Burmistrz chce przenieść dworzec

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Włodawa jednogłośnie podjęto trzy uchwały budżetowe. Jednak dyskusja rozgorzała głównie przy punkcie wnioski i informacje radnych. Wtedy to padł nieoczekiwany pomysł burmistrza o przeniesieniu dworca autobusowego z ul. Chełmskiej na rynek koło czworoboku.

Wnioski i informacje radnych rozpoczął  Jerzy Łagodziński, który zapytał o ponumerowanie drzew przy al. Piłsudskiego, poruszył też temat suchych drzew przy ul. Reja przesadzonych kiedyś z rynku. Mówił także o braku wiat na tzw. dworcu przy ul. Chełmskiej. Na koniec zwrócił uwagę na problem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – realizację planów na lata 2020-22. Z kolei Lucjan Gąsiorowski chciał się dowiedzieć nt. przyszłorocznego budżetu – jego wydatków i dochodów.

Skarbnik Elżbieta Torbicz powiedziała, że ma wstępne kalkulacje, np. podwyżki wynagrodzeń. To przy 250 etatach wszystkich jednostek (bez nauczycieli), trzeba będzie dołożyć 3 mln zł – taki będzie skutek podwyżki płacy minimalnej od 1 stycznia. Skarbnik liczy na to, że subwencja oświatowa będzie większa. – Mamy 57 mln zł dochodów własnych. Koszty inflacyjne wyniosą ok. 20%, na utrzymanie lokali mieszkalnych wydajemy ok. 1 mln zł. Stoimy przed faktem wyboru – obligatoryjnych i fakultatywnych. Na 2024 r. mamy zaplanowane wydatki inwestycyjne na w kwocie 9 mln zł. Jednak nie znamy planów rządu – wysokości dopłat i subwencji – mówiła z gracją.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Burmistrz chce przenieść dworzec"

 1. idiot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Znaczy burmistrz?, że chce dworzec zlokalizować przy czworoboku?

 3. Doskonały pomysł, centrum miasta znów zacznie żyć ,to idealne miejsce na odjazdy i przyjazdy busów.Kto w centrum się wychował pamięta doskonale różne sklepy i restauracje i małe biznesy.c

  • Rzeczywiście, znacznie ożywiłoby to Rynek, który po modernizacji zamarł.

  • Nooo, był bar Zagłoba, restauracja Nadbużanka, kiosk p. Dudkowej z półokrągłą metalową ladą (i zadaszeniem) i grzanym piwem serwowanym prosto z czajnika i nawet chyba było z sokiem na zyczenie, ale tego nie pamiętam, bo byłem nieletni. A chodzenie i umawianie się ,,w/na kierat”? To ci było.(dawno). Miłego wieczoru.

 4. Pan burmistrz niech dworzec przeniesie sobie po dom , my mieszkańcy rynku mamy dosyć tego co się dzieje w rynku

 5. A może na Podzamcze albo w okolice dawnej jednostki wojskowej? A najlepiej zlokalizować go przy nowym cmentarzu. Też ożywiłby te miejsca…

 6. Skarbnik mówi z gracją (wtf)?
  Natomiast przenosiny dworca.Żeby coś przenieść na początku musi coś istnieć.Dworzec to budynek,a tego dawno nie ma bo przehandlowali.Wiat nawet nie ma i ławek.Rozkład jazdy możecie sobie przenieść,robiony w piwnicy ;koszt 10 zł farba i deska.

 7. A my tak sobie piszemy, piszemy a świstak …
  Wstyd, wstyd, wstyd dla rady miasta i burmistrza. Najpierw zrobili stanowiska dla taksówek, stanowiska dla busów a myślenia nie włączyli.
  Podpowiadam: obok jest nieużytkowana działka spółdzielni mieszkaniowej. Może wydzierżawić jej fragment i tam wiaty (2 wystarczą i jakiś kibelek przyzwoity)?

 8. O, to jest myśl. Na Rynku zamiast serduszka postawić nowoczesny budynek ,,dworca” z kasami, kibelkami, ławkami. Na miejscu fontanny stanowiska dla autobusów itp. Beznadziejny pomysł? No właśnie. Też tak myślę. A może na terenie dawnej bazy PKS? Branżowo teren przystosowany. Itd.

 9. Ludzie, jakie kasy, jakie kibelki, co wam się marzy? Wystarczą 2 wiaty, ławki i ten kibelek. Przecież to tylko przystanek!
  Ale spokojnie, jest sukces: postawiono 2 nieduże parkowe ławki! Pewnie wkrótce mini wiata będzie. I drzewka posadzone…

  • Wiesz przystanek kojarzy się z tymczasowością i zadaniem się na łaskę przewoźników. Coś w rodzaju tymczasowością, a dworzec? To brzmi dumnie.

 10. Echhhh kiedyś to czasy PKSu byli,6 stanowisk, budy z zapiekankami, kiosk Ruchu, poczekalnia No i czasami komunikaty były 🙂

 11. Antoś na emeryturze – komunikatów brak. Może radni i burmistrz będą zapowiadali odjazdy?

 12. Panie Burmistrzu, co słychać z kotłem na biomasę w MPGK?
  Czy sortownia śmieci zarabia dla miasta kasę na surowcach wtórnych, czy zarabia tylko na podwyżkach za odbiór śmieci?

 13. Bardzo słuszne pytanie w temacie czy burmistrz chce przenieść dworzec… Aż dziwne, że nikt jeszcze nie nie wystąpił z uwagami ad szpitala. Oj ludzie.

 14. mam prawo wiedzieć | 23 października 2023 at 17:07 |

  Dzisiaj na sesji powiatu przyjęto uchwałę w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu. nie podano o jaką kwotę chodzi, na jaki cel i jakie ma być oprocentowanie. Radni zarówno z obozu Pana Romańczuka jak i opozycyjni nie zabrali głosu w tej sprawie. Na stronie powiatu nie znalazłam tej uchwały. Wzywam władze powiatu i radnych o poinformowanie mieszkańców w sprawie tej uchwały bo to MY będziemy spłacać ten kredyt kiedy Was już nie będzie.

 15. Burmistrz to lepiej niech się smogiem zajmie bo dosłownie siwo i śmierdzi wieczorami a nie czymś co funkcjonuje od lat bez interwencji miasta.

 16. A może jakiś parasol choćby? bo pada…

 17. Niech Pan Burmistrz zrezygnuje z usług swego zastępcy. Vice burmistrz jako doświadczony pedagog będzie tańszy w utrzymaniu a przy brakach kadrowych na pewno uzupełni potrzebne zasoby. Wydaje mi się że zastępca powinien raczej zastępować szefa i go wspomagać a na zdjęciach w prasie i mediach lokalnych częściej występuje zastępca i do tego dubluje się funkcje reprezentacyjne. Może to tylko moja obserwacja?

 18. Chyba tylko twoja

 19. Jak się okazuje znalazło się miejsce na ławki i można usiąść czekając na busa. Niestety ostatnio duża pada i czekanie w deszczu nie jest przyjemne. Chyba szybciej i taniej wyjdzie postawienie wiaty, zamieszczenie aktualnego rozkładu jazdy na stronie miasta i starostwa niż przeniesienie dworca, co wymaga także czasu. Pasażerowie w tym czasie będą nadal czekali pod gołym niebem. Myślę, że urzędnikom miasta i burmistrzowi brakuje po prostu ludzkiej empatii.

 20. Parasole, jak nic. I miejscowi będą mieli gdzie piwko wypić, i młodzi posiedzieć

 21. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content