Ciepło w górę, więc czynsz też wzrośnie

9 listopada na wniosek prezesa włodawskiego MPGK Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na podwyżkę ceny ciepła o 100 proc. Nowe taryfy będą obowiązywać we Włodawie od 24 listopada.

Do tej pory we Włodawie cena ciepła wynosiła niecałe 59 zł/GJ. Prezes MPGK, po konsultacji z burmistrzem, pismem z 5 września zawnioskował do URE o podwyżkę stawki o sto procent. Uzasadniał to istotnym wzrostem kosztów zakupu miału węgla kamiennego oraz kosztami strat ciepła w sieci ciepłowniczej, a także spadkiem kosztów energii elektrycznej oraz kosztów zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla, w stosunku do tych kosztów, które stanowiły podstawę kalkulacji obecnie obowiązującej taryfy dla ciepła.

Pisząc o spadku cen energii elektrycznej i kosztów zakupu uprawnień, włodawskie MPGK najwyraźniej się pomyliło, bo przecież koszty te rosną niemiłosiernie.

Nowa taryfa wejdzie w życie 24 listopada. Czy jednak stuprocentowy wzrost ceny ciepła oznacza automatycznie taki sam wzrost czynszu mieszkańca bloku, np. przy ul. Chełmskiej? Na szczęście nie, a powodem jest działalność osłonowa rządu. Dzięki cenom z rekompensatą maksymalna podwyżka za ogrzewanie wyniesie ok. 40 proc. Ta suma wynika z uśrednienia danych o cenach wytwarzania ciepła oraz cen przesyłu i dystrybucji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Ciepło w górę, więc czynsz też wzrośnie"

 1. Napiszecie lis i podziękowania dla Timmermansa i eko-oszołomów z UE za pomysł na kasę za emisje co2 ?I nie zapomnijcie o Tusku za przyklepanie pomysłu.

  • wrrrrrrrrrr | 25 listopada 2022 at 17:45 |

   W sedno.

  • Gdzie się nie spojrzy… Głupcy! Morze głupców zalewa ten kraj! Zmienicie narrację, gdy zabraknie wam wody w kranach. I to nie tylko ciepłej… Odnosicie się egoistycznie jedynie do teraźniejszości, chociaż deklarujecie miłość do waszych dzieci. Jeżeli tak je kochacie, to posłuchajcie co mają one do powiedzenia o zmianach w klimacie, bo ich wiedza na ten temat jest nieporównywalna z waszą. Kto nie rozumie związku pomiędzy zmianami klimatu a emisją CO² jest nie tylko głupi, ale też odpornym na naukowe fakty. Myślicie, że coraz niższy poziom wody w takiej Włodawie, to tylko taka lokalna anomalia? Europejski system handlu certyfikatami emisji CO² to mechanizm pozwalający na zarabianie pieniędzy – zarówno przez firmy, jak i państwo w którym one działają – na ograniczeniu emisji CO², co premiuje bezemisyjne technologie i pozwala pomnażać środki na ich wykorzystanie. Każdy, zamiast pierniczyć banialuki powtarzane przez rządzących polityków – którzy wolą kasę pozyskiwaną z handlu emisjami wrzucić do wiecznie dziurawego budżetu, niż inwestować w OZE – może pozyskać na ten temat realną wiedzę >>> https://www.handel-emisjami.pl/ <<< To nie UE ma korzyść z handlu emisjami CO² a państwo, samorządy, firmy w tym państwie. I o ile racjonalni właściciele prywatnych firm inwestują w OZE i sprzedają certyfikaty pomnażając swoje środki na dalsze inwestycje w OZE, to spółki zależne od państwa, czy samorządów – kierowane przez partyjnych nominatów postrzegających rzeczywistość w perspektywie kadencji – wolą kupować certyfikatu emisji CO², gdyż jest to uzasadnieniem ciągłych podwyżek energii przerzucanych na klientów, braku inwestycji w OZE z powodu rzekomego. braku na to środków i niechęci do podejmowania istotnych decyzji obarczonych większym nakładem pracy, staraniem i odpowiedzialnością w ramach tego samego wynagrodzenia, za które można sobie rządzić spółką bez zbędnego wysiłku. Mam nadzieję, że tym samym skończy się przynajmniej na tym forum powtarzanie głupot. Podsumowując, unijny mechanizm handlu emisjami ma na celu zmniejszenie kosztów energii, którymi obarczany jest konsument poprzez odejście od drogich węglowodorów na rzecz tanich OZE a przez to ochronę klimatu i zapobieżenie jego katastrofalnych zmian w trosce również wasze dzieci. Kto tego jeszcze. nie rozumie, niech się idzie zutylizować, bo większy pożytek dla ludzkości i planety z jego prochów niż z bezdennie marnego życia.

