Budzi nas jazgot gawronów

– Kiedy budzę się po piątej rano, to zamiast śpiewu ptaszków słyszę wściekły jazgot kawek i gawronów – żali się naszej redakcji pan Leszek, mieszkaniec bloku przy ul. Reymonta we Włodawie. Faktycznie, ptaki ponownie wróciły do parku miejskiego. Przejść przez park z odkrytą głową mogą tylko najodważniejsi.

Kawki i gawrony we Włodawie były od zawsze i mocno dają się we znaki mieszkańcom. Na skrzydlate sąsiedztwo od wielu lat skarżą się przede wszystkim mieszkańcy bloków położonych w pobliżu parku miejskiego. To właśnie to miejsce szczególnie upodobały sobie gawrony. Z ich powodu przejście przez park staje się coraz bardziej ryzykowne i grozi zabrudzeniem odzieży ptasimi odchodami.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Budzi nas jazgot gawronów"

 1. Odgrzewany kotlet. Widać że sezon ogórkowy i chełmskie pismaki nie mają o czym pisać.

 2. W tym problem | 8 marca 2023 at 15:31 |

  Może i kotlet, ale jest problem. Dodam, że wzdłuż parku, odcinek chodnika został oznakowaniem przerobiony na drogę rowerową. W obawie przed gorliwymi policjantami i w wyniku oznakowania, jestem zmuszony przechodzić na drugą stronę ulicy Reymonta. Nie mam zamiaru płacić głupich mandatów.

  • Żeby ludzie mieli tylko takie problemy ..Przejść kilka metrów więcej.Ech,dla zdrowia to uczynili i już się uspokój.

 3. To jest skandal,żeby przez tyle lat nie rozwiązać tego problemu!W lecie,mnie te ptaki budzą o godz.3 w związku z czym dostaję rozstroju nerwowego! Poza tym park powinien być dla ludzi a nie dla ptaków,których odchody lądują na głowach spacerujących! Może łaskawie Pan Burmistrz zajmie się tym problemem?!

  • Burmistrz się przecież zajął sprawą ale kapo ptak uciekł na wolność i tyle go widziano .Petard też nie można rzucać.Kawki wygrały 2:3

 4. Te ptaszyska mieszkają też przy Chełmskiej i Sierpińskiego. Śpią na dachach a potem w dużych grupach robią kółka z radosnym krakaniem.
  Chyba rzeczywiście we Włodawie wrony zawracają… Może jakoś pomóc im polecieć na wschód….

  • W oparach absurdu | 9 marca 2023 at 07:30 |

   Raczej w drugą stronę. Zaraz może wprowadzą w sejmie program wrona+ dla ptaków uciekających z Ukrainy. W sobiborze ktoś zrobił czystkę nad Bugiem to teraz ekolodzy mogą tam stanąć i witać biedne ptaszki uciekające przed wojna. W workach można przygotować jakieś zborze które zabiorą na dalszą drogę. My w tym czasie będziemy zajadać się robalami jak chce pan Trzaskowski.

 5. A wy znowu o polityce a tu “rzeczywistość woła, a tu rzeczywistość kroczy…”
  Ciekawe jak inne miasta sobie z tym radzą? A może te gawrony to tylko nasza, nadgraniczna przypadłość?
  Może jakieś trutki na drzewach, może ultradźwięki? I zapewniam są wszędzie we Włodawie: nocują na dachach bloków

 6. inni sobie radzą po prostu zatrudniają sokolnika na kilka miesięcy i po problemie. U nas przecież przez kilka lat też tak było. robią to praktycznie już większość miast i miasteczek. Aktualnie pieniądze potrzebne do tego celu przeznaczono na utworzenie nowej koalicji czyli stołek dla wiceburmistrza, którego nie było bo chyba nie był potrzebny przez minione kilkanaście ładnych lat.

  • Zapominasz, że za rok, wybory. Obaj rządzą. Stołek kusi, jak nie ma konkurencji.

 7. W parku gawrony a na ulicach pobocza jezdni śmiecie i gonione wiatrem papiery. Może tym władza zainteresowałaby się, czystością miasta. Wystarczy wziąć przykład z naszych sąsiadów Białorusinów, gdzie ulice miast lśnią czystością.

  • to się tam przeprowadż ruska onuco. Łukaszenka już narąbał ci drewna na opał i zrobił zapasy kaszy

   • Słuchaj nadal propagandy to ci mózg wypali.

   • A owszem, jaki tam jest ład, czystość i porządek podoba się. Co do opału i drewna Bugiem dostarczył spływem. Nie wi(e)działeś?!

