Czas na komunikację miejską

Radna Łucja Pamulska proponuje, aby we Włodawie powstała płatna komunikacja miejska. Interpelację w tej sprawie złożyła do przewodniczącej Joanny Szczepańskiej na początku lutego. Burmistrz odpowiada wprost, że miasta nie stać na taki wydatek, jednak gdy tylko pojawi się szansa pozyskania na ten cel jakichś środków, to Włodawa na pewno z tego skorzysta.

Do swojej propozycji radna dołączyła szczegółową argumentację za tym, że komunikacja miejska jest potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców.

– Miasto się rozbudowuje, powstają osiedla, których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do centrum miasta, do urzędów administracji rządowej i samorządowej, do szpitala, SP ZOZ i innych przychodni specjalistycznych, do miejsc pochówku tj. cmentarza parafialnego i komunalnego, do spółek miejskich, do zakładów pracy i szkół – wylicza radna w swojej interpelacji. 

Poza tym mieszkańcy Włodawy to w dużej części seniorzy, których nie stać na dojeżdżanie wszędzie taksówkami. Komunikacja miejska byłaby także przydatna dla ludzi młodych, którzy autobusami mogliby dojeżdżać do szkół.

Temat nie jest nowy. Radna złożyła podobną propozycję już w poprzedniej kadencji. Mieszkańcy Włodawy w upublicznionej ankiecie opowiedzieli się wówczas za powstaniem miejskiej komunikacji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

22 komentarzy "Czas na komunikację miejską"

 1. Reżyser Kina Akcji | 11 marca 2019 at 12:35 |

  Wystarczy by decydent uruchomił swoje znajomości biznesowe a komunikacja powstanie no chyba ,że nie chce ich uruchomić a jaki jest tego powód to wie tylko sam on .

 2. Burmistrz, jak pójdzie po rozum do głowy nie otworzy połączenia miejskiej komunikacji zimą, jak to zrobił wiecznie uśmiechnięty. Latem w sezonie, gdzie jest jezioro Białe i autobus szynowy do Chełma to co innego. Poza tym każdą komunikację trzeba dofinansować, gdyż bilety nie pokryją wszystkich kosztów. Poza tym niedawno partia rządząca obiecała przywrócenie połączeń PKS tzw. „piątka Kaczyńskiego”, więc można a raczej trzeba starać się o dofinansowanie.
  A przy okazji można byłoby pomyśleć o dworcu autobusowym z prawdziwego zdarzenia quasi tam galerii. Ten obecny przystanek z całym szacunkiem to wstyd i hańba. Czy włodarze miasta nie mogą zrozumieć, ze jest to inwestycja na lata a nie na tylko daną kadencję.

  • Dworzec autobusowy “z prawdziwego zdarzenia” w mieścinie, z której kursuje kilka rozklekotanych busów na krzyż… Grecją zapachniało.

 3. Nie Grecją a Polską! I nie kilka ale w sumie jest kilkadziesiąt kursów dziennie. Nie podobna się Włodawa, wyjeżdżaj. Nie siej defetyzmu, świat czeka otworem!

 4. Reżyser Kina Akcji | 11 marca 2019 at 15:59 |

  Ludzie co Wy chcecie już mamy komunikację miejską na rzece Włodawka od kilku lat jest przystań kajakowa kilkaset tysięcy złotych utopione w rzece bez wody CZY KTOŚ ZAJĄŁ SIĘ TO NADGOSPODARNOSCIĄ czy udają ,ze nic się nie stało jak miasto traci setki tysięcy ?

 5. Jestem zbulwersowany żenującym poziomem komentarzy, bądź co bądź w poważnej dla miasta i powiatu kwestii. Żeby w mieście turystycznym, będącym siedzibą powiatu nie było w ogóle dworca czy nawet dobrze oznakowanego przystanku, to wstyd i hańba dla włodarzy miasta. Takiego przypadku nie ma w całym województwie. Z drugiej strony jak czytałem wcześniejsze doniesienia prasowe warunkiem budowy tzw. galerii była lokalizacja w budynku od strony ul. Korolowskiej przedmiotowego dworca. Kto do tego dopuścił powinien się teraz wytłumaczyć się przed mieszkańcami.

