Chciała pomóc córce, straciła prawie 11 000 złotych

70 letnia mieszkanka powiatu włodawskiego, na komunikatorze otrzymała wiadomość od oszusta podającego się za jej córkę z prośbą o pieniądze na nowy telefon. Korespondentka tłumaczyła, że pisze z innego numeru, ponieważ stare urządzenie wpadło jej do toalety. Kiedy pierwsza próba się powiodła oszust chciał nabrać 70-latkę jeszcze dwukrotnie. Udało mu się wyłudzić w sumie dwa przelewy na blisko 11 000 złotych. Apelujemy o ostrożność.

Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie zgłosiła się 70-letnia mieszkanka naszego powiatu, która padła ofiarą oszustów internetowych. Na jednym z komunikatorów otrzymała wiadomość z obcego numeru telefonu. Rozmówca przekonywał kobietę, że jest jej córką, a pisze z innego numeru ponieważ stare urządzenie wpadło do toalety i nie działa. Oszust poprosił o wykonanie przelewu z konkretną kwotą na wskazane w korespondencji konto w celu opłacenia zakupu nowego telefonu.

Seniorka po wykonaniu przelewu po dwóch dniach znowu otrzymała prośbę o wsparcie finansowe. Kobieta udała się do banku i wykonała przelew ekspresowy na wskazane przez oszusta konto. Kiedy po porannym sukcesie oszust zwrócił się o następny przelew kobieta zadzwoniła do partnera córki w celu weryfikacji kwoty. W rozmowie dowiedziała się że padła ofiarą oszusta. Łącznie straciła blisko 11 000 złotych.

Apelujemy, żeby każdorazowo gdy ktoś prosi nas o pomoc finansową sprawdzać, czy w rzeczywistości to na pewno ta osoba, za którą się podaje. Nie działajmy pod presją czasu. Zawsze wykonajmy połączenie samodzielnie do tej osoby bądź innego bliskiego, który może potwierdzić przekazane nam wiadomości.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

1 komentarz "Chciała pomóc córce, straciła prawie 11 000 złotych"

  1. Kurwę zajebać i w lesie zakopać. Matkę i ojca pod tira. RĘCE BYM SKURWYSYNOM UCINAŁ. Życzę zdechnięcia bandziory jebane

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content