  • Dla głupców odpornych na wiedzę i argumenty, ale pazernych na kasę. Może choć to przemówi do pustych pisowskich łbów, które palić chcą czym się da – można, bo wódz tak powiedział.

   Dane: URE GOV
   Średnie ceny sprzedaży ciepła [w zł/GJ] dla jednostek wytwórczych opalanych paliwami
   węglowymi gazowymi olejem opałowym OZE
   2021 51,91 72,02 75,66 46,12
   2020 50,38 72,43 113,30 46,46
   2019 46,67 71,94 94,29 44,85

 2. Do Anonim Chyba zapomniałeś że Tusk nie rządzi już 8 lat więc nie powielaj narracji wina Tuska tylko poszukaj winnych w swoim obozie

 3. Jak tam pisohszczyzna? Cicho? Jak to jest, kiedy ktoś wam wreszcie uświadomił, jak wasi wybrańcy walą was w dupę!

 4. Z domu nie wychodzę po godz.15, smród taki, że na wymioty zrywa.

 5. Podziękowania dla UE i jej przewodniczącego Donalda Tuska za zgodę na handel emisjami za CO. Więc MPGK do unijnego budżetu wpłacą ponad 2 mln zł. na które się wszyscy zrzucamy. Brawo Donald brawo PO

  • Kolejny któremu się nie wmówi, ze białe jest białe a czarne jest czarne. Wodzowi się rzekło i całe plemię stosuje tę zasadę. Na waszym miejscu bym jednak uważał, bo będąc konsekwentnym w jej stosowaniu, trzeba będzie zweryfikować płeć i orientację. A więc wasze żony, to mężczyźni a wy w takim układzie, albo kobiety albo geje, co poniekąd tłumaczyłoby waszą nienawiść do wszelkiej odmienności.

 6. pisowiec to stan umysłu, nie poradzisz na to nic

  • Już nawet pisowiec jest lepszy od peeselowca. Popatrz co wyprawiają w starostwie. Popatrz co się dzieje w szpitalu. Rozbuchana admintracja bioracca śwowite wynagrodzenie podczas gdy pielęgniarkom brakuje na obiecane podwyżki. O braku lekarzy już nie wspominając. Co chwilę zawieszają jakiś oddział bo brakuje lekarzy. Popatrz na betonowke która obiecał remontować pan Romanczuk. Popatrz na rozbuchany zarząd powiatu. Biorą kasę nic nie robiąc. Popatrz na wyniki matur w szkołach. Popatrz na rankingi liceów. Popatrz na arogancję starosty który zamiast dbać o powiat bawi się w partyjne przepychanki. Tak było z respiratorami a teraz z wyrzutniami patriot które starosta chciałby przejąć od Niemiec. Takich przykładów można mnożyć. Szkoda że włodawski PiS taki nieudolny bo wiele z tych problemów już by nie było. Na szczęście wybory już blisko.

   • Dasz rękę uciąć, że gdyby był pisowiec to wszystko o czym piszesz byłoby tak, jak powinno być? Był Holaczuk i starostą i wicestarostą, wszedł w istniejący od zawsze we Włodawie uklad i coś zmienił? Zostal jego częścią. I masz nadzieję, że ktoś z tej partii kołtunów, zwykłych chamów i tałatajstwa nastawionego jedynie na własną korzyść coś zmieni? Ludzie światli, mądrzy, dobrzy po prostu, kierują się w życiu jakimś imperatywem, moralnością, etyką, która nakazuje liczyć się ze zdaniem, potrzebami, poglądami innych ludzi. Natomiast PiS z jedynie własnej korzyści uczynił imperatyw. Nie! Tych ludzi od władzy trzeba trzymać jak najdalej.

 7. chłop pazerny jest i basta. A na dodatek kłamliwy stwór

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content