 6. Wiesiu Ty zawsze jesteś zbulwersowany. Jedna zadaszona wiata wystarczy na obsługę komunikacji w tej Twojej turystycznej miejscowości. Od wypasionego dworca połączeń nie przybędzie.

 7. Reżyser Kina Akcji | 12 marca 2019 at 13:46 |

  Jeśli już ma powstać komunikacja miejska to bezpłatna dla mieszkańców miasta. Natomiast z racji tego ,że tak prominenci z UM krzyczą, głoszą ,iż Włodawa jest miastem turystycznym to bez wątpienia przychody z turystyki zagwarantują rentowność tego przedsięwzięcia.
  No chyba ,że nie chcą dobra mieszkańców to komunikacji miejskiej nie będzie . Bo chcieć to móc . jak mawiają nauczyciele, dyrektorzy przedsiębiorstw i własciciele prywatnych podmiotów gospodarczych swoim pracownikom .
  Teraz mogą sami się wykazać ,że chcieć to móc.

 8. kierowca PKS | 12 marca 2019 at 21:06 |

  W Chełmie komunikacja miejska się zwija bo straty wielkie, jak chcecie długów to do przodu , tylko pamiętajcie 80 procent rodzin we Włodawie posiada samochód.

 9. No i mamy kolejny pomysł “storpedowany”, tak jak swojego czasu np. sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Lubelskiej – Piłsudskiego, bo były również inne pomysły. W ten sposób Włodawa zostaje jedynym miastem powiatowym w woj. lubelskim bez takich urządzeń, świadczących chociażby o tym, że dotarła tutaj cywilizacja na poziomie Wólki Lubelskiej.

 10. Kaziu sygnalizacja świetlna jest Ci potrzebna, żeby łechtać małomiasteczkowe ego? Komunikacja miejska musi być tania dojeżdżać wszędzie i to często żeby być efektywna. Czyli na Włodawę to pi razy oko 8 pojazdów jeżdżących przez cały dzień. Dwa razy tyle kierowców. Koszty zakupu i eskploatacji pojazdów etc.. Do Włodawy dotarłaby cywilizacja drogi Kazimierzu gdyby szanowne jaśnie państwo zechciało swoje cztery litery przenieść ze starego niemieckiego szrotu na rowery.

 11. Reżyser Kina Akcji | 13 marca 2019 at 16:15 |

  Ludzie spokojnie co Wy tacy w gorącej wodzie kąpani bez nerwów wszystko będzie.Będzie komunikacja miejska ,będą miejsca pracy, będzie tania woda , tanie centralne ogrzewanie, prąd potanieje, powstanie dom rzemiosła na terenie byłej kaflarni, promenada będzie wzdłuż brzegu rzeki Włodawka , będzie oświetlenie ulic ledowe ,będzie ponowna rewitalizacja terenu przyległego do Czworoboku itd itp .Tylko to wszystko będzie tuż po remoncie drogi tzw betonówki .Bo przecież remont tej drogi będzie główna kartą w pozyskaniu wyborców na przyszłych wyborach samorządowych. Będzie dobrze .

 12. Komunikacja miejska była w latach siedemdziesiątych XX wieku, ale wtedy było 3 samochody prywatne na krzyż i była garbarnia. Wystarczy pomyśleć, a nawet trzeba pomyśleć, przecież myślenie nie boli. Moim zdaniem szkoda kasy podatników na spalanie paliwa przez busy bez pasażerów, bo tak będzie. Kto jest za.

 13. Może ktoś wreszcie zauważy, że jesteśmy biedni jak mysz kościelna plus zadłużeni po korek plus wyludniamy się z zawrotną prędkością? Jakiś socjalny busik dowożący najbardziej potrzebujących do ośrodka zdrowia to nie jest zły pomysł ale komunikacja miejska? Bajeczka dla naiwnych

 14. Ale beka | 14 marca 2019 at 15:45 |

  O tak tak zgadzam się z przedmówcą w 120 procentach , oczywiście pod warunkiem ,ze to ja dostanę dofinansowanie na przewóz osób do ośrodka zdrowia a nie ktoś inny.
  Bo mi się należy .

  • I czym będziesz woził… wołem?!

   • Ale beka | 15 marca 2019 at 09:54 |

    Nie wołem a przystosowanym do tego Busem ze wszelkimi homologacjami z windą dla osób z ograniczeniami ruchowymi .

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content