Budki nietelefoniczne opowiedzą historię

Już wiosną w mieście staną dwie budki nietelefoniczne. To artystyczne instalacje, które będą opowiadać o najciekawszych historiach związanych z miastem. Ich zadaniem będzie uatrakcyjnienie centrum Włodawy. Mają też służyć jako nowoczesne słupy ogłoszeniowe. Kosztowały niemało, ale ratusz mógł sobie pozwolić na ich zakup, bo uzyskał dofinansowanie z LGD Poleska Dolina Bugu.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podpisał umowę z Maciejem Hanuskiem na wykonanie dwóch „niezależnych artystycznych przestrzennych instalacji dźwiękowych” potocznie zwanych budkami nietelefonicznymi.
– Będzie to kolejna propozycja dla mieszkańców i turystów odwiedzających Włodawę. Dzięki tym instalacjom będzie można odkryć ciekawe a często nieznane karty z historii naszego miasta.

Za ich pośrednictwem będziemy również zachęcać do udziału w różnego rodzaju wydarzeniach odbywających się w naszym mieście – mówi W. Muszyński. Instalacje, o których mowa, to nic innego jak konstrukcje łudząco przypominające dawne budki telefoniczne, których ściany mogą być oklejone plakatami promocyjnymi, logami i innymi grafikami, a po podniesieniu słuchawki zamontowanego w środku „aparatu” nie będziemy mogli z nikim porozmawiać, ale za to usłyszymy dźwiękowe nagranie, np. z jakąś ciekawostką związaną z historią czy topografią miasta.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Budki nietelefoniczne opowiedzą historię"

 1. TALK SHOW | 6 grudnia 2023 at 10:00 |

  i dalej zabawowo ….może taki budka opowie dlaczego nie ma garbarni,MPRB,PBROL ….

  • Pseudonim | 6 grudnia 2023 at 20:58 |

   Najlepiej gdyby opowiedziała dlaczego nasi włodarze wydają nasze pieniądze na głupoty i propagandę zamiast porobić wymiennikownie i inne potrzebne ludziom rzeczy żeby ludzie nie musieli płacić po 200zł na metr ciepłej wody.

 2. Dopiero Burmistrz wypowiadał się na fb że pdwyżek podatku nie będzie – będziemy oszczędzać

 3. Ja pier… brak słów!

 4. Były ławki patriotyczne… teraz budki nietelefoniczne. Komuś mózg wyżarło.

 5. Kiedy zrozumiecie że Burmistrz nie tworzy zakładów pracy. Weż jeden z drugim i załóż jakąś działalność, wybuduj zakład produkcyjny, produkuj coś, wymyśl, zrealizuj pomysł, zarabiaj. To jest kapitalizm. Wszyscy chcieliście zmiany ustroju z socjalizmu na kapitalizm . Każdy myślał że będzie kapitalistą a nie tym wyzyskiwanym.A teraz larum bo nie ma zakładów pracy.Burmistrz jest administrarorem miasta i ma określone zadania. A w nich na pewno nie ma dawania pracy ludziom. Co innego ciepło, woda, i inne usługi, to już zadanie Burmistrza, tu się zgodzę że trzeba pilnować władzy by sobie nie pozwalała

 6. podróżny | 7 grudnia 2023 at 14:43 |

  W jednej budce będzie poczekalnia a w drugiej toaleta, razem tworzą dworzec. Łącznie dla 2 osób.

 7. Do OLA: gdzie jest “strefa wolnocłowa”? To domena burmistrza. Co oni wogóle robią ? Niech się wezmą wspólnie ze starostą za szpital.

 8. wydawało się, że przesadzanie robinii,sercoramka wyczerpały pomysły a tu takie coś już się boję co jeszcze za nasze pieniądze

 9. A co, piją tam?!

 10. Otóż to | 13 grudnia 2023 at 01:04 |

  Tak jak te kosztowne serce na granicie Rynku po rewitalizacji. Potrzebne jak dziura w moście na ul Okuninskiej do Orchówka. Strach przechodzić po tych chodnikach czterdziestocentymetrowej szerokości. Serducho jak kwiatek do kożucha. POKOKOKOKPTD zieje nienawiścią, a serduszka przypina do klapy. To raczej klapa serduszka. Może więcej ratio, a mniej nienawiści. Ten gościu koło Orlenu pod szyldem ,,telewizja kłamie” też z tej nacji serduchowej.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content