 8. krakanie ….a i tak rozdziobią nas kruki i wrony

 9. Gdybym miał wybierać między tym sokolnikiem a wiceburmistrzem wybieram sokolnika. Przynajmniej na coś by się przydał

  • Młode pokolenie tradycyjne wartości | 10 marca 2023 at 06:57 |

   Wolisz sokolnika tak? Za chwilę jak Trzaskowski będziesz nam zmieniał memu dodając robale wykopane nad Bugiem. Może jeszcze zróbmy we Włodawie tenczoea paradę. Zamknijmy miasto na samochody spalinowe. Ze sklepów usuń mięso i nabiał. Postawmy jak Unia Europejska na wegan i cyklistów. wtedy będziesz szczęśliwy? Potem może jeszcze koalicja z peeselem? W sumie na przykładzie szpitala widać jak wasza koalicja po/PSL pięknie rządzić potrafi. Gdybyście dalej rządzili w kraju wyglądałby on jak nasz SPZOZ zadłużony i źle zarządzany. Granicy z Rosją i Białorusią też byście nie bronili bo to przecież wasi przyjaciele tak? Widać to nawet tych komentarzach. Jak co niektórzy z sentymentem patrzą wschód. Żałosne!

   • Durne pokolenie nie znające żadnych wartości, mogło siedzieć cicho, mogło milczeć, mogło jak wypadałoby każdemu idiocie siedzieć w czarnej dziurze i nie wychylać się, aby się nie zdemaskować. Ale postanowiło zabrać głos i … no cóż, od razu widać, słychać a nawet czuć, że idiota.

 10. No tak, nawet plaga gawronów we Włodawie to wina albo PiSu albo tych z PO i lewicy
  A tak na serio: u nas to chyba kilku sokolników przydałoby się. Później mieszkańcy Włodawy mogliby zamieniać obecnych polityków na tych bardziej przydatnych….

  • Halo Wlodawa | 10 marca 2023 at 10:11 |

   Na szczęście wybory już blisko i Pan Andrzej Pani Teresa Pan Adam Pani Zofia Pan Romuald razem z Panem Mariuszem i Panem Piotrem zostaną rozliczeni. Mamy najgorszego starostę w historii ale wlodawski PiS jest jeszcze bardziej nieporadny. Zamiast znaleźć jeden głos i zmienić władze dają się przekupić za kotleta na wschodach. Ludzi zrzera inflacja a oni robią sobie sweetasne fotki z niedopinajacymi się koszulami na brzuchu. I kto za to płaci? Ja płacę pan płaci i pani też.

 11. W Niemczech w latach 90 masowo truto owady, gdyż przeszkadzały w wieczornym biesiadowaniu, leciały do światła, śmiały obijać się o porządnych obywateli. Za owadami znikły ptaki, za ptakami małe zwierzaki, później większe. Dzisiaj Niemcy sprowadzają również od nas setki gatunków, aby ożywić prawie martwy wyższy ekosystem. Oni się opamiętali w porę, ale w Polsce po zwierzakach przyjdzie kolej na Polaków.

 12. Ale z was debile, park dla ludzi nie dla ptaków. Klepnijcie się w te puste łby

 13. Tak was czytam i widzę że ruska propaganda działa na was mocno. Kolego który zachwycasz się Białorusią lepiej zajmij się transportem żubrów do swojego idola bo już płacze że mu populacja spadnie.

  • Jest oczywiste że park dla ludzi. Obok jest przedszkole a z parku nie da się korzystać. Jeśli nie wynajęto sokolnika no nikt o tym nie pamiętał to jest jeszcze czas. Jeśli zaś z powodu braku pieniędzy to oczywiście zwolnić wiceburmistrza i zrobić porządek w parku

 14. Najwięcej pieniędzy marnuje się w szpitalu przez nieudolne zarządzanie Pani Szpilewicz przy aprobacie Pana Romanczuka. Ile w tej chwili wynosi zadłużenie SPZOZ? Podobno zaplanowano je na rekordowym wysokim poziomie? Jakie są braki kadrowe? Czy już skończył się cyrk z zawieszaniem oddziałów? Czy to prawda że szpital stracił jakieś tam certyfikaty ISO a został tylko orzeł za który trzeba było zapłacić? Ile zarabiają zastępcy pani Szpilewicz? Dobrze pamiętamy że jest ich trzech? Jakie mają zadania i jak się z nich wywiązują skoro sytuacja szpitala jest tak zła. To są istotne dla mieszkańców powiatu pytania i problemy o których Pan Zakrzewski na codzien pracujący w starostwie nie napisze. Przecież jak by to zrobił to Pan Romanczuk pewnie by się zezłościł. Zamiast tego serwują nam kolejny odcinek sagi pt. wrony w parku. Peezel kultywując tradycje rodem z czasów słusznie minionych. obsadza swoimi wszystko co się da i trwa na stanowisku aż zostaną zgliszcza. Byle do wyborów.

