Certyfikaty dla naszego szpitala

Włodawski szpital otrzyma po raz pierwszy w historii certyfikaty na zgodność systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004.

Audyty certyfikacyjne odbywać się we włodawskiej placówce co roku. Aktualne są ważne do połowy września przyszłego roku. Kontrolę certyfikacyjną w tym roku przeprowadzili audytorzy z jednostki certyfikacyjnej.

Certyfikat dla Systemu Zarządzania Jakością wg ISO 9001 i ISO 14001 szpital we Włodawie otrzymał po raz pierwszy. W ten sposób Jednostka Certyfikująca nagrodziła nasz szpital i jego pracowników za wysoki poziom pracy, przestrzeganie wymagań określonych w tych normach, obowiązujących przepisach prawnych oraz standardach i procedurach.

Uroczystość wręczenia certyfikatów miała bardzo podniosły i uroczysty charakter.

Starosta Andrzej Romańczuk ze swej strony, dziękując za włożony wysiłek w uzyskaniu tych certyfikatów, życzył dyrekcji i całemu personelowi szpitala wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

3 komentarzy "Certyfikaty dla naszego szpitala"

 1. zainteresowany | 5 czerwca 2017 at 17:43 |

  czy dzięki tym certyfikatom lekarze z poradni chirurgicznej i ortopedycznej nie będą już znikali z gabinetu na długie godziny pod pretekstem zebrań pracowniczych? może chociaż nie będą już wychodzić bez słowa i powiedzą gdzie idą i kiedy i czy w ogóle wrócą!

 2. czy dzięki certyfikatom lekarze na sorze nie będą opryskliwi i nie będą robili łaski że w ogóle zechciało im się zejść z oddziału? czy dzięki temu iso jak człowiek będzie się skręcał z bólu na sorze to personel się nim zajmie, czy też dalej jedyną odpowiedzią lekarza będzie “to co mam wyprosić pacjenta?” zastanawiające jest tylko że pacjent jest w środku a lekarz
  spaceruje poza gabinetem! zamiast się chwalić jakimiś gówno wartymi papierkami zajmijcie się w końcu pacjentami!!!

 3. Gratulacje dla szpitala. Niestety muszę dołożyć łyżkę dziegciu do tekstu Starostwa.
  Certyfikaty ISO to nie nagrody, więc szpital nie został nagrodzony. Nie jest przyznawany za wysoki poziom pracy (bo nie ocenia pracy), a za spełnienie wymagań normy. Anonimowa jednostka certyfikacyjna przeprowadziła audyt (sprawdziła działanie organizacji zgodnie z normą przez min. ostatnie 3 miesiące), nie kontrolę (różnica – celem kontroli jest wskazanie nieprawidłowości, celem audytu jest wskazanie prawidłowości). Szpital certyfikował się na normę ISO 9001:2008, która jest w okresie przejściowym, ponieważ aktualna jest norma ISO 9001:2015. Jaka różnica? A no taka, że ISO 9001:2008 będzie ważne tylko 1,5 roku (do końca okresu przejściowego), natomiast ISO 9001:2015 byłby ważny 3 lata. Za 1,5 roku (zamiast za 3) kolejna certyfikacja kosztująca kilkanaście lub kilkadziesiąt tys. zł.
  Czy Szpital, jako jednostka publiczna, opublikuje swoje cele jakościowe oraz miary skuteczności ich realizacji? Pozdrawiam.

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki