Budżet miasta uchwalony

(20 grudnia) IV sesja Rady Miejskiej we Włodawie była posiedzeniem budżetowym. Jako jeden z pierwszych samorządów włodawska rada jednogłośnie uchwaliła budżet na przyszły rok. Radni bardzo wysoko ocenili budżet, podkreślając zasługi skarbnik Elżbiety Torbicz przy jego tworzeniu. Niejako przy okazji rada wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości oraz przyjęła dwa programy: zdrowotny na lata 2019-2022 i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Sesja rozpoczęła się jednak od… nauki obsługiwania sprzętu do głosowania imiennego. Nie zabrakło oczywiście złośliwych komentarzy, że radni mogli to zrobić przed sesją, nie zaś uczyć się dopiero przy widzach.

Głównym punktem obrad było uchwalenie budżetu na przyszły rok, a osobą pytaną najczęściej skarbnik Elżbieta Torbicz. Pytano ją m.in. o możliwość podniesienia podatków, szukanie środków na wydatki bieżące i zagrożenia finansowe miasta. Odpowiedziała, że ostatnia podwyżka podatków była w 2014 r. – Zacznę od tego, że wydatki bieżące miasta zaczynają relatywnie szybciej rosnąć niż dochody bieżące.

Przyczyną tej sytuacji jest nie tylko wzrost inflacji w ostatnich latach, ale również rosnąca płaca minimalna oraz podwyżka pensji zasadniczej nauczycieli (kolejne 5% od pierwszego stycznia), które ustawowo miasto musi uwzględnić w wydatkach bieżących, a na które w całości nie otrzymało środków w subwencji oświatowej.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Budżet miasta uchwalony"

 1. Al.Jana Pawla we Wlodawie to glowna ulica.Posiada szerokie trawniki i rosnace na nim drzewa, to duma dla miasta.Mieszkancy lubia spacerowac ta aleja.Wlasciciele psow, zamienili trawniki w wielki kibel psich odchodow.

  • Nie byłoby problemu gdyby korzystali z psich pakietow.

  • włodawianka | 29 grudnia 2018 at 22:04 |

   no to co, radni mają sprzątać po pieskach? Straż miejska się nudzi więc niech rano chowa się w krzaczki i łapie właścicieli na gorącym uczynku.

   • NIe, radni mają wyegzekwować na właścicielach psów sprzątanie po swoich czworonogach. Mają ku temu narzędzia. Przydałoby się też oduczyć towarzystwo wyprowadzania psów do parku miejskiego. To jest cmentarz. W wielu miastach buduje się psie toalety, czyli ogrodzona strefa w, której psy załatwiają swoje potrzeby a właściciele po nich sprzątają. Kilka takich stref przy osiedlach to nie jest wielki wydatek.

 2. nie fan psl | 30 grudnia 2018 at 17:40 |

  “Niejako przy okazji rada wyraziła zgodę na sprzedaż nieruchomości” – jakiej ? może trochę precyzyjniej !
  “Radni bardzo wysoko ocenili budżet, podkreślając zasługi skarbnik przy jego tworzeniu” – a co robiła skarbnik przez dnie kadencje poprzedniego burmistrza, czy spłacanie kredytów zaciągniętych na budowę basenu (na zaciągnięcie których miała także wpływ) to taki wyczyn ?

 3. Nasi włodarze do nic nie robią w stosunku do Grażynki Kowlik z Hanny która za 8 milionów remontuje kościół w Hannie i zmienia oblicze tej gminny i tu nie słychać na temat skarbnika jakie ma zasługi i czy budżet jest zły czy dobry. A pisowców wygoniła od władzy i teraz sama rządzi i co chce to robi.
  Pozdrowienia dla Grażynki z Wóodawy.

  • A może tak za remontowanie kościołów niech się weźmie pedofilska brać a nie gmina.

 4. Radni jak baranki jedno głośnie przyjeli budżęt,na chwałę Wiesiowi

 5. a z jakim konkretnym deficytem został uchwalony budżet? Czy dla ratowania finansów miasta ktoś pomyślał o osunięciu wysokich premii dla włodarzy albo coś podobnego?

 6. Z Włodawy | 2 stycznia 2019 at 12:30 |

  Dwa miliony więcej, Szkoła Muzyczna sporo kosztuje.

 7. dla włodarzy trzeba podnieść premię a nie obniżać tak jak się stało w Hannie

 8. „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów – nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami”. George Orwell

 9. Do naj. Masz całkowitą rację. Jak ludzie w kraju mogą głosować na PiS ?

 10. Tralala afery, proszę bardzo. Mówi ci coś ponad 100 afer PO? Radzę wygoogluj sobie!

 11. Łączy Nas Koryto | 4 stycznia 2019 at 15:38 |

  O to chodzi, że żadna partia niczym od siebie się nie różni, bo łączy ich jedno KORYTO.

 12. Ile władowano pieniędzy w remont szkoły, gdzie teraz jest szkoła muzyczna? Do tej szkoły chodzą tylko dzieci z Włodawy? Czy z innych miejscowości nie? Dlaczego tylko mieszkańcy Włodawy muszą więcej płacić za ogrzewanie?

 13. Łączy Nas Koryto | 5 stycznia 2019 at 18:21 |

  Co się czepiasz szkoły muzycznej? Przecież musi gdzieś pracować siostra naszego wiecznie uśmiechniętegi.

 14. Czyja siostra pracuje w szkole muzycznej? Dyrektor nie wystarczy? Tam jest tyle pracy, że tak wybitna osoba sama nie da rady?

 15. marionetka z wiecznie uśmiechniętym stworzyli miejsce pracy siostrze uśmiechniętego, tak jak wcześniej franchesko stworzył uśmiechniętemu w wdku. widać, łączy ich koryto rozdaje posadki tylko swoim.

 16. Wiecznie uśmiechnięty potrafi tylko obiecywać gruszki na wierzbie i zwodzić obietnicami. Wymyśla na poczekaniu stanowiska pracy, podaje astronomiczną kwotę zarobków a na końcu zwodzi. Dla niego liczą się tylko ci, którzy są nad nim. Za karierę sprzeda dusze diabłu. I aż dziw, że ludzie tego pokroju są u władzy.

 17. Czy w związku z nowym rokiem i fatalnym wynikiem w wyborach samorządowych zaplanowane już jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze lokalnych struktur PiS? Jak długo będziemy tolerować nieporadnosc obecnego zarządu? Była realna szansa na odbicie powiatu. Niestety mimo największej liczby radnych zostajemy w opozycji. Kto prowadził negocjacje koalicyjne? Wiem że była duża szansa na korzystny układ. Kto więc zawiódł? W mieście porażka jest jeszcze większą. Do rady nie dostał się ZADEN członek partii. Mandat zdobył jedynie spadochroniarz który tuż przed wyborami zmienił barwy. Daliśmy się ograć jak dzieci. Kandydat na burmistrza również przepadł z kretesem. Jak w tej sytuacji wyglądają członkowie rządu którzy wspierali naszych kandydatów? Może trzeba poinformować Pana Prezesa o postępującej tu degrengoladzie. Za pasem kolejne wybory a lokalne struktury jakby tego faktu nie zauwazaly. Przez Wasze dziwaczne zachowanie znowu Włodawa bedzie niechlubnym wyjątkiem na politycznej mapie Lubelszczyzny i wschodniej Polski. Liczę na radykalne kroki bo pycha kroczy przed upadkiem.

  • bezstronny | 6 stycznia 2019 at 22:38 |

   odbicie??? szanowny kolego wszyscy radni mają działać dla dobra powiatu tak przynajmniej przysięgają, a reszta to już tylko arytmetyka.A Romańczukowi zarządzanie powiatem całkiem dobrze szło i tak trzymać. Dla dobra powiatu.A różnica miedzy PIS a PSL to około 1% więc zbyt mało aby się tak najeżać 🙂

 18. O, widzę że Maniek Boski-Kodeński chce odsunąć od władzy Historyka Pobożnego.Dalej , nawalajcie się panowie, jak kurz opadnie zostaną najlepsi w te klocki. Włodawiacy i tak wiedzą że chodzi Wam tylko o korytko

 19. Łączy Nas Koryto | 6 stycznia 2019 at 21:56 |

  Koryto jest tylko nasze i nikogo do niego nie dopuścimy, chyba że naszych zielonych koalicjantów, gdyż czerwony z zielonym współgra.

  • Jadwiga z Suszna | 6 stycznia 2019 at 22:29 |

   żałosne to jest, jak PSL z SLD to źle ale jak Pis był z SDL w powiecie i razem z SLD w mieście przeciwko PO to dobrze??? bo już nie wiem. Ale już widać że to wtedy zaczęły się kłopoty włodawskiego PIS, koryto zaślepiło czy jak???

 20. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content