 15. Gość ma chyba jakiś kompleks Romańczuka i bez względu na to czy sprawa dotyczy wron w parku miejskim, czy cen ciepła w MPGK, czy dziur w drodze czy innych problemów zawsze sprowadzi to do starosty próbując jednocześnie obarczyć go odpowiedzialnością za sytuację w szpitalu. Widać że nieborak wylewa te swoje frustracje przy każdej okazji. A więc drogi frustracie informuję, że od czasu powstanie powiatu władzę sprawowały już wszystkie opcje polityczne. Sytuacja szpitala zawsze była zła a jednocześnie podobna do innych szpitali powiatowych w Polsce. Bądź w końcu oryginalny i znajdź coś innego w swoim repertuarze ataków na staroste

  • Tak tak broń swojego pryncypała. Ludzie nie są głupi. Widzą co się dzieje w szpitalu i wiedzą kto jest temu winny. Starosta przez dwie kadencję nie zrobił NIC. A szpital kiedy miał zadłużenie jak teraz? Kiedy były takie cyrki z zawieszaniem oddziałów? Nie zwalaj odpowiedzialności na poprzedników bo Pan Romanczuk rządzi już 8 lat a zamiast poprawy sytuacja się pogarsza.

  • Sytuacja w szpitalu byłaby lepsza gdybyście chcieli współpracy z opozycja w radzie. Na brak lekarzy miał pomóc zaciąg zza Buga. Ilu ich ściagneliscie? Tylu było podobno chętnie. Formalności już załatwione? Może warto posłuchać radnych opozycji. Nie jedną już zgłaszali. Ale po co posłuchać. Przecież wam na koncie się zgadza i to najważniejsze.

 16. Dobrze powiedziane : FRUSTRAT. Pewnie chciał się załapać do władzy i się nie udało

 17. tragedia tego szpitala jest kumulacja. Dublet -starosta i dyrektorka. Ona rozkłada firmę on przyklepuje ten rozkład. O zastępcach szkoda gadać bo to dyletanci.

 18. Sokolnik już działał w parku. Sporo kosztował a wrony przeniosły się na chwilę na inne drzewa w mieście i tam stwarzały problemy. Później sytuacja wróciła do normy. Po wycięciu m.in. drzew na ul. Chełmskiej przeniosły się znów do parku. co do ataków na zastępcę burmistrza to ściągnięcie kilkudziesięciu milionów zł do miasta w ciągu roku jest nie lada wyczynem. Daj Boże takich polityków jak najwięcej.

 19. kilkadziesiąt milionów no,no – nieźle. Rozumiem , że wzorem PIS-u na jakieś wille albo inne przekręty chyba, że chodzi o tę kolej w mieście, o której można było przeczytać jeszcze zanim powołano tego “wiceburmistrza”. Swoją drogą program podobny do CPK. Ogromny, drogi i nie bardzo potrzebny

 20. Zamiast się cieszyć, że miasto skorzysta na poprawie stanu dróg, szkół, oświetlenia ulicznego próbuje się tworzyć jakieś afery, ciemne interesy. Nie wiem czy to z zazdrości czy z czystej nienawiści, która zaślepia. Dobrze, że większość mieszkańców inaczej myśli. i takich ludzi dzięki którym poprawia się życie w mieście i powiecie potrzeba. Bez względu na barwy polityczne czy przekonania.

 21. Miasto skorzysta?, ale nie za wszelką cenę. To wstyd dla miasta taka koalicja rządząca. Jak dopuścimy pisowców do władzy to ich zwierzchnicy wyżej ustawieni coś dadzą, jak nie to nic dla Włodawy. Przecież to nie są p[ieniądze pisiorków tylko nasze wspólne. Prywata, prywata, prywata i jeszcze mamy się z tego powodu cieszyć.Swiat stoi na głowie

 22. Kolego chyba jeszcze ze snu zimowego się nie obudziłeś. W Polsce zawsze obowiązywała zasada,że “koszula bliższa ciału”. I obojętnie kto wcześniej rządził i kto będzie rządził w przyszłości to nadal będzie aktualne. bardzo dobrze, że powstała taka koalicja ponieważ ja jako mieszkaniec Włodawy na tym skorzystam.Jaka byłaby korzyść z okładania się cepem przez włodarzy dla mieszkańca miasta. Zadna.

 23. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content