Bug straszy powodzią

Włodawa oraz teren północnej części powiatu zagrożony jest powodzią – z powodu zatoru lodowego na Bugu. Starosta włodawski w trybie pilnym zwołał sztab kryzysowy. Pomimo mrozu stan wody na tym terenie wciąż jest zagrożeniem. Jest obawa, że kra spiętrzy wodę i dojdzie do podtopień.

Stan Bugu we Włodawie w piątek o 30 cm przekroczył stan ostrzegawczy i wynosił 330 cm (stan alarmowy to 390 cm). Dlatego starosta włodawski Andrzej Romańczuk zwołał w piątek (12 lutego) w trybie nagłym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Ocenę zagrożenia powodziowego na terenie powiatu włodawskiego przedstawił Krzysztof Cieślak – pełnomocnik ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. – Oceniając aktualne zagrożenie powodziowe na terenie powiatu włodawskiego należy stwierdzić, że w chwili obecnej jest ono bardzo duże. Na uwagę zasługuje fakt bardzo wysokiego stanu wody w rzece jak na tą porę roku oraz jej zamarznięcie. Dodatkowe zagrożenie powoduje duża warstwa zalegającego śniegu oraz fakt zamarznięcia ziemi pod śniegiem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Skip to content