Burmistrz z Ambasadorem w Yad Vashem

Spotkania z potomkami mieszkańców Włodawy i Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Izraelu Markiem Magierowskim to główne punkty wizyt Burmistrza Włodawy w Kiriat Motzkin. Na zaproszenie strony izraelskiej Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński odwiedził Kiriat Motzkin – miasto partnerskie Włodawy. Jednym z głównych punktów wizyty było spotkanie z potomkami mieszkańców Włodawy w instytucie  Yad Vashem.

– To wspaniale, że mimo iż losy rozrzuciły nas po całym świecie, możemy się ponownie spotkać w gronie jednej wielkiej rodziny Włodawian. Rok 2019 jest wyjątkowy dla naszego miasta. Obchodzimy bowiem 485. rocznicę nadania praw miejskich Włodawie. Jest to doskonała okazja do przybliżenia mieszkańcom i turystom dorobku kulturowego i społecznego Włodawy, którego twórcami byli również przedstawiciele włodawskiej społeczności żydowskiej – mówił W. Muszyński.

W spotkaniu uczestniczył również Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Izraelu Marek Magierowski. W opublikowanym na Twitterze wpisie podkreślił, że była to również doskonała okazja do wysłuchania wielu wspaniałych opowieści o Polakach ratujących Żydów w czasie wojny.
W składzie włodawskiej delegacji, która w dniach 13 – 16 maja odwiedziła Kiriat Motzkin oprócz burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego wszedł również Starosta Włodawski Andrzej Romańczuk i Dyrektor Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie.

Przypomnijmy.
Porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Miejską Włodawa i Kiriat Motzkin podpisano 23 września 2016 roku. Przewiduje ono współpracę w wielu dziedzinach. Szczególny nacisk kładzie na kooperację w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa. Zakłada również wymianę doświadczeń w obszarze edukacji poprzez wymianę młodzieży i wizyty robocze. Umowa ułatwia również nawiązywanie i zacieśnianie kontaktów pomiędzy podmiotami gospodarczymi obu miast. Współpraca partnerska realizowana jest z udziałem lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Kiriat Motzkin to blisko 40 tysięczne miasto miasto położone w Dystrykcie Hajfy w Izraelu. Mieszka w nim wielu Żydów pochodzący z terenu powiatu włodawskiego.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Burmistrz z Ambasadorem w Yad Vashem"

 1. Miejscowi pojechali po instrukcje? czy zegarki?

 2. WaldemarZ | 22 maja 2019 at 18:39 |

  Marionetka nieźle się bawi, a po przylocie znów będzie bajki pisał o swoich dokonaniach i wykonywał polecenia starej sldowskiej gwardii.

 3. Wiecznie uśmiechnięty w rocznice bitwy pod Wyrykami do Adampola wysłał trzeciorzędową delegację, żadnego radnego. Żenada i wstyd.

  • Dobrze że w ogóle ktoś był nie tak jak na 11 listopada czy 3 maja zawsze problem z ludzi do sztandaru. Tylu patriotów w radzie powiatu a żaden nie ruszy 4 liter żeby pójść na dwie godziny że sztandarem. Wstyd!!!

 4. Łączy Nas Koryto | 25 maja 2019 at 18:16 |

  Wiecznie Uśmiechnięty wie co robi, on każdą decyzję podejmuje po zaczerpnięciu opinii jego starszych towarzyszy z SLD i tak było teraz.

 5. A co tam Panowie we Wlodawiance? Mariuszki i Wiesiulki histeryki powsadzali swoich ekspertów typu Danielki czy Lesiunie do zarządu a ci zamiast dbać o klub ciągają się po sądach i piszą pisma. Kolejny temat trener. Łysy kiedyś mówił że puki jest prezesem Maseczek będzie trenerem i był i jest. Nawet wciągnęli go do zarządu. Tam pewnie też opowiada bajki i wzmocnieniach tuż przed końcem sezonu które sprawią że Włodawianka zacznie wygrywać. Może łysy da mu łyka browaru bo podobno na ostatnim meczu wyglądał na zmęczonego i spragnionego. oceniam że już tylko modlitwa może pomóc więc wszyscy razem na kolana i mówimy “święty Leszku Siedlecki zmiłuj się nad nami”

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content