Bronili, przekonując

Polesie nie Powęgle – pod takim hasłem aktywiści i obrońcy przyrody zrzeszeni pod egidą Towarzystwa dla Natury i Człowieka przejechali rowerami przez miejscowości, które mogą zostać „dotknięte” rozwojem górnictwa. Odwiedzili m.in. Wierzbicę, a finał akcji odbył się w Urszulinie, przed siedzibą Poleskiego Parku Narodowego.

– Od 23 do 27 czerwca przemierzaliśmy rowerami tereny Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Polesie Zachodnie – mówi Krzysztof Gorczyca, szef lubelskiego Towarzystwa dla Natury i Człowieka i organizator wyprawy. – Ekspedycja miała na celu zwrócenie uwagi na wartość poleskich mokradeł dla przyrody i dla naszego życia oraz na zagrożenia związane z planami rozwoju górnictwa węglowego na tym unikalnym na skalę Europy terenie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Bronili, przekonując"

 1. ,,zieloni”….pojedźcie do niemców i zapytajcie dlaczego najbardziej trują weglem Europę…dostanieie kopa w d… i przejażdżka wyjdzie wam na zdrowie ….

 2. Ludzie opanujcie się nie wszyscy są tłustymi kotami. Większość nie ma na chleb

 3. wrrrrrrrrrr | 21 lipca 2022 at 18:44 |

  Gdyby na Włodawce była zapora, łąki i torfowiska w Poleskim Parku by nie wysychały. Takie proste

  • Nie proste, ale głupie. Tylko ignorant nie zauważa, że powodem wysychania jest kopalnia.

   • Ignorant, wg ciebie ekspercie od lania wody. | 26 lipca 2022 at 12:38 |

    Ekspercie Kaziku, przyczyn wysychania jest wiele. Melioracjagomulkowskie też mają znaczenie. Idea osuszania wszystkiego była powszechna. Jak w każdej wsi żarówka(jedna) itp dyrdymały demokracji socjalistycznej oczywiście. Lepiej mieć kopalnię, czy nie mieć wungla? Oto jest pytanie.

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content