Coraz bliżej miejskiej stacji. Mieszkańcy będą płacić mniej za paliwo

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku we Włodawie ruszy budowa miejskiej stacji paliw – zapowiadają władze miasta. To inwestycja, o której w nadbużańskim miasteczku mówi się od lat.

Temat powrócił podczas ostatniej w ubiegłym roku (2022) sesji rady miasta. – Czy miejska stacja paliw ma szansę we Włodawie powstać. O inwestycji jest cicho, nie wiemy, na jakim jest etapie, czy w ogóle coś w tej sprawie ruszyło – dopytywał radny Krzysztof Flis.

Burmistrz nadbużańskiego miasteczka uspokaja i zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem.

– Dwa lata zajęło nam kompletowanie niezbędnej dokumentacji technicznej dotyczącej tej inwestycji. Dokumenty już są, budowa ruszy w tym roku – poinformował podczas sesji Wiesław Muszyński. – Inwestycję będzie realizować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie – dodał.

Stacja ma stanąć przy budynku MPGK, na bazie już istniejącej przy ul. Żołnierzy WiN. Obecnie służy ona wyłącznie włodawskiej spółce, ale po rozbudowie będzie mógł z niej korzystać każdy.

Decyzję zatwierdziła rada nadzorcza spółki. Początkowo szacowano, że inwestycja może kosztować 1,5 do 2 mln złotych. Wojna na Ukrainie i galopująca inflacja wywróciły jednak rynek “do góry nogami”. Koszty mogą więc pójść w górę.

Tymczasem ceny paliw w nadbużańskim miasteczku, podobnie jak w całym kraju, mogą przyprawić o zawrót głowy. Kierowcy nie chcą przepłacać.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Coraz bliżej miejskiej stacji. Mieszkańcy będą płacić mniej za paliwo"

 1. Pytam grzecznie, gdzie stacja miejska będzie kupować paliwo, nie czasem od Obajtka ,bo jeśli tak to wcale nie będzie tanio -populizm przedwyborczy.

 2. “Nadbużańskie miasteczko” , z lubością powtarza autor. Czyżby pochodził z Chełma Lubelskiego?…
  Stacja paliw ma rację bytu nawet z paliwem od prezesa Obajtka byleby miasto nie próbowało na tym zarabiać łupiąc mieszkańców. Bo ceny ciepłej wody w Spółdzielni Mieszkaniowej nie napawają optymizmem….

 3. wrrrrrrrrrr | 10 stycznia 2023 at 14:58 |

  No właśnie ciepła woda podrożała, a węgiel dla spółek miejskich miał (miał?) być w części dotowany. Hmm, zarobki pracowników ważą na kosztach?

 4. Orlen Biała Podlaska ON verva 7,61 Orlen Włodawa ON verva 8,01 róznica 40 groszy

  • I dlatego jest potrzeba Miejska Stacja Paliw. We Włodawie zawsze paliwo było najdroższe w porównaniu z ościennymi miejscowościami. Pora już to zakończyć i tankować u siebie. A nie jeździć do Chełma.

 5. jak bedą płacili mieszkańcy tyle co za wodę i ogrzewanie to życzę szczęscia….

 6. Może będzie jakiś inny prezes….

 7. No cóż, znamy wszyscy termin wyborów Cała nadzieja w Radzie Miasta. Chyba widzą problemy: cena ogrzewania, ciepłej wody i cholernego brudu w mieście ( patrz osr… przez psy chodniki, strzępy jakichś ogłoszeń na ogrodzeniach. Koszmar taki syf

  • Ty to syfu nie widziałeś. Nawet ci trochę zazdroszczę. Ja jeżdżę po świecie i uwierz że we Włodawie nie ma na co narzekać. Obsrane chodniki to już inna sprawa. Jak widzisz że ktoś nie sprząta to zwróć mu uwagę albo zadzwoń na policję. Na to chyba jest paragraf nawet.

   • Poszkodowany | 15 stycznia 2023 at 20:48 |

    Na wysokości Lidla zwróciłem uwagę pani prowadzącej psa by nałożyła kaganiec (miałem na myśli psa), bo piec (wilczur) zaatakował mnie gryząc na moje szczęście jedynie moje spodnie. Z psem jakoś sobie poradziłem ale następny atak padł ze strony pani wykrzykującej na całe miasto, że to moja wina bo niosłem szeleszczącą reklamówkę.
    Wniosek
    Uważajcie na psy i psiarzy którzy je prowadzą, bo oboje są bez kagańców.

 8. Czyżby zbliżały się wybory? Przed ostatnimi wyborami powstała wielka fabryka spawalnicza oraz specjalna strefa ekonomiczna, która przyciągnęła tak wielu inwestorów, że dzisiejsze podwyżki są nieodczuwalne dla ludzi tam pracujących.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content