Burmistrz rzuca Lewicę i bierze zastępcę z PiS

Wiesław Holaczuk jest od poniedziałku zastępcą burmistrza Włodawy. Nominacja wywołała zaskoczenie, bo Holaczuk jest działaczem PiS. Tymczasem miastem rządzi związany z lewicą Wiesław Muszyński. – Liczę, że pozwoli nam to na poszukiwanie dodatkowych środków rządowych dla rozwoju miasta – nie ukrywa burmistrz.

4-letni Muszyński po raz pierwszy burmistrzem Włodawy został w 2014 roku. Cztery lata później, startując z własnego komitetu wyborczego, już w pierwszej turze został wybrany na kolejną kadencję. Niemal światową sławę zyskał w 2020 roku, gdy napisał list do władz francuskiego miasta z zaproszeniem do współpracy. Była to jego reakcja na zerwanie przez Francuzów stosunków z gminą Tuchów, która jako jedna z pierwszych ogłosiła się w Polsce strefą wolną od LGBT. „Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne – napisał Muszyński w liście do Vanessy Slimani. List cytowały największe media na świecie.

Od początku Muszyński zarządzał miastem samodzielnie. Pod koniec ubiegłego roku uznał jednak, że będzie miał zastępcę.

– Uznałem, że to dobry moment. Potrzebuję więcej czasu, żeby zajmować się sprawami miasta. Nie jestem w stanie być wszędzie, gdzie byłem zapraszany, dlatego podjąłem decyzję o stworzeniu stanowiska zastępcy – wyjaśnia Muszyński.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Burmistrz rzuca Lewicę i bierze zastępcę z PiS"

 1. Chyba jakoś dziwnym trafem posłowie PiS głosowali przeciwko przejściu granicznemu we Włodawie? Jaki jest bilans ekonomiczny miasta Włodawa na otwarciu kilka lat temu podstrefy ekonomicznej? Od lat niezależnie od barw partyjnych brak jest inwestycji które przynosiłyby zyski ekonomiczne dla miasta i jego mieszkańców. Gminy ościenne z mniejszym i wiekszym skutkiem potrafiły wykorzystywać środki unijne.

 2. Koalicji Lewicy z PIS nie ma. To jest koalicja Muszyński- Holaczuk. W powiecie bez zmian PSL – Lewica

 3. aaaaaaaaaaa!!!! | 11 stycznia 2022 at 13:43 |

  Wyborcy trzymają kciuki żeby Wisław Holaczuk nie skończył tak jak Mariusz Czuj

 4. Chłopczykowie uprawiają wielką politykę, a miasto jak podupadało tak podupada dalej. Muchyński nie ma pomysłu na rozwój miasta prócz haseł wyborczych, to teraz wymyślił, ze Pis mu da, żałosne.
  Jednak to wszystko potwierdza, że najważniejsza chłopczykom jest kasa z koryta bez której nie pobudowali by domów i nie jeździliby na wczasy zagraniczne.

 5. Logicznie to polityka. Najpierw koalicja z PSL w powiecie. A gdy próby czasu nie wytrzymało i starosta stawał się co raz bardziej niepopularny. Trzeba coś zrobić i poszukać innego koalicjanta. Za rok wybory, więc trzeba walczyć o reelekcje i poparcie PiS.

 6. pieniądze od Holaczuka, to srebrniki Judasza dla Muszyńskiego….

 7. Zależy pod kogo jest podczepiony jak to mówił Anioł i chyba raczej pod nikogo.Ma też wrogów i to jednego mocnego.Kasa może się wcale za nim nie ciągnąć.

 8. miasto czy powiat nie ma znzczenia wszystko wymiera i nie ma nic włodarze nie sprawdzili się , młodzi wyjechali a starzy wymierają i koniec, nawet szpitala nie ma straszne .
  a podwyszki włodarze mają i tak ma być.

 9. I tu widać całą obłudę naszych rządzących. Rozwój miasta ma zależeć od tego czy taki lub inny jest przy korytku. Czy Pan Sasin, czy też inny miłościwie nam panujący, łaskawie sypnie
  kasy czy też nie. A przecież to są nasze pieniądze i powinny iść tam, gdzie są potrzeby, a nie tam gdzie jest swój czy obcy. To jest obrzydliwe kupczenie, żeby nie powiedzieć dosadniej. Myślę, że dużo Pana wyborców ma dużego kaca. A tak na marginesie, jeżeli po 6 latach stwierdza Pan, że nie daje sobie rady w zarządzaniu, to niech Pan przyjmuje zastępce, ale niech się Pan podzieli z nim swoim wynagrodzeniem. Jak na Wlodawę to ma Pan z czego. Brawo też nasi radni, za to dbacie o “nas”.

 10. włodawiak | 11 stycznia 2022 at 20:20 |

  W powiecie warto też zmienić bo PSL dobije całkiem Nasz szpital

  • Widać burmistrz ma dość wiecznie uśmiechniętego bo już się z nim pożegnał. A my niestety dopiero za rok.

 11. Dwa wiesiutki rządzą.

 12. Panie Muszyński już na Pana nie zagłosuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Tylko teraz pan Muszyński liczy na większych wyborców. On burmistrz, zastępca Holaczuk a to równa się wspólny kandydat na burmistrza. Status quo za rok po wyborach. Żyć i nie umierać.

 13. Zostaliśmy oszukani, więcej nie zagłosujemy

 14. No i super. Gdzie powstanie pomnik kumpla/ obroncy pedofili Karola W aka Bestia z Wadowic?

 15. wszyscy narzekają, że dzieli się polaków a jak jest taka inicjatywa to nikt nie popiera może nas nikt nie pogodzi , no może po naszej śmierci.

 16. Zbliża się koniec koalicji PSL SLD w powiecie. Panie starosto radzimy zmienić kadrę zarządzającą w szpitalu, bo kolejnych wyborów nie wygracie.

  • Nie zbliża się a jest koniec. Nawet na święta państwowe od jakiegoś czasu oddzielnie składali wieńce. Poza tym burmistrz wie, że starostą i polityką PSL przy najbliższych wyborach pójdzie na dno. Woli zrzec się SLD, związać się z PiS i mieć szansę na wygranie wyborów.

 17. ktoś uwierzył , ze będzie NO 1 na listach do Sejmu. No cóż jego sprawa tylko tyle , ze szpitala nie będzie … topienie zaczęło się. NFZ za 6 miesięcy rozliczy kontrakt. Już brakuje 1 miesiąca – stycznia. I jest to koniec – wszelkie cudoki nie dadzą rady. Kasy nie będzie.

 18. To hańba dla pisiorów

 19. ja się wciąż zastanawiam ile PSL zapłacił za orły?

 20. orła cień

 21. Rząd łaskę robi, że daje pieniądze, zresztą nie swoje? Trzeba wsadzić,,swojego” na stołek (bo w legalnych wyborach suweren nie wybrał) żeby miasto dostało pieniądze? Takich czasów dożylismy!

 22. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content