Burza wokół Włodawianki. Wiceprezes klubu sportowego musiał się tłumaczyć

“Informacja o działalności Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Włodawianka” – tak brzmiał 4. punkt porządku obrad na ostatniej sesji Rady Miasta we Włodawie. Choć się na to nie zapowiadało, temat zdominował posiedzenie, a obecny na sesji wiceprezes Włodawianki tłumaczył się przed radnymi prawie 1,5 godziny.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W tym przypadku także o kiepską formę piłkarzy i fakt, że klub z Włodawy włodawski jest tylko z nazwy.

Główny zarzut, jaki radni postawili zarządowi MLKS Włodawianka, to brak wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, krótko mówiąc – brak numeru KRS.

– Czemu boicie się tego KRS? Finanse klubu byłby wtedy transparentne? – zapytała jako pierwsza radna Renata Kapelko.

– Nie mamy KRS, bo go nie potrzebujemy. Jesteśmy klubem sportowym i jako taki klub jesteśmy zarejestrowani w starostwie. Naszą działalność regulują przepisy ustawy o sporcie. Zajmujemy się wyłącznie sportem, nie prowadzimy działalności gospodarczej – odpowiedział wiceprezes Włodawianki Andrzej Rusiński.

Jego tłumaczenie nie przekonało jednak radnych. – Nie atakujemy klubu, chcemy tylko wiedzieć, na co przeznaczacie pieniądze. Nie za wszystko przecież musicie płacić. Nie płacicie za boisko, za zużycie wody, użytkowanie sprzętu. Chcemy, żeby wszystko było jasne. Pytają nas o to mieszkańcy – mówiła przewodnicząca rady Joanna Szczepańska.

– Skoro statut waszego stowarzyszenia nie pozwala wam mieć KRS, to czy nie możecie go zmienić? – dodała radna Janina Klimczuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Burza wokół Włodawianki. Wiceprezes klubu sportowego musiał się tłumaczyć"

 1. W srode Wlodawianka wygrala 13-1 a w niedziele 4:0. Co niektorym pewnie teraz troche glupio ale przeciez nie stac ich chociazby na jedno dobre slowo. A my swoje byl bedzie jest zawsze LKS!

 2. 13:1 z ostatnią drużyną w lidze ;). 4:0 z Huczwą co to w piłkę grać nie umie. Pamiętam chyba w ubiegłym sezonie było u nas 7:0, pomimo że kończyliśmy w 9. Chwila prawdy w sobotę w meczu z Zamościem. Powodzenia!

  • I Co twoje zamosc pauczyl 7 bramek. Nawet twoi koledzy nie chciala na to patrzec

 3. Skoro nie prowadzicie działalności gospodarczej to czemu zbieracie pieniądze co niedzielę? Podział kasy jak zawsze na trzy czapki? Dwie czapki monet dla kręciny i kolegów a reszta na wentylki do piłek? Rusiński, Nilipiuk, Zańko i reszta darmozjadów: albo się rozliczacie w sądzie albo wara od publicznych pieniędzy darmozjady!

 4. Ściemniał v-ce prezes Włodawianki że nie mogą wpisać się do KRS bez zmiany statutu. Bez zmiany statutu to nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, którą prowadzą sprzedając bilety na mecze. Wg jego wywodów do KRS można się wpisać tylko wtedy, gdy się prowadzi działalność gospodarczą a to nie jest prawda. Dokonanie wpisu wymaga wysłania do sądu jedynie odpowiednich dokumentów.

 5. włodawiak | 24 maja 2022 at 13:29 |

  Dlaczego Urząd Skarbowy z urzędu nie zajmie się sprawą nielegalnej sprzedaży cegiełek ? Konieczne jest doniesienie?

 6. Donos na złodzieja czy ewidentnego przekrętasa to obywatelski obowiązek, co innego donos na sąsiada czy kolegę wynikający z czystej zawiści czy złośliwości. Ale to trzeba mieć choć odrobinę mózgu żeby zrozumieć różnicę. A z tym u niektórych ciężko

  • Dobranoc dobranoc jestes zwykla szesdziesiona!Idz pucuj sie z palami a nie tutaj sie produkujesz

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content