blisko półtoratygodniowej przerwie wróciła do nauczania w trybie stacjonarnym. Częściowe nauczanie w trybie zdalnym zostało wydłużone natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 4 we Włodawie oraz w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie. Wszystkie te placówki jeszcze przez cały miniony tydzień pracowały w sposób mieszany. Nie było natomiast informacji, aby koronawirus pojawił się w innych szkołach lub przedszkolach na terenie naszego powiatu.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

22 komentarzy "Czerwona strefa o krok"

 1. A matury próbne, które mogłyby się odbyć zdalnie lub w ogóle (zgodnie z wytycznymi CKE) odbywają się stacjonarne w szkołach. A na salach uczniowie mogą być bez maseczek!!! Przedmioty dodatkowe też będą w szkołach, choć CKE rekomenduje zdalnie. CO NA TO ORGAN PROWADZACY? Nawiązując do zagrożenia czerwoną strefą?

 2. Za taką duzą liczbe zakażen we wlodawie nalezy podziekowac sanepidowy wlodawskiemu za zgode na realizacje zawodow zapaśniczych. Od tamtej pory sie ciągnie

 3. .
  ‘Niecała Włodawa czerwona’ krzyczeli kiedyś włodawianie na spotkaniu prezydenta Kwaśniewskiego.Mam nadzieję że nie skończymy jak oni sprowokowani przez tajniaków z policji,potraktowani gazem i butem.Kobiety tam były nauczycielki z LO pamiętam,ech..Więc cała Włodawa czerwona była,jest i będzie.

  • ***** *** | 4 marca 2021 at 10:22 |

   Daliście już Szaranikowej jakąś rentę kombatancką albo co najmniej medal Żelaznego za to? Gazem i butem to obecna władza traktuje dziewczynki z kartonami. Zwłaszcza jak się zbliżają do domu Jarka na Żoliborzu.

  • nie z Włodawy tylko z Woli i Brusa i nie gazem tylko siatą na zakupy przez babcię uczestniczkę.

   • No I tak upada zbiorowy mit o bohaterskiej szarży włodawskich bojowników o wolność I maturę z religii

 4. Cogito ergo sum | 4 marca 2021 at 12:58 |

  Samorządowcy spodziewają się, że powiat będzie objęty czerwoną strefą. Ciekawi mnie, który to samorządowiec nie wie, że cały kraj jest w czerwonej strefie. Może najpierw niech wskażą powiaty żółtej o zielonej strefy. A potem mówią takie głupoty.

 5. Blok nr hop | 4 marca 2021 at 14:54 |

  A to wina starszych ludzi mają covida nie mówią nikomu tak było w moim bloku baba chora a chłop jej łazi zakupy robi roznisząc syf po mieście taka to robota z seniorami

 6. Brawo. Wiecznie uśmiechnięty “zapomniał” że od soboty 24.10. cała Polska(a powiat włodawski od 10.10.) ub. r. został objęty obostrzeniami czerwonej strefy. Konia z rzędem temu, kto powie, jak powiat ma zostać ponownie objęty czerwoną strefą, kiedy w niej jest?!

 7. Ciekawe skąd nasz rząd bierze tyle kasy na finansowanie lockdownu? Ciekawe czy w NBP są jeszcze zapasy złota ściagane z zagranicy? Za miske ryżu jak nasz Premier mowi bedzie trzeba pracować ….

  • bob budowniczy | 10 marca 2021 at 18:58 |

   problem sie sam rozwiazae jak czerwonych pacholkow wysle sie do lopat

 8. mechanik | 6 marca 2021 at 07:15 |

  czytam was i podziwiam piszecie prawdę ciężkie czasy nadchodzą, rząd sobie nie radzi.
  Ale wczoraj od kolegi słyszałem niusa z Hanny jak Pani Wójt dla sołtysa z Kuzawki który był po kwarantannie nakazała roznosić nakazy płatnicze po domach.Chłop odmówił bo się bał że jest chory to nie wypłaciła mu 200 zł diety.To jest straszne co się dzieje w tej Gminnie wszystko to kasta i układ wewnętrzny kredyt gminy rośnie a szefowa na łamach gazety podaje że zarabia 160 tys.
  Myślę że w naszym powiecie jest już agonia, a covit dla włodarzy to tylko przykrywka w czarnych interesach, a plebs ma pracować i co 4 lata zagłosować na kastę . pozdrawiam i życzę zdrowia.

 9. Cowid to ściema obudźcie się ludzi. Po komentarzach widać, że władza wami steruje jak chce.

  • sam się obudzisz jak ktoś z Twojego otoczenia zachoruje ( czego nie życzę) nawet nie wspomnę o śmierci jeszcze do tej pory nie zrozumiałeś , wirus osacza nas z każdej strony, jak tego doświadczyłem

   • Osacza z za krzaka? To uważaj, jak idziesz. A tak poważnie, czy znasz DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka?

  • z ciebie taki lord jak ze mnie ksiadz

 10. mechanik | 11 marca 2021 at 15:14 |

  gdzie te nazwiska osób zaszczepionych poza kolejnością.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content